Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Gépészet (http://epitkezes.forum.hu/gepeszet/)
-   -   Ariston tapasztalat (http://epitkezes.forum.hu/gepeszet/1096-ariston-tapasztalat.html)

gázpityu 2013-05-12 15:53

Ariston tapasztalat
 
Még a múlt évben került beépítésre egy ikerház egyik felébe, ARISTON HIBRID készülék,ami áll egy 30 KW kondenzációs cirkóból és egy hőszivattyúból. A másik lakás egy Ariston Genus system kondenzációs készüléket kapott.A tapasztalatok a következőek:A hibrid készülékkel fűtött lakás téli számlája 20% megtakarítást eredményezett.így könnyen számolható a megtérülési idő. A két készülék közötti ár tényező.780.000 Ft a hibrid javára,ennyivel került többe.A készülék vezérlésben kell beállítani az aktuális gáz és elektromos áram tarifáját.Ezek után a készülék dönti el,hogy éppen melyik hőtermelő fűt,és milyen arányban vesz részt a hő előállításban.Figyelembe véve a külső hőmérsékletet is.

Wattocsak 2013-05-12 17:11

re: Ariston tapasztalat
 
A megtérülést unokáink sem fogják látni. Én is kinéztem magamnak ezt a szerkezetet, de nem tud HŰTENI! Ilyen balfék készüléket még nem láttam. Ott a hűtőgép de nem tudjuk felhasználni, ergó ha kell vegyek egy slpit klímát.

gázpityu 2013-06-12 18:32

re: Ariston tapasztalat
 
Hoppá!
Kedves Wattocsak !
Te aki éppen a geotermikus fűtési rendszerekkel foglalkozol,Írod le a készüléket!
Ha kissé jobban átnézed a kapcsolási rajzot,akkor láthatod,hogy ezt a készüléket nem hűtésre tervezték.Nézd át,ezzen a hidraulikai kapcsolással,lehetetlen hűteni.Viszont nyáron minden gond nélkül képes a medencét fűteni,a gázkészülék segítsége nélkül!

Wattocsak 2013-06-13 22:46

re: Ariston tapasztalat
 
Szerinted kik lennének többen a medence fűtők, vagy a lakás hűtők?

Nézd át,ezzen a hidraulikai kapcsolással,lehetetlen hűteni

Hát ezért balfék készülék!!

Borisz1978 2013-11-25 18:06

re: Ariston tapasztalat
 
Idézet:

gázpityu eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 9799)
Még a múlt évben került beépítésre egy ikerház egyik felébe, ARISTON HIBRID készülék,ami áll egy 30 KW kondenzációs cirkóból és egy hőszivattyúból. A másik lakás egy Ariston Genus system kondenzációs készüléket kapott.A tapasztalatok a következőek:A hibrid készülékkel fűtött lakás téli számlája 20% megtakarítást eredményezett.így könnyen számolható a megtérülési idő. A két készülék közötti ár tényező.780.000 Ft a hibrid javára,ennyivel került többe.A készülék vezérlésben kell beállítani az aktuális gáz és elektromos áram tarifáját.Ezek után a készülék dönti el,hogy éppen melyik hőtermelő fűt,és milyen arányban vesz részt a hő előállításban.Figyelembe véve a külső hőmérsékletet is.



üdvözlöm ha nem vagyok indiszkrét a teljes üzembe helyezés mennyibe került illetve padlófütést vagy radiátorokat üzemeltet ezzel a fűtéssel? azért kérdem mert én most állok egy tetőtér épitkezés elött és én is ezt a hibrid technologiát nézegetem de senkinek nincs tapasztalata róla.segitségét elöre is köszönöm

gázpityu 2013-11-25 19:21

re: Ariston tapasztalat
 
;)Szép estét kívánok!
Én mint kivitelező voltam jelen a projekt létrehozásában.Az általam leírt adatok a felhasználó nyilatkozata alapján írtam a fórumra.az én véleményem :
Igen kiforrott technológia az Ariston részéről,bár a gáz készüléket a SAFOTO cégtől vette át,A cég bekerült az Ariston csoportba, (MTS) ezért sokan hisztiznek a nem márkahű embléma miatt.A tapasztalat:Egy igen korekten illesztett kondenzációs készülék,és egy levegő víz hőszivattyú házassága,ami igen korrekt vezérléssel lett megáldva.


Fazekas István

20 578-0936

gázpityu 2013-11-25 20:47

re: Ariston tapasztalat
 
A készülék padlófűtés és falfűtés ellátására lett telepítve.De ha kondenzációs készüléket szeretne akkor,az alacsony hőmérsékletű rendszereket érdemes alkalmazni.

Wattocsak 2013-11-25 22:29

re: Ariston tapasztalat
 
Erre a hibrid készülékre van geo illetve "H" tarifa?

gázpityu 2013-11-26 06:02

re: Ariston tapasztalat
 
Igen van H tarifa,de kissé nehézkes a szolgáltatónál végigjárni a procedúrát. Több mint 4 hónapot vett igénybe.

akkna 2019-06-11 11:19

re: Ariston tapasztalat
 
Az Ariston termékekkel vigyázzatok.
A garanciával nagyon vigyázzatok, csak akkor él a garancia, ha évente kihívsz egy szerelőt hogy karban tartsa.
Én sajnos nem tudtam erről és igy csak egy sima vízkő eltávolítás 20 ezer ft


A pontos idő 05:09 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum