Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-08-18, 22:18   #1 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Figyelem! Gáz! Felülvizsgálat utáni állapotok!

Közel két hónapos kikapcsolás után ma visszakapcsolták a gáz szolgáltatást a lakásunkban. Hogy mikor jönnek a mérőt felszerelni, már nem is szóltak, csak jöttek minden bejelentés nélkül. Én nem is voltam itthon ebben az időszakban, vártam az értesítésüket telefonon, így volt megbeszélve.A tűzhelyet légtelenítették, és ki is próbálták. A többi készülékre rá sem nézett az egy szem szerelő.Estére, már az tűnt fel, hogy a lakásba enyhe gázszagot érzek, amikor belépek, korábban ilyen nem volt, nem lehetett érezni ilyet!Elzártam az új, felszerelt sárga gázcsapot a tűzhelynél, ablakokat nyitottam, és ki szellőztettem a lakást alaposan. A vízmelegítőt nem birtam elindítani, a gyujtó láng nem szuszogot, nem égett, nem kapott gázt, nem nyitott ki a szelep! Várom holnapra a régi készülék szerelő mesteremet, mert ez a biztonságtechnikai felülvizsgálat csak bajt, kiadást, nélkülözést,problémát okozott, és tönkre tette az egész nyarunkat!Minden le van papírozva, jegyzőkönyvezve, és gázszivárgás van a konyhában, már az első napon! Az új gégecsöves bekötés hollander tömítése lehet a bűnös a tűzhely mögött!Már a nyomáspróbánál is eresztett, aztán még gyömöszölgették a csövet, hogy valahogy kinézzen, ez lett az eredmény!Elsőosztályú munkát ígértek ajánlatukban, amit még át is vetettek írásban! Le van papírozva a dolog!A számlát utalással kellet kifizetni azonnali (aznapi ) határidővel!Holnap folytatjuk a dolgot!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-08-19, 06:50   #2 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Figyelem! re: Gáz! Felülvizsgálat utáni állapotok!

Miután elzártam az új sárga csapját a tűzhelynek, nyugodtabban aludtam éjszaka! A mai napot azzal kezdtem, hogy bemértem a szivárgás nagyságát a gázórámmal! Azaz leolvastam a mérő állást ezred pontossággal! 1, 111 mutatott a mérő, amikor kinyitottam a tűzhely főcsapját. Félóra elteltével már 1,116 mérőállás volt olvasható, ennyi szivárgott el a levegőbe! Más nem működött!
Hogy ez sok, vagy kevés szivárgásként???NEM valószínű , hogy megengedett! Korábban nem volt gáz szag a lakásban!!! Már 1,119 a mérőállás! Elzárom ismét a sárga csapot! Folytatjuk!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-08-19, 18:37   #3 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Gáz! Felülvizsgálat utáni állapotok!

Estére meg lett szüntetve a gázszivárgás a gáztűzhely bekötő cső csatlakozásánál, az óra számlálója nem mozdul sehová, és vizsgálva is volt a szokott módon! Bekerült egy KB-és könyök is a tűzhely, és a hajlékony bekötő cső közé, így már a tűzhely is a helyére került.
A vállalkozóval, végül a Nejem fellépése, és felszólítása hozott eredményt, mert 1/2 18 óráig még nem értek ide. Nem telt el 10 perc, amikor megjelent a szerelő ezek után!
Hibátlan-kifogástalan munkát vállalt a kivitelező szerződésben!A kifizetés is megtörtént határidőre! Csak a gáz szivárgott a többszörös kontroll, nyomáspróba,és vizsgálódás után is!Már kezünkbe volt 2 hónap után a " megfelelt G. B. jegyzőkönyv" is 20 eFt + 27 % Áfa összegért!
Ennyit erről a költséges, veszélyes játékról!
Hogy miért kell 2-szer 27 % Áfát fizetni az anyagra, az még nem derült ki igazán. Csak azt lehet látni, hogy a bolti árakra felszámítják ismét az ÁFÁ-t! Jól van ez így???
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-08-22, 18:22   #4 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Gáz! Felülvizsgálat utáni állapotok!

Folytatván az előzőeket, mára már a vízmelegítőm is életre kelt a két hónapos leállása után.Készülék szerelő Mesterem lehelt bele életet, és megállapította, hogy a fűtés indításával is gondok lesznek, mert a felszerelt reteszelő kapcsoló letiltja a kazán indítását alaphelyzetben is, tehát már akkor is, amikor nincs meleg víz fogyasztása !Lényeg, hogy átment a biztonsági felülvizsgálaton, le van papírozva a dolog, "Megfelelt"!!! Még jó, hogy nem kell még fűteni !
Igaz kioktattak, hogyan iktathatom ki a felszerelt reteszelő kapcsolót, hogy ne legyen akadály!Ha ez így van, akkor minek az egész "Cirkusz, bohóckodás" drága pénzért??? Mi is lenne a megoldás???
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-08-30, 17:04   #5 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Figyelem! re: Gáz! Felülvizsgálat utáni állapotok!

Ma jött a kolléga a retesz javítása, és beüzemelése tárgyában. Le volt egyeztetve az időpont előre.9-kor pontosan ide is ért.Legnagyobb meglepetésemre megszűnt a hiba, elindult a kazán keringető szivattyúja. A szobatermosztát már korábban fel lett csavarva, hogy a fűtés elinduljon.Gyújtóláng még nem volt ekkor, de a szivattyú elindult a szokott módon. Csináltunk gyújtó lángot, majd a főláng is begyulladt.A meleg víz megnyitásakor a kazán rendben lekapcsolt, mintha a szobatermosztát kapcsolta volna le, de jelen esetben a felszerelt ionizációs reteszelő működött, Tiltotta le a kazánt!
A hiba feltehetően abból adódhatott, hogy a karbantartás során (tisztogatás,mosás tussal a por eltávolítására vizet kaphatott az ionizációs érzékelő, ezért azonnal lekapcsolta a kazánt.Egy hét alatt volt ideje kiszáradni, főleg így, hogy a vízmelegítő már üzemelt is.
Ezzel talán végére értem a gáz felülvizsgálat, javítás, és üzembe helyezés újra
munkafolyamatoknak ezen a fogyasztási helyemen.Már az óra visszaszerelés számlája is megérkezett, közel 8000 Ft ismét a díja! 0,1 munkaóra + kiszállási díj az ára!
Van egy másik fogyasztási helyem ahol még ezután lesz Gáz Biztosági Felülvizsgálat! Jó lesz felkészülnöm előre már!
A kapott dokumentumokat őrizzük meg jól, mert 5 év múlva ismét jönnek ellenőrizni a gázt!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 08:01 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum