Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Gázszerelés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-02-10, 17:41   #11 (permalink)
Szakember
 
papesz28 avatarja
 
Csatlakozott: 11-02-08
Hely: Ajka
Összes hozzászólás: 188
Kiosztott köszönetek: 44
Begyũjtött 32 köszönetet 32 hozzászólással
papesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé száll
Üzenetküldés MSN-en keresztül papesz28 részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül papesz28 részére
Alapbeállítás re: Gáz szerelés kivitelezése

de igenis kellenek a szabályzások
nem így akartam írni, csak más fórumon is voltam közben , aminek hasonló a kinézete, és elkezdtem írni, mire észrevettem, hogy ez nem az (többször átmegyek közben máshova, és ha vmi olyan van ott válaszolok, és itt folytatom utána, vagy fordítva), és a törlés után a de ott marad

a nincs pénz dolog sajnos nagyon érdekes kérdés
mi szerencsére sok luxus ingatlanban szerelünk teljes , komplett , és komoly rendszereket, és az ingatlan is egy nagyon komoly költségvetéssel rendelkezik, de rajtunk akarnak spórolni
egy példa: adott egy közel 200m2-es ház minimal design, 70.000ft-ért vesz két 60cm-es króm csövet a padlóból kiálló csaptelepnek, és nekünk meg 10.000ft-ot alig akar odaadni a hőtechnikai méretezésre, pedig a házban fűtés- hűtésre lett méretezve a rendszer

másik pl.: 15.000ft/m2 padló, de nekünk nehéz 2-3000ft-ot kifizetni

van pénz, csak nem ránk, és a tervezésre
papesz28 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-10, 19:58   #12 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Gáz szerelés kivitelezése

Teljesen egyet értek papesszal, a tervezésre úgy általában sajnálják a pénzt.
Akinek eredendően kevés van, az úgy gondolja, hogy erre végképp nem jut, akinek bőven van, az meg úgy gondolja, hogy elég ha kifizeti a drága, puccos készüléket, oszt majd megy magától.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-10, 20:35   #13 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 10-11-19
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 103
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 8 köszönetet 8 hozzászólással
Mcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenni
Üzenetküldés MSN-en keresztül Mcclode részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Mcclode részére
Alapbeállítás re: Gáz szerelés kivitelezése

Én is ezt vettem itt a dél alföldön észre h a pénz mire már a gépészethez jut az építkezés fogyoba van és ez azt vonja maga után h minél olcsobb és minél gyorsaban legyen meg.Ez nem mindig jó a kombináció
Mcclode nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-22, 19:13   #14 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Gáz szerelés kivitelezése

Meg azért némelyik kedves vevő és olyan szakember tisztelet a kivételnek ott sporol anyagot ahol tudd. Megveteti újonan csak éppen nem az ügyfél lakásában a konvektorban kött ki hanem egy hétvégi házban. Máshol. Én is támogatom azt,hogy mindnen kis aproságot amít modosítani szewretnénk terveztesünk meg. És nem mulaszuk el a felülvizsgálatokat se.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-22, 19:33   #15 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Gáz szerelés kivitelezése

Egy kis gondolat menet ,a részemről.

A magyar ember írtózik a kötelező kifejezéstől,a GÁZ terv biza kötelező!!!
Vegyünk egy átlagos házat-lakást,az ingatlan értéke kb 15-35 000 000FT.
Egy un fűtés terv 30 000-150 000 FT.Vszont a garanciát tőlük kérik!!!!
Az ingatlan értékének minimális része az épületgépészeti tervezés.
Viszont a tulajdonos csak a kötelező tervet (keservessen) megrendeli.
DE MINT ÉN IS (CSAK)ÁLLTALÁBAN SZAKMUNKÁSOK VAGYUNK,ÉS TŐLLÜK VÁRNAK MÉRNÖKI GÉPÉSZ TERVET-SZÁMÍTÁST!!?!!MINT HA AZ ÁPOLÓNŐT KÉRNÉM MEG EGY OPERÁCIÓRA!!!!ÉS MOST NEM MINDEN ESETBEN A TUDÁS HIÁNYZIK,HANEM A JOGOSULTSÁG!!!
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-22, 19:47   #16 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Gáz szerelés kivitelezése

Úgyvannak vele az emberek te mindent tudsz a gázról mert te gázszerelő vagy. Csak mikor elmagyarázod hogy te kivitelező vagy csak ők csak lesnek. És a munkáért kérsz száz pént azthiszik benne vagy mindnebe. Anyagal cakum puder. á nem idegesítem magam. Te se tedd.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-22, 20:01   #17 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Gáz szerelés kivitelezése

Régen mint kivitelező ténykedtem majd átültem a tervező asztal mellé. Tehát a hegesztő pisztolyt az egérre cseréltem.
Amikor kivitelező voltam nekem is azt mondta a "T" megrendelő, hogy nem kell tervezni, hisz maguk úgy is megcsinálják terv nélkül is. Hát persze, hogy összeraktuk a rendszert. Ja hogy 30% többe került a fűtési hálózat mintha meg lett volna tervezve? Hát ha a tulajt nem érdekli akkor engem sem. Ráadásuk még a spórolós kuncsaft nevére kellett venni az anyagot és úgy számoltunk el egymással. Az anyagon volt 5-8% anyag kezelési költség. Most akkor miért is vegyek kisebb radiátort? :-)
Így visszagondolok azokra a házakra amiket a szalonna csomagoló papírján terveztünk majd összeraktuk látom a különbséget. Minden esetben még a tervek készítésének a költségeit is számolva jobban járt volna a tulaj.
Ma az összetett rendszerek esetén ez még inkább igaz!
Ráadásul a tervező asztalon fog eldőlni, a ház gépészete és annak bekerülési költsége, és üzemeltethetősége.
Akkor mint szerelő nem hittem volna, hogy ilyen különbségek is tudnak lenni. Ma már azt mondom a tervekkel spóroljon, ne a terveken!
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-22, 20:41   #18 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Gáz szerelés kivitelezése

Pontosan ezt tapasztalom én is. Nagyon sok ember van, aki inkább bizonytalanul költ anyagokra, kivitelezőre, mint kifizessen egy kis pénzt a korrekt tervezésre.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-22, 21:11   #19 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Gáz szerelés kivitelezése

Nem vagyok filozófus, de a materiális javakat tartjuk értéknek. Jó nagy vas az igen! Kis papír? Áhh semmire sem jó.:-)
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-23, 08:06   #20 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Gáz szerelés kivitelezése

Aztán meg höbörög a végén ha minden kész ez ilyen sokba kerül. és utána ha elmagyarázátok neki ha lett volna terve olcsobb lett volna. És ekkor ügyfél fejét verri a falba.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Sas (2013-01-14)
Válaszol

Címkék
gáz, gázszerelés


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 18:20 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum