Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Gázszerelés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-06-23, 20:31   #1 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás Gáztűzhely cseréje

A gépész kollégák tanácsát kérem konyhai gáztűzhelyünk ügyében. Teljesen hagyományos, alul - felül gázos tűzhelyet használunk, és elöregedett, az égésbiztosító nem felújítható, szóval jön a csere, változatlanul tisztán gázos készülékben gondolkodunk. Emlékeim szerint a gázművekkel nem kell engedélyeztetni ha változatlan helyre szereltetjük be az új készüléket. Két kérdésben lenne szükségem a tapasztalatotokra:
  • Milyen márkát érdemes venni, és mi a kerülendő?
  • A készülék garanciája szempontjából mennyire kötött, hogy milyen szerelővel köttetem be?
Előre is köszi a segítséget.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-06-24, 15:56   #2 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Gáztűzhely cseréje

Én csak azt tudom,hogy márka szervizel vagy olyan szerelővel kell beszereltetni aki tudd róla papírt adni. De a boltba adnak szervizjegyzéket. Itt a Soroksári úton van egy gáztűzhelyes egész olcsónak tűnik.

Tudtommal és biztosra tudom,hogy gáztervet készítettél. De erről lehet jobban járnál ha hivatalt kérdeznék. Vagy hivd fel Watocsakot!
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-06-25, 10:56   #3 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Gáztűzhely cseréje

Ha régi fajta a gázcsőről a gáztűzhelyre menő lengőcső, akkor biztosan az új (sárga) gázbekötő cső kell majd, ami a szabványos.

igy néz ki:


+ árak http://www.epuletgepeszaruhaz.hu/ind...bekot/gaz.html

Ha most direkt rákötésű (nincs) lengőcső, lehet akkor is kell majd. Nézd meg a gáztűzhely hátoldalán melyik oldalt van most a gázbevezető csonk és olyat keress (balos vagy jobbos).

Alapvetően nem nagy ügy a csere, csak mivel gázról van szó mindenki be van tojva a beszerelés miatt, jogosan. Én nemrégen a lakótelepre és anyukámnak is Gorenjét vettem, pont ezt:



habár ez gáz-villany.

Fontos hogy 4 égős legyen, illetve az is apró okosság, hogy a nagy gázrózsa hátul legyen (van amelyiknek elöl van), mert ha elöl van a nagy lábos mögé nem jó kis lábost tenni....
A legtöbb tűzhely ma már automata gyújtós (a régi nem tudom milyen volt) ehhez kell elektromos rákötés is (azaz egy szabad dugalj)

Én a Zanussi-Gorenje párosból választottam, figyelj a szélességre!

Amúgy jópofa, hogy szinte mindenhol tudnak szerelőt ajánlani aki "2-3 hét múlva kimegy...", szóval a legegyszerűbb ha a környékről keresel egy szakembert. A gyártó is beköti, kérdés mikor, és ha emlékem nem csalnak olyan 10-15e Ft nagyságrend anyaggal együtt.

Szerintem nem kell semmiféle engedély, elmész megveszed, kocsival haza is tudod vinni, ezek nem nehezek. A nagyáruházakban mindig van akció, néhány 10e Ft-ot spórolhatsz, ha szerencséd, van, csak az a bibi hogy az 50-60e-sek sosincsenek leértékelve, csak a 100-120e-sek, azok meg nem érnek annyit...

Tehát: 4 gázégős, nagyégő hátul, sárga cső és szakember :-)
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
istvan62 (2014-06-25)
Régi 2014-06-25, 11:16   #4 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Gáztűzhely cseréje

A régi még a jó öreg Karancs
Mi is a négyégős, hátul nagy változatban gondolkodunk, szóval hasonlóak a gondolataink.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-10-13, 14:31   #5 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 16-10-13
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Mazsola7 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Gáztűzhely cseréje

Sziasztok,meg uj vagyok itt,kellene egy kis segitseg.Regebbi Fagor 5CH56 GST X nat tipusu gaztuzhely ègőfedelei elrozsdaltak,mallanak szet,alig tudom mar hasznalni. De csak ezert meg nem kellene lecserelnem,ugye? Hatha kapnek hozza égőfedelet nem horror aron...
Tudtok valahol,ahol vehetnek? Nem Bp.i vagyok,videken,borsodban lakom!A Fagor cegnek mar irtam emailt,de meg nem valaszoltak.Googliztam is,de nemsok sikerrel.Sos!
Mazsola7 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-10-20, 10:16   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 16-10-13
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Mazsola7 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Gáztűzhely cseréje

Idézet:
Mazsola7 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok,meg uj vagyok itt,kellene egy kis segitseg.Regebbi Fagor 5CH56 GST X nat tipusu gaztuzhely ègőfedelei elrozsdaltak,mallanak szet,alig tudom mar hasznalni. De csak ezert meg nem kellene lecserelnem,ugye? Hatha kapnek hozza égőfedelet nem horror aron...
Tudtok valahol,ahol vehetnek? Nem Bp.i vagyok,videken,borsodban lakom!A Fagor cegnek mar irtam emailt,de meg nem valaszoltak.Googliztam is,de nemsok sikerrel.Sos!
Senki???..
Egy helyen találtam a neten, 3ezer valamennyi 1 db, plusz pk., több mint 10 e pár égőfedélért,,(
Mazsola7 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-10-23, 11:27   #7 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Gáztűzhely cseréje

Hát egy esélyed van:

Központi Alkatrészbolt és Márkaszerviz
Cím: 1071 Bp. Damjanich u. 11-15.
Telefon: (06-1)413-2198
Fax: (06-1) 413-2199
Nyitva tartás: H-P: 8-16
: www.fagorszerviz.hu
E-Mail: info@fagorszerviz.hu

itt biztos kapsz, máshol kizárt én sem találtam.
Általánosságban a háztartási gépek esetén jellemző, hogy csakis a gyártótól tudsz alkatrészt venni.

A 3e-t ma már nem tartom nagy összegnek, mivel szinte minden úgy van kitalálva hogy a szerviz nem éri meg.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
gáztűzhely, gáztűzhely csere

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 11:37 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum