Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Gázszerelés (http://epitkezes.forum.hu/gazszereles/)
-   -   FÉG konvektor hibafeltárás (http://epitkezes.forum.hu/gazszereles/1604-feg-konvektor-hibafeltaras.html)

Cufter 2016-10-10 12:58

FÉG konvektor hibafeltárás
 
Sziasztok!



FÉG konvektorom őrlángja jól ég, a hőszabályzó tekerésére könnyen belobban, de hőmérséklet szabályozásnál nehezen gyullad be: fel-fel lobbangat negyed másodpercekre kb.5-10 percig mire egyszer normálisan fűteni kezd.

Más szavakkal:
Ha én tekerem akkor működik, ha magától akar elindulni akkor csak...dadog

Mi lehet a gond?

Soldier8 2016-12-14 14:13

re: FÉG konvektor hibafeltárás
 
Üdv!

Az ég parapetes konvektorom is sokat vacakol.
De az én kérdésem az, hogy normális a sárga láng? Korábban szép kék volt, de most a sima őrláng is és amikor épp fűt, akkor is teljesen sárga lánggal ég. Ez hibát jelez? Mit lehet tenni?

sbs 2016-12-29 08:37

re: FÉG konvektor hibafeltárás
 
A láng színét elsősorban az égés minősége határozza meg.

Tökéletes égésnél a láng kék. Ha tökéletlen az égés a láng vége sárgává válik-ezt leginkább a gázkészülék hibája okozhatja.

Később akár a láng kormozni fog,ami további problémát vagy balesetet okozhat.

A fűtő felületre rakódott korom miatt drasztikusan csökken a fűtés hatékonysága. Kéne egy karbantartás/tisztítás.

tnorb 2017-01-31 10:18

re: FÉG konvektor hibafeltárás
 
Sziasztok! FÉG konvektor CR-6 –os gázszelepéről kérdeznék én is.
Nem rég vettem az ingatlant, az előző tulaj szerintem nem megfelelően állította be a szelepet. Ha hideg a szoba, mondjuk 18 C fokos, még akkor is csak 6-os állásnál kapcsolja be a főégőt. 6-os 7-es fokozat között lehet szabályozni, hogy mennyire égjen, hirtelen befűti a környezetét, aztán lekapcsol. Decemberben vettem az őrlánghoz felújító szettet (cső, gyűrűk, fúvóka) mert a fúvóka be volt teljesen kormolódva és már alig éget az őrláng. Tehát most elvileg jó az őrláng.
Melyik szelepe(ke)t tekerjem, kb hány fokot / fordulatot és merre, ha azt szeretném, hogy már alacsonyabb hőmérsékleten is kezdjen el fűteni? Gyakorlatilag a gyári alap beállítást szeretném visszaállítani. Azt tudom, hogy a szelepház oldalán egy fekete kupakkal lezárva van egy szelep és a szabályozó gomb felett is van egy másik tűszelep. Vagy a szabályozó gombot állítsam a szelepekkel meg vegyen vissza a teljesítményét a főégőnek, hogy jobban elnyújtva adja le a teljesítményt?
És hogy miért nem hívok szerelőt: egy kis faluban lakom, a legközelebbi gázszerelővel egyeztettem decemberben, megbeszéltünk egy időpontot, vártam két órát, nem jött ki, és nem vette fel a telefont, hiába hívogattam. Ha messzebbről hívok szerelőt, az ha egyáltalán elvállalja, akkor kb. egy használt konvektor áráért jönne ki vagy egy új CR-6-os gázszelep áráért. :(

gázpityu 2017-02-05 11:47

re: FÉG konvektor hibafeltárás
 
Szia!
Telefonon keresztül kb 2 min és működik a konvektor!
06 20 578-0936. visszahívlak!
Gázpityu

jorgos76 2017-11-15 23:09

re: FÉG konvektor hibafeltárás
 
Üdv ! Szintén cr6 gázszelep problémám van.
A készülék 5-6 éves lehet, pontosan nem tudom, összesen csak pár hetet üzemelt.
Volt olyan 2 év, hogy egyáltalán nem használták.
Termosztát új, termoelem új.
Gond nélkül begyullad az őrláng és nem is alszik el, ha feltekerem a szabályzót be is kapcsol, eddig minden rendben.
Eltelik 3-4 perc és egy kattanással elalszik minden, az őrláng is.
Parapet kitakarítva, kiporszívózva.
Szeretném megkérdezni, mi lehet a probléma?


A pontos idő 06:35 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum