Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Hitelek, támogatások (http://epitkezes.forum.hu/hitelek-tamogatasok/)
-   -   Fundamentum lakáskassza (http://epitkezes.forum.hu/hitelek-tamogatasok/115-fundamentum-lakaskassza.html)

sbs 2010-05-28 22:10

Fundamentum lakáskassza
 
Van valaki köztetek aki végigcsinálta és fel is használta a Fundamentum lakáskassza lehetőséget? Van két ismerősőm is aki egyenlőre csak takarékoskodik és igazából még Ők sem tudják hogyan lesz ez felhasználva ha eljön az ideje. Szóval gyakorlati Fundamentum Lakáskassza tagot keresünk....

TakácsG 2010-05-30 07:40

re: Fundamentum lakáskassza
 
Sok évig kell előtakaréskoskodni, miközben az állam is hozzátesz egy keveset. Egyszer megróbáltak beszervezni pár éve, de nem léptem be. Lehet már nem vagyok olyan fiatal ????

fremon 2010-06-02 11:06

re: Fundamentum lakáskassza
 
Nem tájékoztatták az ismerőseidet, hogy hogyan használhatják fel? Egyáltalán mire akarják felhasználni?

sbs 2010-06-02 12:31

re: Fundamentum lakáskassza
 
A fő kérdés, hogy HÁNY évig kell előtakarékoskodni? Általában a pénz rövid határidővel kell mindenkinek :-(((

fremon 2010-06-02 12:49

re: Fundamentum lakáskassza
 
Hogy hány évig az attól függ hány évre nyitottak és mikor. ha nem 8 évest akkor ahhoz hamarabb is hozzájuthat. pl. ez év utolsó negyedévében akár.

sbs 2010-06-16 21:33

re: Fundamentum lakáskassza
 
Most láttam a reklámot a TV-ben, hogy mennyi különböző lehetőségre használható fel a Fundamentum lakáskassza megtakarítás.
Nekem ebből az jött le (hogy megy a reklám a TV-ben), hogy nem túl népszerű....

Rudi 2010-06-18 09:01

re: Fundamentum lakáskassza
 
Én 3 hónapja kötöttem ilyen szerződést. Állítólag ha lesz szocpol valami más néven, akkor annak a Fundamenta lakáselőtakarékosság lesz az előfeltétele. Na meg szerintem elég jó dolog is. Többet kapok vissza, mintha bankban lenne a pénzem, és a felvehető hitel kamata is nagyon kedvező. Sok ismerősömnek járt le mostanában. Nem panaszkodott egyik se, sőt mindenki újra is kötötte. Az a lényeg, hogy amit vesztek, az a lakás része legyen, beépített dolog kell. Lehet házi-mozi rendszer is, ha a számlán rajta van a beépített szó.

Gyömbér 2010-09-27 11:39

re: Fundamentum lakáskassza
 
Idézet:

sbs eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 423)
Van valaki köztetek aki végigcsinálta és fel is használta a Fundamentum lakáskassza lehetőséget? Van két ismerősőm is aki egyenlőre csak takarékoskodik és igazából még Ők sem tudják hogyan lesz ez felhasználva ha eljön az ideje. Szóval gyakorlati Fundamentum Lakáskassza tagot keresünk....

Szia!

Ha konkrét kérdésed van Fundamentával kapcsolatban tudok válaszolni.

sbs 2010-09-27 15:10

re: Fundamentum lakáskassza
 
Csak röviden kezdjük az alapokkal és még maradjunk az elméletnél.

Van egy 20 éves emberke aki majd valamikor lakást szeretne. nem szegény, de nem is gazdag, igy elhatározza hogy belép a Fundamentába. 10 milliós lakást szeretne majd venni és lesz addigra mondjuk 2 millió forint saját pénze.

Mennyit rakjon félra havonta?
Mennyi ideig kell takarékoskodnia?

Hogy a 10 milliós kis lakás meglegyen...

Gyömbér 2010-10-04 11:55

re: Fundamentum lakáskassza
 
Ami biztos, hogy egy személy csak havi 20e Ft megtakarítás után tudja megigényelni a 30% állami támogatást. Ha ez a 20 éves fiatal ennél többet tud félretenni, akkor le tudja kérni egy családtagjának az állami támogatását is, pl szülő. Ha útközben megtalálja élete párját akkor át tudja tenni a kedvezményezettséget rá, így ketten tudnak lenni tulajdonosok a vásárolandó ingatlanban. Ha ez így ok, akkor havi 2X20e Ft megtakarítással 70 hónap múlva (67+3) az általad említett 2M-n felül lesz még kb 3,5M saját pénze és akkor max 5M tud felvenni hitelre, amit 88 hónapig törlesztget 69500 Ft-jával. De ez csak egy lehetőség,az a lényeg, hogy a 20 évesed mikor szeretne venni házat, mennyit tud megtakarítani és mennyit szeretne törleszteni.


A pontos idő 02:45 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum