Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Gázszerelés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-08-24, 21:59   #1 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás Gázkészülékek hibái

Van egy bármilyen típusú gázkészülékünk! Ha jobbik esetben kivillan a hiba jelző lámpa és lekapcsol romszabik esetben csak leáll. Az lenne a technikai kérdésem milyen gyakran előforduló hibái vannak egy bármilyen típusú gázkészüléknek. És az életveszély elhárításról se feledkezünk meg.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-08-24, 22:11   #2 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Gázkészülékek hibái

NEEEEEE! Ezt nem kívánhatod!
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-08-24, 22:13   #3 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Gázkészülékek hibái

Akkor mennyire szűkítsük a kört? Barátom-
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-08-24, 22:18   #4 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Gázkészülékek hibái

típusra legalább!!! És a panaszokat az állatorvos is szívesen venné!!!
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-08-25, 10:43   #5 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Gázkészülékek hibái

Kezdésnek gondoljuk végig a FÉG termékeit. Én még emlékszem olyan esetre mikor a bojler őrlángja elég nagy volt használatnál pedig beterítette a tűzteret. Ja és amikor már a külső burkolat tetejét nyaldosta elég érdekes volt. Fúvóka hibánál nehogy kiszúrjuk tűvel a fúvókát mert nem nyerünk semmit csak bajt.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-08-26, 10:20   #6 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Gázkészülékek hibái

Egy tanulságos történet!

Tegnap szereltünk egy családi ház gázvezetékét,készülékkel együtt.Az én ajánlásomra lett megvásárolva az xy gyártmányú kombi készülék.A kedves megrendelő végig mondogatta,reméli,hogy húsz évet kibír a készülék.Erre a válaszom:nagy valószínűséggel igen,ha a rendszeres karbantartás megtörténik.Erre a válasz:Ő bizony évente nem fog 7-10000Ft kifizetni!!!!!Beüzemelve is csak azért lesz,hogy a garancia meglegyen.Kérdeztem tőle,hogy az autóját nem viszi szervizbe,karbantartásra,olajcserére?Minek,hiszen működik,olajat meg elég műszaki vizsga előtt lecserélni!!!!Erre én csak azt tudtam válaszolni,hogy nem lennék nála autó.Nem tudom,hogy evvel a hozzáállással,mit vár. Csodát?Hát azt nem tudom garantálni!!!!
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2012-08-26)
Régi 2012-08-26, 10:49   #7 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Gázkészülékek hibái

És sajnos az a baj,hogy nagyon sok embernek ilyen hozzáláss van. És még azt az indokukat se értem meg,hogy nincs pénz. Pedig van. Az adott illetőnek is lenne. Az évenkénti elenörzés nagyon fontos mert bármi meghibásodik akkor csak telefonálnia kéne és meg lenne oldva. És az alkatrész ellátásról ne is beszéljünk egy régebbi típusú berendezésnél. Én kisember vagyok és évente ki van tisztítva az ÉTI100-as nagy kazán és az átfolyós vízmelegítő. Jártam már úgy,hogy elhanyagolt gázkészülékből ez is vízmelegítő volt merökanálal szedtük ki a vízkövet. Mert el volt a berendezés hanyagolva. A katódot felzabálta már teljesen. A nyomás kicsi és érezhető a gázszag. És az elenörzés nem kerül sokba csak egy telefonba. Meg esetleg egy kiszállási díjba.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-08-26, 13:54   #8 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Gázkészülékek hibái

Nem igazán lehet hibákat-megoldásokat általánosságban leírni. Alapjaiban kéne tudni a gázkészülékek felépítését és alapelemeit, ahhoz hogy erre kitérhessünk. De az biztos:

- a leggyakoribb hibaforrás az elkoszolódás (lerakódott por és korom)
- azt követi az elhasználódás miatti hibák (elöregedett vezetéskek, tömítések, bilincsek)
- a meghibásodott szenzorok, visszajelzők (hőmérsékeleti thermo szenzor, szintjelző szenzorok beállása)
- és csak a legvégén jöhetnek számításba a valós elektronikai problémák. (hibás PCB, szivattyúmotor, stb)

Ezt más csak azért irom, mert egy modern készüléknél ha megjelenik a mágikus piros LED, azonnal arra gondolnak az emberek, hogy "na ez is bekrepált, tönkrement, kellett ilyen drága és bonyolult készülék, stb".

Azt se tudják hol nyúljanak hozzá, mit nézzenek meg (ez így van rendjén, hagyják azt a szerelőre), de én mindig azt mondom, hogy minden bonyolult gépnél (szerkezetnél) először úgy kell keresni a hibát mintha az elektronika nem is lenne:

1. alapos tisztítás, portalanítás
2. csatlakozók vezetékek ellenőrzése, széthúzás, összedugás
3. csapok eltekerése, megnyitása, stb.

Persze mindent a megfelelő biztonsági szabályok betartása mellett és nem AMATÖRÖKNEK. Az áram és gáztalanítás a minimum ilyenkor, de a víztelenítés sem árt.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-08-26, 17:31   #9 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Gázkészülékek hibái

És a jó füstgáz elvezetéséről se feledkezünk meg. Mert olyan érzékeny egy némely berendezés,hogy már erre a jelenségre is kiáll hibára. És mivel egyre jobban terjednek már az informatikai csodák is ezeken a berendezéseken SBS barátunk végzettségét használva simán kiolvashatja a hibakódokat. És természetesen a jól képzet szerelőkről se feledkezünk meg.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-09-23, 14:50   #10 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-09-23
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
gelez Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Gázkészülékek hibái

Sziasztok!

Eurosit szabályozós bojlerrel a következő problémám adódott: Amikor hidegen begyújtom és a hőmérsékletet az 1-esre veszem felmelegíti addig majd kikapcsol. 1 nap múlva függetlenül attól, hogy az 1-esen áll, a 4-es állásnál tudom ki/be kapcsolni a lángot a szabályozó tekergetésével. Újabb nap múlva pedig annyira forró lesz a víz, hogy nem is tudom ezt megtenni. Ha kikapcsolom az őrlángot és kifogy a melegvíz lehet újból kezdeni. Mi lehet a baja?
Előre is köszönöm
Gelez
gelez nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
gázkészülék, hiba, hibaelhárítás

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 10:50 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum