Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Gázszerelés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-08-23, 22:09   #1 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás Nem működik az új gáztűzhely!

Történt velem egy érdekes történet (a történetek általában megtörténnek) amit fórumra vetek nektek máris. Szóval vettünk egy konyhai gáztűzhelyet, de mivel ahova vettük nem kellet új (vehettünk volna azt is) keresgettünk a használtak között. Aztán minő csoda, találtunk egy pont olyat, amit újonnan is kinéztünk magunknak egy márkaboltban. Azt mondták sosem volt bekötve (így is volt), habár 3 éves a jószág.

Lementünk, megalkudtunk rá, megvettük, hazavittük. Mivel lakótelepre ment, és pusztán a régi helyére kellett betolni, gondoltam nem kell hozzá hivatalos bekötés, hiszen a garanciát nem tudom hova bukni (mivel az már 2 éve lejárt).

Nem volt nagy cucc kicserélni a 2 tűzhelyet, a villanysütőt beduggantottam a 220-ba, a gázcsövet meg átkötöttem az új tűzhelyre, természetesen tömítés cserével.

Begyújtom a rózsákat, bal 1-es OK, bal 2-es OK, jobb 3-as elalszik ha elengedem, jobb 4-es elalszik ha elengedem. Nos, gondolkodtam egy keveset (mivel hát szervizes lennék vagy mi, és ez a tűzhely amúgy is nagyon emlékeztetett a szkennerekhez amikkel foglalkozom). Csak a jobb oldal a hibás. Van szerszámom elég, így hát lekaptam a tűzhely tetejét (áramtalanítás, gázlekötés!!!). Hamar megállapítottam, hogy a két gázrózsa thermokapcsolója volt gyárilag felcserélve, tehát hiába égett a gázrózsa, nem azt a thermokapcsolót melegítette amelyik az övé volt, hanem a másik rózsáét.

Sokáig nem tudtam hogyan cseréljem ki a két thermokapcsoló kábelét és már azt mondogattam az asszonynak, hogy sebaj, így is megérte, és ha egyszerre gyújtja be a két rózsát, akkor azok "kereszbe" melegítik a kapcsolókat és mindkettő égni fog.... (haha azért elég beteg gondolat volt lássátok be). Aztán persze rájöttem, hogy egy egyszerű banándugós csatlakozásról van szó (még ha nem is annak látszott elsőre). Szóval 2 mozdulattal átcseréltem a kábeleket, és a probléma meg is volt oldva.

És amiért leírtam, az csak azért van, mert AZT AJÁNLOM MINDENKINEK, aki vesz valami háztartási gépet, az PRÓBÁLJA KI még akkor is ha az elkövetkezendő 3 évben nem akarja használni (mondjuk a gyerekének veszi meg előre...), mert ezt az egyértelműen garanciális hibát nem kevés pénzért javította volna ki a márkaszerviz. Márkát nem akarok írni, mert amúgy szeretem ezt és több készülék is van a háztartásban ettől a gyártótól, ami gond nélkül üzemel

És természetesen SENKINEK NEM ajánlom, hogy otthon szerelgessen bármiféle gázkészüléket, kellő tapasztalat és jártasság nélkül.!!!
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-08-24, 21:02   #2 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Nem működik az új gáztűzhely!

Ha a mélyen tisztelt eladok biztosítanának hozzá segítséget akkor kipróbálnám! De sebaj azért e téren is haladunk szépen előre! Na Zoli barátom egy kisebb vagyont nyertél de egy két jó tanács csak a teljesség kedvéért:
1. Ha gázbekötést elenörzöl vegyél gázszivárgás jelző spray-t vagy marad a vizes szappan szindróma a műszeres vizsgálat meg drága!
2. Én úgy emlékszem fix bekötés kötelező a gázkészülékekhez vagy mégse?
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-08-24, 21:21   #3 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Nem működik az új gáztűzhely!

A flexicső már nem elfogadott.Csak az (acélbordás) nyújtható cső használható!
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
krisz1986 (2012-08-24)
Válaszol

Címkék
elalszik a gázláng, garanciális hiba, gáztűzhely

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 14:26 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum