Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Gépészet (http://epitkezes.forum.hu/gepeszet/)
-   -   Energia takarékosság - tényleg megtakarítasz? (http://epitkezes.forum.hu/gepeszet/480-energia-takarekossag-tenyleg-megtakaritasz.html)

papesz28 2011-04-26 20:26

Energia takarékosság - tényleg megtakarítasz?
 
Napkollektor, hőszivattyú, hővisszanyerős szellőztetés, neopor zsalus építkezés

sbs 2011-04-27 00:07

re: Energia takarékosság - tényleg megtakarítasz?
 
Hmmm. csak nem a gépészet szemszögéből szeretnéd megközelíteni az energia takarékosságot? Érdekes a téma.

papesz28 2011-04-27 20:17

re: Energia takarékosság - tényleg megtakarítasz?
 
Hát igen igyekszem , hisz most már eléggé bekúszik a mindennapokba, és sztem lenne értelme beszélni róla:)

Sok a félinformáció, a megtévesztő eladói szövegek, amiknek oly sokan bedőlnek.

Építkezés előtt állók tanácstalanságában egy kis segítség mindig jól jön:)

Végül , de nem utolsó sorban várom a tapasztalatokat a már meglévő házakról , rendszerekről, akár rossz, de még jobb ha jó:)

sbs 2011-04-27 23:48

re: Energia takarékosság - tényleg megtakarítasz?
 
Idézet:

papesz28 eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 4236)
Sok a félinformáció, a megtévesztő eladói szövegek, amiknek oly sokan bedőlnek.

Na ez kifejezetten érdekelne, akár cégmegnevezés nélkül is.

Például tavaly kicseréltem az égőink 80%-át energiatakarékosra. Volt vagy 15-e forint a sok égő. Hát lehet, hogy spórolok most havi 50 FT-ot igy, de én EGYÁLTALÁN NEM VETTEM ÉSZRE, hogy spórolnék. A villanyszámla szinte ugyanaz....

Hol éri ez meg? EGy normál izzó ma már 50 Ft (!) egy energiatakarékos, meg ha ÓCSÓ akkor 500 Ft, ha "normális márka" akkor 1000 Ft, ha meg minőségi akkor 3000-5000 Ft. Na akkor hol is éri ez meg NEKEM?

És akkor még nem beszéltam az OBI-ban leértékeléskor 15.000 Ft -tokért "kiárusított" LED lámpatestekért.... na és ez hol éri meg?

Szerintem egy átlagos családi házban ezek az izzócserék vajmi keveset jelentenek havi megtakarításban.

papesz28 2011-04-28 22:01

re: Energia takarékosság - tényleg megtakarítasz?
 
Akkor egy példa, amivel szinte mindig találkozunk:
napkollektor, első ami mindig leveri a biztit, és rettentő mód beetetik vele a népet, hogy holdfényből is hoz energiát--igazság, igen hoz de mennyit?????20°C-ot, de egy vezérlő sem fogja elindítani a szivattyút érte, tehát kvázi nem hoz
másik sík kollektor gyártó - szöveg: "A .......... síkkollektor magas hatásfoka és ár-minőség aránya meggyőző""és nem utolsósorban kedvező árának köszönhetően"
valóság: ez egy 2,3m2 hasznos felületű kollektor, 800-1100kWh/év teljesítménnyel, röpke 1200euro-s árral, ez hol kedvező????, amikor lehet kapni 2,4m2 hasznos felületű, vákuumos kolit, 2400-3200kWh/év teljesítménnyel 270e FT-ért, de a szöveg az jól hangzott, jah és mellékesen a tervező mérnökök, mondjuk úgy "érdekeltek", hogy ezt tervezzék be:)mint sok más dologban is,de erre nem térnék ki:D

most ennyi , aztán majd még hozok egy-két ilyen "kedves" marketing szöveget

djarni 2011-05-10 09:45

re: Energia takarékosság - tényleg megtakarítasz?
 
Nem építkezés megközelítésből, csak a megtakarítás miatt..

Egyrészt sok kicsi sokra megy, másrészt vannak nagy teljesítményű berendezések is egy lakásban. Ha mindegyiknél odafigyelsz az energia megtakarításra, akkor hosszútávon visszatérül.

Az izzók terén elmondható, hogy nagyjából 1/5 fogyasztásod van. Bár az izzókra ennél magasabb számot írnak, de gyakorlatilag a megvilágítást én így érzem. Én kis területben tudok gondolkodni, lévén, hogy 40nm-es lakásban élek. 500 W helyett termelsz 100W-ot kb.. itt máris 400 W-ot spóroltál.

Beköltözéskor a háztartási gépekre figyeltem oda. Mi az, ami a legtöbbet fogyaszt egy háztartásban? Hát természetesen a hűtő. Ez az, ami napi 24 órában üzemel. Ezért itt nyúltam bele legjobban a pénztárcában. A+ electrolux lett, alul fagyasztós, felül normál. A másik a mosógép. Mivel ez nincs annyit használva, mint a hűtő, így csak A kategória, de azért ez is takarékos.

Mivel nincs gáz, így elektromos sűtő és főzőlap van. Ezt sajnos nem cseréltem le, beköltözéskor, de jó lett volna, mert valami neve sincs szutyok van.. (Olyannyira neve sincs, hogy a google-ben találat sincs rá. Ezen rettenetesen kiakadtam. Ha elromik, kuka az egész, javításról ne is álmodjak. Hihetetlen, hogy egyes (buta) emberek mire nem képesek azért, hogy "occsón" vegyenek valamit.. Bár, ha jól emlékszem, lakásnézéskor pont ezzel dicsekedett, hogy milyen drágán vették meg. Ehhez viszont inkább már no comment..)

Tv, számítógép, mikró.. sorolhatnám.

A fogyasztásom 110KW / hó átlagosan.

Lehet, hogy pénzbe kerülnek az energiatakarékos eszközök, de ha hosszútávon gondolkodsz, 5 - 10 - 15 -20 év... akkor ne hogy már ne térüljön vissza, sőt..

Aztán pedig ott van az a tényező is, hogy tegyük fel, nem spórolsz, de tudod, hogy te is tettél valamit a környezeted megóvása érdekében..

Még nincsen klíma, de ha lesz is, úgy tervezem, hogy az egész évre levetítve, az átlagos havi fogyasztást nem fogja megnövelni. A klíma leginkább luxuxcikk, tehát ne beszéljünk megtérülésről, mert ott mi térülne meg? Az, hogy hűvösben tudok dolgozni nyáron, az nem számszerűsíthető, ezért nem lehet összevonni a fogyasztással.

Arni

gmkiev 2011-05-16 05:49

re: Energia takarékosság - tényleg megtakarítasz?
 
Sokszor felvetődik a kérdés. Mikorra térül meg egy energia takarékosságra utaló beruházás? Válaszom: soha!
Mert ugye amikor a Zsigulinkat, mondjuk Opelra cseréltük, utána nem forintosítottuk az üzemanyagon megspórolt forintokat? De az a jóleső tudat, hogy egyazon összegért nem 300 km.-t, hanem esetleg 400.-t is el tudunk menni, az jólesett. Na az én véleményem ez, a fűtés korszerűsítés megtérüléséről.
Nem térül, de nagyon jólesik az alacsonyabb számla, esetlegesen a gáztól való teljes függetlenség.

Gábor 2011-05-22 15:29

re: Energia takarékosság - tényleg megtakarítasz?
 
A szigeteléssel kb. 4-5 év alatt tudod megtakarítani a teljes befektetést. Mindezek mellett jobb a komfort és hőérzeted!


A pontos idő 09:01 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum