Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Érdekességek és minden egyéb > Házi praktikák

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-10-25, 10:07   #1 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás Beragadt a radiátor szelep

Jön a tél és bizony jó lenne ha működne rendesen a fűtőrendszerünk. Azonban azt tapasztaljuk az AUTOMATA TERMOSZTÁTOS szelepnél, hogy hiába tekergetjük, nem indul be a radiátor keringtetése.

Ez azért lehet mert egy apró szelep van a szelepen, ami a nyári állásban "beragad" és nem mozog. Egy kis WD40-et ha befújunk és óvatosan (mondjuk egy csavarhúzó nyelével) elkezdjük kocogtatni a szelep házát akkor szép lassan a szelep ki fog engedni.

Ilyenkor már nincs is más teendő, mint párszor ki/be nyitni a szelepet, hogy a kenőolaj átjárja és máris hallani fogjuk a meleg víz áramlását

ui: persze ha ez sem segit lassan hívhatunk egy fűtésszerelőt...
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-25, 15:52   #2 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Beragadt a radiátor szelep

Szóval házi praktikák? Köszi az ötletet, de nálunk az albiban van keringés, szerintem inkább levegős a rendszer. Ilyen esetben mit ajánlasz? Zárt az egész és távfűtés. A radiátor foltokban meleg. Már egy kicsit megráztam a radiátort, illetve az elzáró szelepét megmozgattam, de nem sokkal melegebb.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-25, 16:49   #3 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Beragadt a radiátor szelep

Minden radiátoron kell lennie légtelenítőnek. Ez a felső részén oldalt van, ami általában egy sima csavarhúzóval nyitható és egy kis lyukon spriccel ilyenkor ki a víz, illetve távozik a felesleges beszorult levegő. Én igy szoktam.

Csak óvatosan!

Amúgy minden szelepen segít ha gyorsan ki/be tekered vagy 5-10 szer. Ilyenkor bejáratódik az "bekopott" belső rész és újra működhet.
Amúgy jó lenne itt egy fűtésszerelő :-)))
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-25, 17:30   #4 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Beragadt a radiátor szelep

Na akkor az itteni szerszámaimmal (19-es kulcs, meg szorítós-fogó) megpróbálom megoldani. Minden könnyebb lenne, ha a kertes ingatlanunkban lenne, de hát itt van az egyetem Nem igazán van ezen légtelenítő, de ha feltöltöttem a telefonomra a filmeket, akkor megpróbálok készíteni pár képet!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-25, 20:56   #5 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Beragadt a radiátor szelep

Nem szükségszerű, hogy minden radiátoron legyen légtelenítő, ez attól függ, hogy szerelték a rendszert. A régi rendszereken, ahol még nem a padlóban mentek a csövek, hanem mennyezet alatt, ott jó szerelés esetében teljesen felesleges a radiátorra légtelenítőt rakni, mert magától rendezi. A fontos az, hogy minden magas ponton, ahol összegyűlhet a levegő, ott legyen légtelenítő.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-25, 21:01   #6 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Beragadt a radiátor szelep

Idézet:
sbs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
J Egy kis WD40-et ha befújunk és óvatosan (mondjuk egy csavarhúzó nyelével) elkezdjük kocogtatni a szelep házát akkor szép lassan a szelep ki fog engedni.

Ilyenkor már nincs is más teendő, mint párszor ki/be nyitni a szelepet, hogy a kenőolaj átjárja és máris hallani fogjuk a meleg víz áramlását

ui: persze ha ez sem segit lassan hívhatunk egy fűtésszerelőt...
Én is hasonló technikát használok, csak nekem nincs itthon WD40 (nem jutott eszembe), működik "szárazon" is. Én a termosztát leszerelése után megnyomkodom a szeleptüskét, kis türelemmel mindig működik, már évek óta.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-25, 23:43   #7 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Beragadt a radiátor szelep

Nincs otthon WD40-ed ?????? Azonnal vegyél!!!

Minden valamirevaló otthon mindenhezértő férfiember legfontosabb spray-e, fontosabb mint a dezodor!
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-26, 07:36   #8 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Beragadt a radiátor szelep

Én azzal fújom be magam reggelente. Tegnap a radiátort csavargattam, nem a szeleppel van gond. Igazából órákat kéne vele eltöltenem, hogy kijöjjön belőle minden levegő. Azt vettem észre és szerintem jól gondolom, hogy hiába légtelenítem itt a rendszert, ha más embernek meg ugyanúgy szar. Marika nénitől átjöhetnek a levegők? Bár itt van mellettem a radiátor, valószínű a csavarós részén kijött, mert ott meleg, az alsó részén, ahol már a keringés sem biztos elég hideg.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-26, 18:07   #9 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Beragadt a radiátor szelep

Na most már próbáltam vele játszani, de igazából semmi. Képekkel mellékeltem a radiátor kinézetét. Ha nem lesz melegebb, fogok keresni egy másik albit, vagy hívok valami fűtésszerelőt. A vidéki házunkban megszoktam a meleget, itt meg, hogy egyetemista vagyok, elég gagyi a rendszer. A tetejét levettem, remélem nem ijedtek meg tőle





Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-26, 20:34   #10 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Beragadt a radiátor szelep

Jesszusom! Hát a miénk tényleg nem igy néz ki (automata szelep van nálunk, hőfokszabályozós a tetőtéri radiátorokon).

Ehhez valami mester-szaki kell :-)))
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
beragad, fűtés, radiátor, szelep

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 21:45 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum