Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Gázszerelés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-03-20, 17:47   #1 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás Gázszolgáltatok második kör!

A minap olvastam az egyik hirportálon a következöt: A Népszinház utcában napokig nem lesz gáz mert a gázmü lezárta arra hivatkozva tömörtelen a rendszer. Állításuk szerint bemérő kocsijuk észlelt gázszivárgást az utcai hálozaton. A hiba kijavítása után elenörizték a ház gázhálozatát is. Tömörtetelenség miatt lezárták a gázt. A háznak nincs pénze a javításra.

Na és most jönn a szluszpoén: Érdekes modon a gázszolgáltató megjelenésével megjelentek egyből a külső kivitelezök is. és adták a nagyobbnál nagyobb árajánlatokat. Na erről mi a véleményetek?
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-20, 20:01   #2 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Nem vicces re: Gázszolgáltatok második kör!

Napot!
Kezdjük az alapoknál!
A csatlakozó vezeték állapotáért a társasház a felelős.
Ennek karbantarásáért és tömörségéért,szintén a társasház felelős.
TAPASZTALAT!!!!!!
A pincében lévő UN:alap és felszálló vezetékek ,tisztelet a kivételnek siralmas állapotban vannnak.Pikkelyekben válik le a rozsda,és a szentlélek tartja össze.A födémekben lévő felszálló vezetékek sem külőmbek,ez sajnos a salk feltöltésnek köszönhető.És akkor nem beszéltünk a menetes kötésekről.Abban a pillanatban,hogy a szolgáltató tömörséget mér,és ez sikertelen,kizárható az ingatlan a szolgáltatásból.A fogyasztó vezeték állapotáért a lakás tulajdonos felelős.A (sakálok) megjelenése mindenhol előfordul.De egy épkézláb társasháznak van bejáratott gáz szerelője.
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
krisz1986 (2012-03-20)
Régi 2012-03-20, 20:06   #3 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Gázszolgáltatok második kör!

Idézet:
Glatz Krisztián eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Na és most jönn a szluszpoén: Érdekes modon a gázszolgáltató megjelenésével megjelentek egyből a külső kivitelezök is. és adták a nagyobbnál nagyobb árajánlatokat.
Szerintem ebben nincs semmi kivetni való. Az élet már csak ilyen. Ha kapok egy magas ajánlatot akkor még nem esek hasra. Keresek egy másikat ami előnyösebb és elfogadható, de ha valakinek az kell akkor nosza rajta.

Más.
Keresek egy egyszerű weblap (7 oldal) szerkesztéséhez vállalkozót.
Eddigi szórás 15-től 160 ezerig. Nem zavar a magas ajánlat, egyszerűen kidobom.
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-20, 20:14   #4 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Gázszolgáltatok második kör!

Hát ott a 8 ba nem hiszem hogy akad épp kéz láb társasház. Senki nem fizet semmiért. Ha kijön a gázmü mert a gázoránál szivárgást észlelsz. Megjavítja. És kiszámláz 8 ezer pénzt. Indok a gázora mért oldalától tiéd a hálozat. Ő mit szól bele akkor a lakások gázhálozati álapotába? Az Elmü se jöhet be a lakásba. Én hivtam már öket. Mert nem volt áramom. Egy zárlat miatt. Leverte a reléket. Mértem mindnehol semmi. Kötések rendben. Akkor Elmü. Ők kijötek és tájékoztatak ha az ő hálozatuk rendben mely az óráig tart akkor 8 ezer. Ha nem ingyenes. Végülis megoldodot az üzemzavar. Csak kérdem Pityu a gázmü miota formál jogot arra,hogy ők jegyzöi utasítás nélkül bemenjenek bárhová? Mert a gázmüben megkérdeztem ott azt mondták ehhez jegyző és rendör kell. Ha nem engedik be öket. Hogy is van ez? Kicsit zagyválok bocsánat. Én is dolgoztam kazánházban régen minmt gázszerelő. De az rég volt. És rég nem csináltam. Azért inkább kérdezek. Iskolám nincs csak segédmunkás voltam. De pici tapasztalat van.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-20, 20:17   #5 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Gázszolgáltatok második kör!

Fura egy világ ez Wattocsak. Kiváncsi leszek mi lesz a történetből. De azt tudom bent a belvárosba sirlamasak szó szerint siralmas minden közmü hálozat. Nem csak a gáz de a vilany is.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-20, 20:26   #6 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Gázszolgáltatok második kör!

Idézet:
Glatz Krisztián eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
... Az Elmü se jöhet be a lakásba. ... a gázmü miota formál jogot arra,hogy ők jegyzöi utasítás nélkül bemenjenek bárhová?...
azért egy apró különbségről ne feledkezzünk meg: ha az elektromos hálózatodat nem tartod karban, akkor max magadat csapatod agyon, ha gázzal van gond, akkor repül az egész tömb.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-20, 20:42   #7 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Gázszolgáltatok második kör!

Láttál már gázvezetéket amit nem tudsz tömörré tenni?
Ne kívánd magadnak!!! A szita hozzá képes tömör anyag!!!
Amikor megpróbálod tömörségileg nyomás alá helyezni és ezt nem tudod megtenni,akkor te mit tennél?Nyugodt szível vissza adnád a szolgáltatást?
Ha az én farkammal verik a csalánt,én bíz nem teszem meg!És ez így van rendjén.A Vámház körúton télen lett kizárva a vezeték,28 nap után lett vissza adva a szolgáltatás.A pincében és a födémekben a vezeték minősíthetetlen állapotban volt.
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-20, 20:55   #8 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Gázszolgáltatok második kör!

István62: Csak azt nem értem még,hogy én agyon csapatom magam az egy dolog. De ha eletromos tűz van akkor is ciki van! És a tűz föleg panelbe társasházba szépen terjed és gyorsan.

Gázpityu: sajnos láttam én is egy pár bejövő gázvezetéket. Jogos a két pont. Mindekttötknek.

Én ugy érzem,hogy normálisan szabályozni kéne egységesen azt,hogy ha a gázmünek ennyi joga van akkor a többi szolgáltató is nyugodtan intézkedhesen ha szükséges. Hisz egységesen a vagyonmegovás a fő cél.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-20, 21:03   #9 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Gázszolgáltatok második kör!

Igen!
Emberélet és vagyonvédelem,jól látod a dolgot.
Ami a legszebb ekkor derül ki,hogy a fogyasztó vezetéken mennyi barkácsolás lett elkövetve.Ebben az esetben a tulajt veszik elő,és ha agilis akkor a kókler fusizók nyomára lehet akadni.Legalább hullik a férgese.Sok kókler életveszélyes munkát végez,semmi felelőséget nem vállalva az elvégzett munkáért.Nem sajnálom őket!!!!!!
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-20, 21:05   #10 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Gázszolgáltatok második kör!

Hogy ez pontosan hogyan, és mennyire van szabályozva, azt nem tudom. De azt érzékelem, hogy egy esetleges gázszivárgás hatásait, még a bumm előtt is érzékelni lehet a környezetben, illetve egy társasház javítás miatti központi lezárása után addig nem lehet visszaadni a szolgáltatást, amíg minden mérőnél végig nem csinálták a légtelenítést (ha jól tudom a nevét). A villanynál hasonlókról nem tudok. Ez alapján már rögtön adódik némi különböző megközelítés.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 04:48 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum