Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Szigetelés > Hangszigetelés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-05-20, 21:39   #1 (permalink)
Támogató
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 125
Kiosztott köszönetek: 30
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
Isutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenni
Alapbeállítás Hangszigetelés a mostoha gyerek

Rengeteget lehet hallani, olvasni a vízszigetelésről, hőszigetelésről,
de a hangszigetelésről igen keveset.
Építkezéseken többnyire letudják a dolgot valamelyik gyártó hanggátló téglájának beépítésével.
Lehet erről többet is tudni?
__________________
Napi cikkek, napi hírek
Isutam nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-20, 21:59   #2 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Hangszigetelés a mostoha gyerek

Öszintén szólva egy családi háznál legtöbbször szóba sem jön a hengszigetelés. Legalábbis én sem gondolkodtam rajta... persze amint társasházról beszélünk ez roppant fontos lehet. Ki kiváncsi mit csinál a szomszéd.

Ellenben ha azt mondom lépéshangszigetelés a födémbe építve, na az már lehet fontos, hiszen egy emeleten toligált szék nyikkorgása remekül "eltüntethető". Csak éppen ki áldozna erre egy csomó pénzt?

Szerintem ezért is mostoha az a gyerek.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-20, 22:11   #3 (permalink)
Fórumtag
 
Csatlakozott: 10-05-18
Összes hozzászólás: 28
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 4 köszönetet 4 hozzászólással
jatekos1977 Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Hangszigetelés a mostoha gyerek

Vitatkoznék azzal, hogy családi háznál nincs értelme a hangszigetelésnek. Én a saját házamból sajnos kihagytam, de - így utólag látva - talán nem "felesleges luxus".

A "vizes" helyiségeket (WC, fürdőszoba, kazánház vagy központi fűtés "osztógyűjtője") érdemes olyan válaszfalakkal készíteni ami mellett / helyett a xella cég silka mészhomok hanggátló téglát használjuk.
Létezik akár válaszfalnyi (10-15 cm) vastagságban is, és nem is elvetemülten dárga.
jatekos1977 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-20, 22:27   #4 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Hangszigetelés a mostoha gyerek

Idézet:
jatekos1977 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én a saját házamból sajnos kihagytam, de - így utólag látva - talán nem "felesleges luxus".
Pont erről beszélek én is .... igy már ketten vagyunk.

De hogyis van ez egy emeleti lépéshang szigetelésnél? Van ugye a betonfödém. Arra menne a 2-3 cm-es Austrotherm és arra még egy betonréteg? Azért az tényleg nem kis költség.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-22, 12:44   #5 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Hangszigetelés a mostoha gyerek

Szerintem érdemes gondolkodni a hangszigetelésről! Én most gondolkodom egy kicsi lakás vásárlásán is, melyet kiadnék. Lehet nem érdemes rá annyit költeni, de hangszigetelés lesz, mert éjszaka engem zavar, ha hallom a busz hangját! (ott megy el a ház előtt)

Mellesleg panelban hallod a szomszédokat is! Itt egy cikk a hangszigetelésről, a mi cégünk anyagban és kivitelezésben is foglalkozik vele! Bár nem tettem még fel minden anyagot, de pár részletet biztos megtalálsz! Link!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-23, 08:54   #6 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Hangszigetelés a mostoha gyerek

Nagyon köszönjük a linket! Remek oldal! Nagyon jól összeszedett.... Külön jó hogy irsz a Panellakás homlokzati hőszigeteléséről, hiszen ez most sok helyen nagyon is aktuális a panelprogramok keretében. Amint lesz időm átrágom magam a oldaladon.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-24, 08:05   #7 (permalink)
Támogató
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 125
Kiosztott köszönetek: 30
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
Isutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenni
Alapbeállítás re: Hangszigetelés a mostoha gyerek

Üdv!
A link fura helyre vitt!
Vagy nálam van a hiba, vagy elveszítettétek az irányítást a homlokzatihoszigeteles.hu fölött.
__________________
Napi cikkek, napi hírek
Isutam nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-24, 08:43   #8 (permalink)
Törzsvendég
 
Lerin avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-19
Összes hozzászólás: 26
Kiosztott köszönetek: 4
Begyũjtött 5 köszönetet 4 hozzászólással
Lerin Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Hangszigetelés a mostoha gyerek

Miután az ember beköltözik, kiderül, hogy áthallatszik a tv, rádió, csoszogás, beszélgetés, minden. Engem (talán másokat is) az érdekelne elsősorban, hogy egy falrész (akár válaszfal, akár a szomszéd felőli) építés után mennyire hangszigetelhető? Van esetleg valami csodaanyag, amit lapokban a falra ragasztva, majd lefestve csökkenthető a zaj terjedése? Ezek közül melyiket érdemes használni?
Lerin nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-24, 08:46   #9 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Hangszigetelés a mostoha gyerek

Engem a hangszigeteléses cikkre vitt. Szólj, ha gond van, mert javíttatom. Most fogom körbelinkeltetni a honlapot és ráadás készítek egy űrlapot a környékre. Még nem mondom el a marketing stratégiánkat, de a helyi médiákban fogunk vele szerepelni. Ezért tökéletes oldal kell. Jelenleg a böngészőmódosítást ne mondjátok, tudom, hogy vannak helyek, ahol rossz. Ha a linkeléssel vannak gondok, feltétlen jelezzétek, mert azon tudok azonnal javítani.

Tegnap pár órára leállt a szerver, mert karbantartás volt...
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-24, 08:50   #10 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Hangszigetelés a mostoha gyerek

Idézet:
Lerin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Miután az ember beköltözik, kiderül, hogy áthallatszik a tv, rádió, csoszogás, beszélgetés, minden. Engem (talán másokat is) az érdekelne elsősorban, hogy egy falrész (akár válaszfal, akár a szomszéd felőli) építés után mennyire hangszigetelhető? Van esetleg valami csodaanyag, amit lapokban a falra ragasztva, majd lefestve csökkenthető a zaj terjedése? Ezek közül melyiket érdemes használni?
Én vékony XPS lapot ajánlok! Jobb, mint az eps, mert nagyobb tömörségű. Általában amúgy lábazatoknál szokták használni, de hangszigetelésre is kiváló. Na ezt még nem találtam fent a honlapomon, de mi is árulunk ilyesmit az ország minden területén.
Most ránéztem az árlistánkra és a 2 cm-es lapnak 450+áfa körül lenne a m2-je
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Lerin (2010-05-24)
Válaszol

Címkék
hangszigetelés, perlit

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 08:41 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum