Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Érdekességek és minden egyéb > Házi praktikák

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-10-26, 19:58   #11 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Beragadt a radiátor szelep

Hát képzeld el, hogy a múlt évben is én béreltem a házat, de igazából egy hetet laktam benne, az is jó időben volt. Most, hogy én is lakom benne, észrevettem, hogy szar a fűtés. Na szóval az a lényeg, hogy itt van egy fűtőmester, aki tavaly jött és digitális hőmérővel mért pár hőfokot, azt mondta pont megfelelő és távozott. Igazából sztem nem akart dolgozni, nem tudom, nem voltam itt. Szerintetek ha ezt házilag nem tudom megcsinálni, mik lennének a lépések?

Kérlek nézzetek rá a képekre, hátha láttatok már ilyet!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-26, 20:26   #12 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Beragadt a radiátor szelep

Lehet, hogy rosszul értelmezem a képet, de a középső nekem úgy tűnik, mintha egycsöves rendszerről lenne szó. Ez úgy működik, hogy az egymás fölötti radiátorok vannak sorba kötve, és a fölöttes lévő radiátorból kijövő víz megy bele a te radiátorodba. Úgy emlékszem ezeknél nem találsz légtelenítőt, mert ha jól van szerelve, akkor csak az épület legfelső szintjén van a körnek magaspontja. Ezeken a rendszereken vannak olyan radiátorok aminek a szelepe nem a radiátor előtt van, hanem kb a 3. tag után, mert így ha lezárod a fűtésedet "minimumra", az első három tagon akkor is átfolyik a víz, és a többi lakónak még működik a fűtése.
Persze gépészetről én csak pletykálok, nem az én területem
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-26, 20:31   #13 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Beragadt a radiátor szelep

Ezt értem és ahogy látom, ez így is van. Mit csináljak szerinted, hogy a szomszédnak áttoljam a hideg levegőt?
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-26, 20:51   #14 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Beragadt a radiátor szelep

Az egyetlen lehetőség a szelep működővé tétele, de utána jön a kérdés, hogy az egész rendszer megfelelően van-e méretezve. És még akkor is fennáll a lehetőség, hogy valamelyik felső lakó(k) extra melegre állítja a saját lakását, és akkor az alsó lakóknak kevesebb energia marad. Egy biztos: ez egy elfuserált rendszer volt, és nem a szomszéddal vagy összekötve, hanem a feletted, meg alattad lakókkal.
Amatőrként egyetlen biztos megoldást tudok javasolni: olajradiátor, vagy hasonló elektromos kütyü
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-03, 17:25   #15 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Beragadt a radiátor szelep

Hát szerintem meg kevesebbet fogok ebben a házban tartózkodni Már keresem álmaim társasházát, csak még nem találtam meg:S 100 m2 18 millióért:S várok vele januárig...
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-10-29, 14:03   #16 (permalink)
THK
Új tag
 
Csatlakozott: 12-10-29
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 2 köszönetet 1 hozzászólással
THK Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Beragadt a radiátor szelep

Idézet:
sbs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez azért lehet mert egy apró szelep van a szelepen, ami a nyári állásban "beragad" és nem mozog. Egy kis WD40-et ha befújunk és óvatosan (mondjuk egy csavarhúzó nyelével) elkezdjük kocogtatni a szelep házát akkor szép lassan a szelep ki fog engedni.

ui: persze ha ez sem segit lassan hívhatunk egy fűtésszerelőt...
Tegyük még hozzá, mert nem magától értetődő (nekem sem volt az - de szerencsére tényleg volt egy hívható ismerős fűtésszerelő, aki telefonban is elmondta ), hogy amikor a szelep kis nyomórúdjából túl kevés áll ki ahhoz, hogy bármivel is meg lehessen fogni, és kocogtatásra sem akar mozdulni, akkor a körülötte lévő belső gyűrű még nyugodtan kicsavarható (kicsi, 12-13 mm körüli kulcs kell hozzá), nem fog folyni a víz! (legföljebb pár csöpp, de ott még nincs nyomás alatt)
Ekkor már jól hozzáférhető, mozdítható a pöcök, és könnyen visszapattan a nyitott helyzetébe.

Megelőzésként pedig a fűtésszezon után, de még nyári meleg előtt érdemes a legmelegebbre tekerni a szabályozókat, különben a 30 fokos szobában cefetül próbálja majd befelé nyomni a szelepet: nyilván ez is egy oka a beragadásnak.

(csak azért írom mindezt, mert guglizással ez volt az egyik első találat beragadt radiátorszelepre, hátha másnak is hasznos infó lesz)
THK nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának
jpapa (2018-12-18), sbs (2012-11-01)
Régi 2012-11-01, 20:36   #17 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Beragadt a radiátor szelep

Köszi, ez hasznos, majd megnézem nálunk is azokat a radiátor szelepeket. Újabb fűtésszezon indulásával, ismét volt pár beragadt szelepem, de sikeresen vettem idén is az akadályokat...
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-12-18, 11:28   #18 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 18-12-18
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
jpapa Van már jó hozzászólása
Ez igen! re: Beragadt a radiátor szelep

Idézet:
THK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tegyük még hozzá, mert nem magától értetődő (nekem sem volt az - de szerencsére tényleg volt egy hívható ismerős fűtésszerelő, aki telefonban is elmondta ), hogy amikor a szelep kis nyomórúdjából túl kevés áll ki ahhoz, hogy bármivel is meg lehessen fogni, és kocogtatásra sem akar mozdulni, akkor a körülötte lévő belső gyűrű még nyugodtan kicsavarható (kicsi, 12-13 mm körüli kulcs kell hozzá), nem fog folyni a víz! (legföljebb pár csöpp, de ott még nincs nyomás alatt)
Ekkor már jól hozzáférhető, mozdítható a pöcök, és könnyen visszapattan a nyitott helyzetébe.

Megelőzésként pedig a fűtésszezon után, de még nyári meleg előtt érdemes a legmelegebbre tekerni a szabályozókat, különben a 30 fokos szobában cefetül próbálja majd befelé nyomni a szelepet: nyilván ez is egy oka a beragadásnak.

(csak azért írom mindezt, mert guglizással ez volt az egyik első találat beragadt radiátorszelepre, hátha másnak is hasznos infó lesz)
Nekem is használt az "amikor a szelep kis nyomórúdjából túl kevés áll ki ahhoz, hogy bármivel is meg lehessen fogni, és kocogtatásra sem akar mozdulni, akkor a körülötte lévő belső gyűrű még nyugodtan kicsavarható (kicsi, 12-13 mm körüli kulcs kell hozzá), nem fog folyni a víz! (legföljebb pár csöpp, de ott még nincs nyomás alatt)
Ekkor már jól hozzáférhető, mozdítható a pöcök, és könnyen visszapattan a nyitott helyzetébe." módszer, kiugrott a nyomórúd, pár csepp víz jött ki. Köszönöm: Jpapa
jpapa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
beragad, fűtés, radiátor, szelep

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 08:34 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum