Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Gázszerelés (http://epitkezes.forum.hu/gazszereles/)
-   -   Gáz szerelés kivitelezése (http://epitkezes.forum.hu/gazszereles/325-gaz-szereles-kivitelezese.html)

Mcclode 2010-11-20 00:02

Gáz szerelés kivitelezése
 
Ez az a téma ami rengeteg megkötés és szabály betartásával lehet csak megcsinálni itt csak kizárolag erre szakosodott szakik csinálhatják és adhatják át a gázvezetéket amiért több évig felenek a gázszolgáltatonál.

sbs 2010-11-20 07:32

re: Gáz szerelés kivitelezése
 
Ezzel teljesen egyetértek. Ez a legszigorúbban szabályozott tevékenység a családi ház építésénél. Ezt már egyértelművé teszik azzal is, hogy GÁZTERVet kell leadni még akkor is, ha csak egy 1 méteres szakaszon van gázcső az épületben... de ez igy van rendjén.

Mcclode 2010-11-20 08:38

re: Gáz szerelés kivitelezése
 
De ez a megrendelő kárára van így a gépészek vannak minősítve.Mert ebbe a szakmába sok a kokler és ez megneheziti a szakik életét.Elméletileg ha megbontod a régi gázcsövet akkor is tervmodosítást kell kérni és leveszik az órát és ujra át kell adatni a gázszolgáltatóval.

papesz28 2011-02-09 20:44

re: Gáz szerelés kivitelezése
 
Én is szerelő vok, de igenis kellenek a szabályzások, hiszen ha mindenki csak úgy szerelgetne,akkor lennének bajok:D
sőt egy vegyes tűzelésű rendszernél is kell a szaki, mert pikk-pakk lehet halált okozó gondatlanságból börtönbe menni
és itt a sok fűtésszerelő jelölt , és otthon barkácsolóra gondolok

félreértések elkerülése végett nem szólom le a barkács jelölteket, de van amivel nem célszerű játszani,pl. nem véletlenül vannak a berendezéseknél a komoly átvételi követelmény , a megfelelő termikus biztosítások és azok előírásai

ezenkívűl a tervezéshez még egy gondolat,egy szakinak nincs arra ideje , hogy a rengeteg jogszabályt figyelgesse

mi is sok időt töltünk egy rendszer összeállításával,de pl. hőtechnikát , mérnök készíti, légtechnikánál a teljesítményeket, rendszerméretezést mérnök végzi, nagyobb rendszereknél( iskola,óvoda), méretezést kiviteli tervet mérnök csinálja, ettől még nem vagyunk koklerek , de kell egy hivatalos papír, amit fel tudsz mutatni, kell egy olyan háttér , ami támogat

mindenkinek meg van a maga dolga , van aki ül az asztalnál és számol, van aki kivitelez, nem lehet semmibe venni ezeket a dolgokat

bár , mióta van műanyagcső,azóta a fél ország fűtésszerelőnek érzi magát, de azért ez egy kicsit komolyabb szakma annál , hogy elbohóckodjuk, hisz egy golyós csap elzárva hagyásával családi tragédiát lehet előidézni

Mcclode 2011-02-09 22:10

re: Gáz szerelés kivitelezése
 
Fűtés szerelő családból származok és én is 15éve ezt a szakmát űzőm.Egyet értek veled.Nem tudom miért irtad h "de igenis kellenek a szabályzások, hiszen ha mindenki csak úgy szerelgetne" mert mintha én is erre utaltam volna.Csak mert olvasva ez úgy hangzik mintha én az ellenkezőét állítottam volna.De lehet h én értem félre:D
A nagyobb rendszereknél mi is szoktunk mérnöki segítséget kérni de egy magánház fűtésénél ezt a lakó nem fizeti meg pedig az ő érdeke is volna(ez egy másik kérdés)
Ill én is ezen vagyok h csak mindenki maradjon a kaptafánál:D
Nem kell h el legyen zárva egy golyós csap elég egy rosszul megtervezett rendszer
pl.:egy magánház ahol 7db radiátor van rákötve egy vegyes tüzelésű kazánra ami egy zárt rendszer biztonsági szelep nélkül termosztátos radiátorral(mindenűt).
Végeredmény egy felrobbant kazán sajna.
Lehet h nem volt egyértelmű amiket egyes helyeken írtam szóljatok mert nem olvastam vissza az összes hozászolásom.

istvan62 2011-02-10 06:04

re: Gáz szerelés kivitelezése
 
Idézet:

Mcclode eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 3333)
... A nagyobb rendszereknél mi is szoktunk mérnöki segítséget kérni de egy magánház fűtésénél ezt a lakó nem fizeti meg pedig az ő érdeke is volna(ez egy másik kérdés)
Ill én is ezen vagyok h csak mindenki maradjon a kaptafánál:D ...

Jó ilyet olvasni fűtés szerelőtől. Építészként én is azt szoktam javasolni az építtetőknek, hogy terveztessék a fűtést, annak ellenére, hogy nem kötelező

Gábor 2011-02-10 06:57

re: Gáz szerelés kivitelezése
 
Hát az a baj, hogy már amikor a gáztervhez ér a munkamenet, sajnos az emberek többsége bújna befele a házába az üres pénztárcájával együtt! Nincs felesleges x ezer Ft-ja ahhoz, hogy egy nem kötelező dolgot megterveztessen!

Pl nem tudom, hogy a fűtéshez kell-e terv, de nálunk a lakásban annyi felesleges cső van, hogy legalább 10 m-re több csőben kering a víz, mint kellene! Ezért tartom jónak azt, hogy inkább tervezze vmi szaki, mint csak úgy otthoni barkácsból valaki hozzáálljon fűtést csinálni!

istvan62 2011-02-10 07:05

re: Gáz szerelés kivitelezése
 
Idézet:

Gábor eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 3336)
Hát az a baj, hogy már amikor a gáztervhez ér a munkamenet, sajnos az emberek többsége bújna befele a házába az üres pénztárcájával együtt! ...

Mielőtt valaki félre értené:amiről szó volt az a fűtés terv. A gázszerelésnél nem kerülhető meg a szolgáltató által jóvá hagyott gázterv!

Gábor 2011-02-10 12:53

re: Gáz szerelés kivitelezése
 
Bocsi, István a buta kérdésért, de a fűtéssel, gázzal, ilyesmivel kapcsolatban tudathiányos vagyok! A gázterv = a fűtési tervvel? Az előző válaszodból okulva, nem, hanem én a fűtési tervet írtam igazából le, hogy annak hiánya sok plusz költséget és nem megfelelő működést okozhat!

istvan62 2011-02-10 13:06

re: Gáz szerelés kivitelezése
 
A gázterv a gáz vezetékekről, és a gáz készülékekről szól, és az esetleges kötelező járulékokról, mint égéstermék elvezetés, szellőzés. A fűtésterv az a fűtő rendszerről, csövezés, hőleadók, vezérlés.
Ha nem elég pontos a meghatározásom, akkor a gépész kollégák majd még finomítanak rajta.


A pontos idő 18:30 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum