Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Gázszerelés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-11-20, 00:02   #1 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 10-11-19
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 103
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 8 köszönetet 8 hozzászólással
Mcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenni
Üzenetküldés MSN-en keresztül Mcclode részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Mcclode részére
Alapbeállítás Gáz szerelés kivitelezése

Ez az a téma ami rengeteg megkötés és szabály betartásával lehet csak megcsinálni itt csak kizárolag erre szakosodott szakik csinálhatják és adhatják át a gázvezetéket amiért több évig felenek a gázszolgáltatonál.
Mcclode nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-20, 07:32   #2 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Gáz szerelés kivitelezése

Ezzel teljesen egyetértek. Ez a legszigorúbban szabályozott tevékenység a családi ház építésénél. Ezt már egyértelművé teszik azzal is, hogy GÁZTERVet kell leadni még akkor is, ha csak egy 1 méteres szakaszon van gázcső az épületben... de ez igy van rendjén.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-20, 08:38   #3 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 10-11-19
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 103
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 8 köszönetet 8 hozzászólással
Mcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenni
Üzenetküldés MSN-en keresztül Mcclode részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Mcclode részére
Alapbeállítás re: Gáz szerelés kivitelezése

De ez a megrendelő kárára van így a gépészek vannak minősítve.Mert ebbe a szakmába sok a kokler és ez megneheziti a szakik életét.Elméletileg ha megbontod a régi gázcsövet akkor is tervmodosítást kell kérni és leveszik az órát és ujra át kell adatni a gázszolgáltatóval.
Mcclode nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-09, 20:44   #4 (permalink)
Szakember
 
papesz28 avatarja
 
Csatlakozott: 11-02-08
Hely: Ajka
Összes hozzászólás: 188
Kiosztott köszönetek: 44
Begyũjtött 32 köszönetet 32 hozzászólással
papesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé száll
Üzenetküldés MSN-en keresztül papesz28 részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül papesz28 részére
Alapbeállítás re: Gáz szerelés kivitelezése

Én is szerelő vok, de igenis kellenek a szabályzások, hiszen ha mindenki csak úgy szerelgetne,akkor lennének bajok
sőt egy vegyes tűzelésű rendszernél is kell a szaki, mert pikk-pakk lehet halált okozó gondatlanságból börtönbe menni
és itt a sok fűtésszerelő jelölt , és otthon barkácsolóra gondolok

félreértések elkerülése végett nem szólom le a barkács jelölteket, de van amivel nem célszerű játszani,pl. nem véletlenül vannak a berendezéseknél a komoly átvételi követelmény , a megfelelő termikus biztosítások és azok előírásai

ezenkívűl a tervezéshez még egy gondolat,egy szakinak nincs arra ideje , hogy a rengeteg jogszabályt figyelgesse

mi is sok időt töltünk egy rendszer összeállításával,de pl. hőtechnikát , mérnök készíti, légtechnikánál a teljesítményeket, rendszerméretezést mérnök végzi, nagyobb rendszereknél( iskola,óvoda), méretezést kiviteli tervet mérnök csinálja, ettől még nem vagyunk koklerek , de kell egy hivatalos papír, amit fel tudsz mutatni, kell egy olyan háttér , ami támogat

mindenkinek meg van a maga dolga , van aki ül az asztalnál és számol, van aki kivitelez, nem lehet semmibe venni ezeket a dolgokat

bár , mióta van műanyagcső,azóta a fél ország fűtésszerelőnek érzi magát, de azért ez egy kicsit komolyabb szakma annál , hogy elbohóckodjuk, hisz egy golyós csap elzárva hagyásával családi tragédiát lehet előidézni
papesz28 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-09, 22:10   #5 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 10-11-19
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 103
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 8 köszönetet 8 hozzászólással
Mcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenni
Üzenetküldés MSN-en keresztül Mcclode részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Mcclode részére
Alapbeállítás re: Gáz szerelés kivitelezése

Fűtés szerelő családból származok és én is 15éve ezt a szakmát űzőm.Egyet értek veled.Nem tudom miért irtad h "de igenis kellenek a szabályzások, hiszen ha mindenki csak úgy szerelgetne" mert mintha én is erre utaltam volna.Csak mert olvasva ez úgy hangzik mintha én az ellenkezőét állítottam volna.De lehet h én értem félre
A nagyobb rendszereknél mi is szoktunk mérnöki segítséget kérni de egy magánház fűtésénél ezt a lakó nem fizeti meg pedig az ő érdeke is volna(ez egy másik kérdés)
Ill én is ezen vagyok h csak mindenki maradjon a kaptafánál
Nem kell h el legyen zárva egy golyós csap elég egy rosszul megtervezett rendszer
pl.:egy magánház ahol 7db radiátor van rákötve egy vegyes tüzelésű kazánra ami egy zárt rendszer biztonsági szelep nélkül termosztátos radiátorral(mindenűt).
Végeredmény egy felrobbant kazán sajna.
Lehet h nem volt egyértelmű amiket egyes helyeken írtam szóljatok mert nem olvastam vissza az összes hozászolásom.
Mcclode nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
istvan62 (2011-02-10)
Régi 2011-02-10, 06:04   #6 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Gáz szerelés kivitelezése

Idézet:
Mcclode eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
... A nagyobb rendszereknél mi is szoktunk mérnöki segítséget kérni de egy magánház fűtésénél ezt a lakó nem fizeti meg pedig az ő érdeke is volna(ez egy másik kérdés)
Ill én is ezen vagyok h csak mindenki maradjon a kaptafánál ...
Jó ilyet olvasni fűtés szerelőtől. Építészként én is azt szoktam javasolni az építtetőknek, hogy terveztessék a fűtést, annak ellenére, hogy nem kötelező
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-10, 06:57   #7 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Gáz szerelés kivitelezése

Hát az a baj, hogy már amikor a gáztervhez ér a munkamenet, sajnos az emberek többsége bújna befele a házába az üres pénztárcájával együtt! Nincs felesleges x ezer Ft-ja ahhoz, hogy egy nem kötelező dolgot megterveztessen!

Pl nem tudom, hogy a fűtéshez kell-e terv, de nálunk a lakásban annyi felesleges cső van, hogy legalább 10 m-re több csőben kering a víz, mint kellene! Ezért tartom jónak azt, hogy inkább tervezze vmi szaki, mint csak úgy otthoni barkácsból valaki hozzáálljon fűtést csinálni!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-10, 07:05   #8 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Gáz szerelés kivitelezése

Idézet:
Gábor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hát az a baj, hogy már amikor a gáztervhez ér a munkamenet, sajnos az emberek többsége bújna befele a házába az üres pénztárcájával együtt! ...
Mielőtt valaki félre értené:amiről szó volt az a fűtés terv. A gázszerelésnél nem kerülhető meg a szolgáltató által jóvá hagyott gázterv!
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-10, 12:53   #9 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Gáz szerelés kivitelezése

Bocsi, István a buta kérdésért, de a fűtéssel, gázzal, ilyesmivel kapcsolatban tudathiányos vagyok! A gázterv = a fűtési tervvel? Az előző válaszodból okulva, nem, hanem én a fűtési tervet írtam igazából le, hogy annak hiánya sok plusz költséget és nem megfelelő működést okozhat!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-10, 13:06   #10 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Gáz szerelés kivitelezése

A gázterv a gáz vezetékekről, és a gáz készülékekről szól, és az esetleges kötelező járulékokról, mint égéstermék elvezetés, szellőzés. A fűtésterv az a fűtő rendszerről, csövezés, hőleadók, vezérlés.
Ha nem elég pontos a meghatározásom, akkor a gépész kollégák majd még finomítanak rajta.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
gáz, gázszerelés


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 01:04 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum