Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Hitelek, támogatások (http://epitkezes.forum.hu/hitelek-tamogatasok/)
-   -   Zöld Bank (http://epitkezes.forum.hu/hitelek-tamogatasok/139-zold-bank.html)

sbs 2010-06-18 21:31

Zöld Bank
 
Na erről ki hallott? Jön a ZÖLD BANK!

A Zöld bank fizetné az Orbán-kormány panelfelújításait. Több helyen is olvasható (pl. MTI hír) hogy ha a Fidesz kormányra kerül, egy “zöld bankot” hoz létre, amelynek az lesz a dolga, hogy finanszírozza a panel-felújítási programot és az átállást az energiatakarékos fűtésmódokra.

Az elképzelés szerint a Magyarország számára kiosztott szén-dioxid kvóták eladásából származó bevételeket nem lehetne tőzsdére vinni, hanem az ENSZ által előírt módon a Zöld Beruházási Rendszerbe (ZBR) kellene utalni. Ezeket az összegeket elsősorban zöldenergia fejlesztésekbe forgatnák vissza.

A problémát az adja a programmal kapcsolatban, hogy már a Panel Plusz program nyújtotta lehetőségeket már sokan igénybe vették és nekik tovább kell fizetniük a bank felé a felvett hitelt (15 év a lejárati idő), amiből az önerőt tudták biztosítani. Az új „feltételezett” program pedig ingyenességet biztosítana a hasonló típusú felújításokhoz.

További részletek itt...

Egy lakásra átlagosan 500 ezer forint juthat, ebből kell az energiahatékonyságot növelő felújításokat elvégezni: ez a gyakorlatilban a nyílászárók cseréjét, illetve a lakás szigetelését jelentheti, ezek ugyanis Magyarországon az igazán gyenge pontok, de ha egy egész háztömbról van szó, akkor felmerülhet a napkollektorok felszerelése, vagy akár a geotermikus energia kihasználása is - bár kérdéses, hogy ez utóbbiak egy panelház esetében mennyire reális lehetőségek.

További részletek az Origón itt...

Szóval, hamarosan ABLAKCSERÉRE FEL !

Gábor 2010-06-19 07:04

re: Zöld Bank
 
KIVITELEZŐKÉNT
Hallottam a programról és örülnék neki, ha ez gyakorlatilag is megtudna valósulni. Szép az, hogy nem tőzsdézünk, hanem új befektetésként tisztábbá tesszük a környezetünket. Most, hogy milyen lesz ennek a gyakorlati helyzete, azt sajnos megsaccolni sem tudom. Nem akarok ujjal mutogatni senkire, de egy kisvállalkozásnak, mondjuk nézzünk szét a fórumon, nagyon nehéz megszereznie egy ilyen beruházást.

Valaki nem is akarja vállalni, mert nincs ennyi tőkéje. De lehet, hogy esélyünk sincs ilyen melókra, nem tudom sajnos. Most, hogy jön a zöld bank program, szépen alakítom át a marketingünket ezen támogatások felé, hátha olcsóbban jönne ki egy lakástulajdonosnak az egész felújítás.

Lakástulajdonosként
Bár én az év 8-9 hónapjában családi házban lakom, örülök a támogatásnak. Tudniillik maradék pár napot ha összeadom, több hónap is kijön a panelban való tartózkodáshoz. Ez a tömb szigetelve van és az ablakok is cserélve vannak. Nagyon jó az egész, mert jól zárnak az ablakok, a falak sem hidegek. De mégis akad egy pár probléma: Előre látom, hogy ha valaki most víz-gáz szerelőnek tanul, akkor az elkövetkezendő pár évben szépen megfog tudni élni. Sajnos most jött el az ideje a sok panel radiátor cseréjének. Nálunk is elég levegős és régi a rendszer, sztem én a nyáron ki is cserélem. Másik problémám pedig, hogy a lábazatot nem szigetelték és így a földszinten elég hideg van, ráadás a hangszigetelés sem igazi.

A programnak örülök, de valósuljon is meg. Ne csak egy kampányfogás legyen.

istvan62 2010-09-28 18:28

re: Zöld Bank
 
Egy friss cikk a zöld támogatás témájáról: Építési Megoldások - 2011-től „zöld fejlesztési alapból” támogatják az energiahatékonysági felújításokat


A pontos idő 08:51 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum