Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Szigetelés > Hangszigetelés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-04-03, 17:39   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-04-03
Összes hozzászólás: 7
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
eniko1979 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás hangszigetelés-sorház

sziasztok!
2010 augusztusában költöztünk egy 106 nm-es, szintes (nem tetőtér-beépítéses) új építésű sorházba, melynek válaszfalai hanggátló téglából vannak, a tetőtere pedig könnyűszerkezetes, a padlástér a szomszédéval egybefügg, nincsen válaszfal. Az építtető állította, hogy nem jön át hang, viszont főleg a felső szinten, ahol mindkettőnk hálószobái és a fürdő is van, gyakorlatilag esetenként az átlagosnál picit magasabb beszédhangokat (pl. ha a szomszéd kislány énekel) tisztán hallani lehet! A plafon ahogy írtam, könnyűszerkezetes, gipszkarton, felette 5+20 cm szigetelés, amire állítólag nem egybefüggően már 5 cm Vastag hangszigetelő paplant (sajnos a pontosabbat nem tudok) is ráterítettek, nem összefüggően, csak bizonyos helyiségekre.
A kérdésem a következő lenne: a padlástér felfalazásával érhető-e el jelentős hanggátlás? A padlástér vízszintes síkjára újabb, valamilyen hangszigetelő anyag leterítése is hatásos lehet? A hanggátló téglán tényleg nem jöhet át hang? És végül, mit javasoltok? cca 55-60 négyzetméter a padlástér.
Előre is köszönöm!
Enikő
eniko1979 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-04-03, 18:53   #2 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: hangszigetelés-sorház

Először is jó lenne tudni mi takar a hanggátló tégla. Milyen vastag a lakásokat elválasztó fal?
A tetőtérben ki tette le a hanggátló anyagokat?
A padlástér közös? Azaz fel tudtok menni minden lakásból? Ilyet se hallottam, az a minimum hogy el vannak falazva egymástól a lakások.

De mindezektől függetlenül én azt javaslom, főleg mivel nem rég vettétek a lakást, hogy a kivitelező oldja meg GARANCIÁBAN ezt a problémát!

Építész kollégáink hamarosan többet is tudnak neked javasolni.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-04-03, 19:22   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-04-03
Összes hozzászólás: 7
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
eniko1979 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: hangszigetelés-sorház

szia!
köszönöm a választ!
annyit tudok a hanggátló tégláról: mátratherm, és szürke blokk, sztem 40 cm vastag. a sorházak kettesével társasházak, páronként van felfalazva, tehát 2 lakásnak közös a tetőtere...azt mondja az építtető, hogy én hisztizek..nem tudom mi lenne a megoldás, mert nem csak mi panaszkodunk...
na de a garancia szól a hanggátlásról is?! ezt sajnos nem tudom4
köszönöm, és várom a további észrevételeket is!
jó éjt
Enikő
eniko1979 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-04-03, 20:48   #4 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: hangszigetelés-sorház

Szia!
Sajnos a vonatkozó előírást nem sikerült előkapnom, de létezik a lakások közötti hanggátlásra vonatkozó előírás. Ebben meghatározzák, hogy a két lakás közötti szerkezeteknek mekkora hanggátló teljesítménnyel kell rendelkezniük, és ez mérhető. Amennyiben ezt a lakás nem elégíti ki, akkor erre is vonatkozni kell a garanciának. Javaslom, hogy keressetek hangszigetelő szakmérnököt, és kérjétek ki az ő véleményét.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-04-04, 09:21   #5 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: hangszigetelés-sorház

Értem, szóval 2 lakásonként a padlástér nincs elfalazva. Nem vagyok építtető, igy csak magamból tudok kiindulni, hogy azért egy elég érdekes.
Az építtető megjegyzése a "hisztiről" pedig már sajnos sokat elmond igy látatlanban is.
Úgy vélem, hogy a válaszfal tekintetében nem sok mindent lehet tenni, hacsak nem tennétek fel hangszigetelő lapokat az adott falra, de a hang amúgy is a padlástéren keresztül jöhet át inkább, hiszen ahogy írtad a födém sincs rendesen szigetelve, a 20+5cm-es szigetelés, pedig vélhetően a hőszigetelés, nem pedig a hangszigetelés, valamint el sem tudom képzelni a hevenyészve lerakott és nem összezárt felületet képző hangszigetelő lemezeket.

Ilyen esetben én is azt javaslom amit István, hogy nézessétek meg egy független szakemberrel, aki jártas a hangszigetelésben is.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-04-04, 12:38   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-04-03
Összes hozzászólás: 7
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
eniko1979 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: hangszigetelés-sorház

szia!
hát, nem vagyok annyira feldobva Felvettem a kapcsolatot a Hang és Tűz Kft -vel, akinek egyik ügyvezetője a héten meg is nézi, és annyit mondott, hogy a szomszédok között 52 decibel hanggátlásnak lennie kell, tehát még a kiabálást sem szabad érteni.. én meg a sima beszédet is hallom..egyébként ha az építettő úgy dönt, hogy jogutód nélkül megszűnik, hogy kibújon pl. a jogi dolgok alól, mit tehtek?!
minden tanácsot szívesen veszek...
és köszönöm
eniko1979 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-04-04, 20:14   #7 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: hangszigetelés-sorház

Én úgy tudom, hogy akkor nem igazán tudsz kezdeni semmit! Szerintem inkább akkor szigeteltessétek le polisztirollal a köztetek lévő falakat! Az egy olcsóbb megoldás, talán garanciába ezzel meg is próbálkoznak!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-04-04, 21:05   #8 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: hangszigetelés-sorház

Sajnos ez ellen nem igazán lesz védelem, viszont a polisztirolt nagyon nem javaslom. Léghang gátlás szempontjából kifejezetten rossz. Akusztikus szakembertől, és felhasználótól egyaránt hallottam, hogy a homlokzatra rakott ps szigetelés rontotta az épület hangszigetelését!
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-04-04, 22:28   #9 (permalink)
Szakember
 
papesz28 avatarja
 
Csatlakozott: 11-02-08
Hely: Ajka
Összes hozzászólás: 188
Kiosztott köszönetek: 44
Begyũjtött 32 köszönetet 32 hozzászólással
papesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé száll
Üzenetküldés MSN-en keresztül papesz28 részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül papesz28 részére
Alapbeállítás re: hangszigetelés-sorház

SILKA hanggátló falazók (Xella Magyarország Kft.)

Utólagos hangszigetelés Csendlappal

egy két tipp , hátha segítek

a polisztirol sajna tényleg nem a legjobb választás, egy beruházó , akinek csináltunk gépészetet, csinált neoporzsalus társasházat, és mindent újra kellett hangszigetelni, mert kis túlzással a suttogást is át lehetett hallani
__________________
http://www.hydrovidra.hu/
Alternatív megoldások, megújuló energiák, innovatív épületgépészet
papesz28 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2011-04-05)
Régi 2011-04-05, 07:43   #10 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-04-03
Összes hozzászólás: 7
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
eniko1979 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: hangszigetelés-sorház

sziasztok!
Köszi mindenki!
erről a wolf lapról hallottatok már valamit? és esetleg a Bőczi ervinről? Ő nézi meg a héten a aházat..
azért annyira elkeserítő, hogy több 10 millát kiada az ember (vagyis eladósodik 25évre) és ezt kapja...
na mindegy!
megpróbálom nem hagyni magunkat, már fellázítottam az összes szomszédot!
hátha tudtok még vmi jó ötletet...
beszámolok majd, mi volt!
Enikő
eniko1979 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
hangszigetelés, hangszigetelési probléma


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 15:50 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum