Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés előtt > Hitelek, támogatások

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2020-12-20, 16:44   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 20-12-20
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
zozómanó Van már jó hozzászólása
Kérdés Adóvisszatérítési támogatás

Vannak itt olyanok , akik idén kezdtek generalkivitelezovel építkezni , és igénybe vették az adovisszateritesi támogatást? Én ezt megigényeltem még 2019-ben, utolsó pillanatban sikerült is beadni és jóváhagyták. Mivel a generálkivitelezöi tilalmat 2018 márciusában feloldották, nem volt semmi gond, csak 27%-os áfájú számlákat kell benyújtani.
Az építkezést a covid és átmeneti munkanélküliség miatt csak most összel tudtuk elkezdeni.
És akkor benyögték október közepén hogy januártól ujra 5% az új építésü lakások áfája. Az áfacsökkentés miatt jövőre már nem fogja a bank az 5%-os áfás számlákat elfogadni, így nem tudom a legalább 70%-os bemutatási kötelezettséget teljesíteni , így szépen elbukom az 5 milliót . Hitelezö bank csak széttárta a karjait, nekik az aktuális jogszabály szerint kell eljárni. Átmeneti rendelkezésröl azoknak, akik az októberi bejelentéstöl számított 2.5 hónap alatt nem tudták az építkezésüket befejezni, nem tudok. Van, aki hasonló cipöben jár?
zozómanó nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 23:24 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum