Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Érdekességek és minden egyéb > Házi praktikák
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-02-02, 16:18   #1 (permalink)
SzG
Új tag
 
Csatlakozott: 12-02-12
Összes hozzászólás: 17
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
SzG Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Mit csináljak ezzel a fallal?

Van egy melléképület ami a házunkhoz kapcsolódik, kb 25 négyzetméter. Valaha istálló volt, de már régóta csak raktárnak használták. Látszik rajt, hogy olyan anyagokból építették amit éppen sikerült összeszedni.

Én most műhelynek, raktárnak használnám. Meg majd egyszer kerülne ide egy vegyes tüzelésű kazán, ha rákötjük a fűtési rendszerre. Különösebben fűtés nem lenne itt.

A négy falból 3 -al nincs gond, rendes téglából vannak, a célnak megfelel, talán még vízszigetelés is van az alján azoknak.

Van viszont az egyik oldal, éppen az északi ahol valami igen vegyes összetételű fal sikerült. A tetején van pár sor tégla, az alján is, a közepe viszont valami vályog szerű döngölt tégla, vagy döngölt agyag, ilyesmi.

Ahogy látszik a képeken is, dobálja le a vakolatot a belső oldalon, pontosan nem is tudom ahol kiszélesedik az csak valami utólagos rátapasztás, vagy mi célt szolgálhatott.

Mit lehetne csinálni ezzel a fallal, hogy valami egyenes és állékony felületet kapjak?

Mondtak már rá sokan sokfélét.

Belül az alábbiak jöttek eddig szóba:
  • válaszfalat falazni elé, a két fal között kiönteni betonnal
  • fa, vagy vas tartószerkezettel CK lapokat feltenni, hogy egyenes legyen, leverni ami lejön és a fal meg a CK lap között kiönteni betonnal, hogy ne maradjanak üregek
  • leverni, újra vakolni (ez nekem nem nagyon tetszik, mert rengeteg anyag kellene ezt egyenesbe hozni és az új vakolat is lejöhet később, bár tennék bele hálót úgy már megmaradna)
  • vagy mit javasoltok?

Kívül (ez nem sürgős, de ha lesz időm megcsinálnám):
  • van aki szerint simán rátehetek hungarocellt, aztán el lehet felejteni, megvédi az esőtől a falat, meg nem romlana az állaga (mások szerint meg éppen az lenne a baj, hogy nem tudna szellőzni a fal és szétporladna a közepe)
  • vagy lehúzom ragasztóval, hálózom és ha egyszer színezve lesz a ház akkor megkapja ez is
  • vagy valamilyen szellőző hőszigetelés, de mi és hogyan rögzítve?

Tudom, a legjobb lenne lebontani és újat építeni, de elég sok kiadás van még a házra magára is, ez most nem jön szóba.





SzG nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-02-02, 18:03   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Mit csináljak ezzel a fallal?

Ha tényleg vályog van benne, akkor a felületi beton ötleteket inkább kerüld. A legegyszerűbb egy hálózott zsákos vályogvakolat lenne.
Ha sík felületet akarsz más módon, akkor belülről valami szerelt, átszellőztetett kialakítást érdemes. A külső oldalon az általános homlokzati ragasztókat sem érdemes feltenni, mert szintén lezárják a felületet.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-02-02, 18:27   #3 (permalink)
SzG
Új tag
 
Csatlakozott: 12-02-12
Összes hozzászólás: 17
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
SzG Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Mit csináljak ezzel a fallal?

Köszönöm a választ.

Egy kicsit azért ódzkodok ezektől az átszellőztetett burkolatoktól, mert mégis egy melléképület, a fal meg puha és ha egyszer elfedem sose tudom milyen bogarak furkálják, esetleg egér bejut valahogy...

Olvastam már más témában is a vályogvakolatot ajánlottad, eddig még nem láttam ilyet, de számolgatom és közel egy válaszfal ára lenne zsákos anyagból.

Arról a megoldásról mit gondolsz, hogy elé falazni válaszfal téglával?
SzG nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-02-02, 19:32   #4 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Mit csináljak ezzel a fallal?

Akadálya nincs, de abban az esetben is az üreg ott marad mögötte
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-02-03, 08:03   #5 (permalink)
SzG
Új tag
 
Csatlakozott: 12-02-12
Összes hozzászólás: 17
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
SzG Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Mit csináljak ezzel a fallal?

Úgy gondoltam kitöltöm habarccsal, vagy betonnal a fal és a válaszfal közti rést.

Minél többet olvasok róla annál több féle véleményt találok. Még szerencse, hogy ez az egyetlen vályogot tartalmazó falam. Nem gondoltam, hogy ennyi sok gondom lesz miatta. Van aki azt írja 30 éve fent van a cementes vakolat, van aki szerint mészhabarcs tökéletes erre, más szerint csak vályog vakolat. Többen a válaszfal elé falazást javasolták. Bánom most már, hogy nem bontottam le az egészet.
SzG nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-02-03, 14:17   #6 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Mit csináljak ezzel a fallal?

Idézet:
SzG eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
... Bánom most már, hogy nem bontottam le az egészet.
Ezt még most is megteheted
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-02-03, 19:29   #7 (permalink)
SzG
Új tag
 
Csatlakozott: 12-02-12
Összes hozzászólás: 17
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
SzG Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Mit csináljak ezzel a fallal?

Ez is igaz

Most semmiképp nem bontom el, "ideiglenesen" megcsinálom. Aztán lehet úgy járok, mint az ideiglenesen hazánkban állomásozó szovjet csapatok
SzG nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
felújítás, régi fal, vakolás


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 05:58 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum