Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Hangszigetelés (http://epitkezes.forum.hu/hangszigeteles/)
-   -   hangszigetelés-sorház (http://epitkezes.forum.hu/hangszigeteles/468-hangszigeteles-sorhaz.html)

eniko1979 2011-04-03 18:39

hangszigetelés-sorház
 
sziasztok!
2010 augusztusában költöztünk egy 106 nm-es, szintes (nem tetőtér-beépítéses) új építésű sorházba, melynek válaszfalai hanggátló téglából vannak, a tetőtere pedig könnyűszerkezetes, a padlástér a szomszédéval egybefügg, nincsen válaszfal. Az építtető állította, hogy nem jön át hang, viszont főleg a felső szinten, ahol mindkettőnk hálószobái és a fürdő is van, gyakorlatilag esetenként az átlagosnál picit magasabb beszédhangokat (pl. ha a szomszéd kislány énekel) tisztán hallani lehet! A plafon ahogy írtam, könnyűszerkezetes, gipszkarton, felette 5+20 cm szigetelés, amire állítólag nem egybefüggően már 5 cm Vastag hangszigetelő paplant (sajnos a pontosabbat nem tudok) is ráterítettek, nem összefüggően, csak bizonyos helyiségekre.
A kérdésem a következő lenne: a padlástér felfalazásával érhető-e el jelentős hanggátlás? A padlástér vízszintes síkjára újabb, valamilyen hangszigetelő anyag leterítése is hatásos lehet? A hanggátló téglán tényleg nem jöhet át hang? És végül, mit javasoltok? cca 55-60 négyzetméter a padlástér.
Előre is köszönöm!
Enikő

sbs 2011-04-03 19:53

re: hangszigetelés-sorház
 
Először is jó lenne tudni mi takar a hanggátló tégla. Milyen vastag a lakásokat elválasztó fal?
A tetőtérben ki tette le a hanggátló anyagokat?
A padlástér közös? Azaz fel tudtok menni minden lakásból? Ilyet se hallottam, az a minimum hogy el vannak falazva egymástól a lakások.

De mindezektől függetlenül én azt javaslom, főleg mivel nem rég vettétek a lakást, hogy a kivitelező oldja meg GARANCIÁBAN ezt a problémát!

Építész kollégáink hamarosan többet is tudnak neked javasolni.

eniko1979 2011-04-03 20:22

re: hangszigetelés-sorház
 
szia!
köszönöm a választ!
annyit tudok a hanggátló tégláról: mátratherm, és szürke blokk, sztem 40 cm vastag. a sorházak kettesével társasházak, páronként van felfalazva, tehát 2 lakásnak közös a tetőtere...azt mondja az építtető, hogy én hisztizek..nem tudom mi lenne a megoldás, mert nem csak mi panaszkodunk...
na de a garancia szól a hanggátlásról is?! ezt sajnos nem tudom4
köszönöm, és várom a további észrevételeket is!
jó éjt
Enikő

istvan62 2011-04-03 21:48

re: hangszigetelés-sorház
 
Szia!
Sajnos a vonatkozó előírást nem sikerült előkapnom, de létezik a lakások közötti hanggátlásra vonatkozó előírás. Ebben meghatározzák, hogy a két lakás közötti szerkezeteknek mekkora hanggátló teljesítménnyel kell rendelkezniük, és ez mérhető. Amennyiben ezt a lakás nem elégíti ki, akkor erre is vonatkozni kell a garanciának. Javaslom, hogy keressetek hangszigetelő szakmérnököt, és kérjétek ki az ő véleményét.

sbs 2011-04-04 10:21

re: hangszigetelés-sorház
 
Értem, szóval 2 lakásonként a padlástér nincs elfalazva. Nem vagyok építtető, igy csak magamból tudok kiindulni, hogy azért egy elég érdekes.
Az építtető megjegyzése a "hisztiről" pedig már sajnos sokat elmond igy látatlanban is.
Úgy vélem, hogy a válaszfal tekintetében nem sok mindent lehet tenni, hacsak nem tennétek fel hangszigetelő lapokat az adott falra, de a hang amúgy is a padlástéren keresztül jöhet át inkább, hiszen ahogy írtad a födém sincs rendesen szigetelve, a 20+5cm-es szigetelés, pedig vélhetően a hőszigetelés, nem pedig a hangszigetelés, valamint el sem tudom képzelni a hevenyészve lerakott és nem összezárt felületet képző hangszigetelő lemezeket.

Ilyen esetben én is azt javaslom amit István, hogy nézessétek meg egy független szakemberrel, aki jártas a hangszigetelésben is.

eniko1979 2011-04-04 13:38

re: hangszigetelés-sorház
 
szia!
hát, nem vagyok annyira feldobva:( Felvettem a kapcsolatot a Hang és Tűz Kft -vel, akinek egyik ügyvezetője a héten meg is nézi, és annyit mondott, hogy a szomszédok között 52 decibel hanggátlásnak lennie kell, tehát még a kiabálást sem szabad érteni.. én meg a sima beszédet is hallom..egyébként ha az építettő úgy dönt, hogy jogutód nélkül megszűnik, hogy kibújon pl. a jogi dolgok alól, mit tehtek?!
minden tanácsot szívesen veszek...
és köszönöm

Gábor 2011-04-04 21:14

re: hangszigetelés-sorház
 
Én úgy tudom, hogy akkor nem igazán tudsz kezdeni semmit! Szerintem inkább akkor szigeteltessétek le polisztirollal a köztetek lévő falakat! Az egy olcsóbb megoldás, talán garanciába ezzel meg is próbálkoznak!

istvan62 2011-04-04 22:05

re: hangszigetelés-sorház
 
Sajnos ez ellen nem igazán lesz védelem, viszont a polisztirolt nagyon nem javaslom. Léghang gátlás szempontjából kifejezetten rossz. Akusztikus szakembertől, és felhasználótól egyaránt hallottam, hogy a homlokzatra rakott ps szigetelés rontotta az épület hangszigetelését!

papesz28 2011-04-04 23:28

re: hangszigetelés-sorház
 
SILKA hanggátló falazók (Xella Magyarország Kft.)

Utólagos hangszigetelés Csendlappal

egy két tipp , hátha segítek:)

a polisztirol sajna tényleg nem a legjobb választás, egy beruházó , akinek csináltunk gépészetet, csinált neoporzsalus társasházat, és mindent újra kellett hangszigetelni, mert kis túlzással a suttogást is át lehetett hallani:(

eniko1979 2011-04-05 08:43

re: hangszigetelés-sorház
 
sziasztok!
Köszi mindenki!
erről a wolf lapról hallottatok már valamit? és esetleg a Bőczi ervinről? Ő nézi meg a héten a aházat..
azért annyira elkeserítő, hogy több 10 millát kiada az ember (vagyis eladósodik 25évre) és ezt kapja...
na mindegy!
megpróbálom nem hagyni magunkat, már fellázítottam az összes szomszédot!:):):)
hátha tudtok még vmi jó ötletet...
beszámolok majd, mi volt!
Enikő


A pontos idő 16:56 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum