Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Gázszerelés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-11-06, 20:09   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-11-06
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 2 köszönetet 1 hozzászólással
Jano80 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Főzőlap sarokba - mennyire hajlékony a bekötőcső?

Kis panel konyhában a sarokban jön fentről lefelé a gázcső.
Ide a sarokba szeretnénk a gázfőzőlapot betenni. (Bosch 4151DH)
Kérdés, hogyha a főzőlapnak a jobb hátsó sarkában van a bekötő hely, akkor mennyi helyet kell minimum kihagyni a faltól, hogy a fentről jövő flexibilis (fémbordás) cső be tudjon fordulni a lefelé álló csonkra?

(Az alsó szekrénybe lesz egy elektromos sütő. A főzőlap a sütőhöz képest valószínűleg kicsit balra el fog tolódni a bekötés miatt.)
Jano80 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-11-10, 10:10   #2 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-11-06
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 2 köszönetet 1 hozzászólással
Jano80 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Főzőlap sarokba - mennyire hajlékony a bekötőcső?

Megtaláltam ebben a doksiban: http://www.gebo.hu/pdf/zertifikaten/vario.pdf

..a megengedhető legkisebb hajlítási sugar nem lehet kisebb a cső KÜLSŐ átmérőjének kétszeresénél.

Igy ha 1/2-es gázcső ez 40mm ->
2x4 + a cső szélessége - (amennyivel a főzőlap alján beljebb van a bekötő cső - cső fele)
Nálam kb 10cm.
Jano80 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának
gita3 (2014-11-10), Loggi (2016-07-16)
Régi 2016-07-16, 00:25   #3 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Főzőlap sarokba - mennyire hajlékony a bekötőcső?

Idézet:
Jano80 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Megtaláltam ebben a doksiban: http://www.gebo.hu/pdf/zertifikaten/vario.pdf

..a megengedhető legkisebb hajlítási sugar nem lehet kisebb a cső KÜLSŐ átmérőjének kétszeresénél.

Igy ha 1/2-es gázcső ez 40mm ->
2x4 + a cső szélessége - (amennyivel a főzőlap alján beljebb van a bekötő cső - cső fele)
Nálam kb 10cm.
Tűzhelynél is érdekes kérdés a flexibilis bekötő cső elhelyezése!Most cserélték le a régi bekötését a tűzhelynek a csappal együtt, és távolabb került a tűzhely az eddigi helyéről, a faltól a bekötö cső miatt! A falra merőlegesen pici ívben gyömöszölték a csövet a csempéig. Mindez a biztonsági felülvizsgálatra előkészítve ilyen formában.Szerintem rosszabb megodás, és veszélyes is az állandó terhelése a könyöknek.A tűzhely felső része megadja a távolságot a faltól, amibe a bekötő csőnek be kellene férnie
minden terhelés nélkül. Ehhez egy könyököt be kellett volna építeni! Előzőleg is volt könyök, csak nem gázra való volt. Létezik gázra való is??? Ez a 2 cm kb. a keskeny konyhánkban sokat jelent, és a bútorzatból is kilóg még jobban, mint eddig a tűzhely.
Ez az eset az, amikor rosszabb lesz valami, mint korábban, és veszélyesebb is! " GÁZ veszély"! Ahányszor kinyitják-csukják a sütütér ajtaját, annyi pofont kap a faltól a bekötő csőből hajlított könyök hátul.Még hátra van a fő--fő felülvizsgálat, vajon átmegy ez így???Várjuk meg az eredményt.Billegő tűzhelyekről most nem is beszélnék!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-07-19, 00:54   #4 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Mérges vagyok re: Főzőlap sarokba - mennyire hajlékony a bekötőcső?

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tűzhelynél is érdekes kérdés a flexibilis bekötő cső elhelyezése!Most cserélték le a régi bekötését a tűzhelynek a csappal együtt, és távolabb került a tűzhely az eddigi helyéről, a faltól a bekötö cső miatt! A falra merőlegesen pici ívben gyömöszölték a csövet a csempéig. Mindez a biztonsági felülvizsgálatra előkészítve ilyen formában.Szerintem rosszabb megodás, és veszélyes is az állandó terhelése a könyöknek.A tűzhely felső része megadja a távolságot a faltól, amibe a bekötő csőnek be kellene férnie
minden terhelés nélkül. Ehhez egy könyököt be kellett volna építeni! Előzőleg is volt könyök, csak nem gázra való volt. Létezik gázra való is??? Ez a 2 cm kb. a keskeny konyhánkban sokat jelent, és a bútorzatból is kilóg még jobban, mint eddig a tűzhely.
Ez az eset az, amikor rosszabb lesz valami, mint korábban, és veszélyesebb is! " GÁZ veszély"! Ahányszor kinyitják-csukják a sütütér ajtaját, annyi pofont kap a faltól a bekötő csőből hajlított könyök hátul.Még hátra van a fő--fő felülvizsgálat, vajon átmegy ez így???Várjuk meg az eredményt.Billegő tűzhelyekről most nem is beszélnék!
Megnéztem az üzletben, ma hogy vannak kialakítva a tűzhely csatlakozások a bekötéshez! Megvan oldva gyárilag a könyök kérdés!!! Lefelé van fordítva a csatlakozó csonk, nem a fal felé merőlegesen van kialakítva!Lehet, hogy új tűzhelyet kell vásároljak emiatt????
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-08-17, 17:31   #5 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Figyelem! re: Főzőlap sarokba - mennyire hajlékony a bekötőcső?

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tűzhelynél is érdekes kérdés a flexibilis bekötő cső elhelyezése!Most cserélték le a régi bekötését a tűzhelynek a csappal együtt, és távolabb került a tűzhely az eddigi helyéről, a faltól a bekötö cső miatt! A falra merőlegesen pici ívben gyömöszölték a csövet a csempéig. Mindez a biztonsági felülvizsgálatra előkészítve ilyen formában.Szerintem rosszabb megodás, és veszélyes is az állandó terhelése a könyöknek.A tűzhely felső része megadja a távolságot a faltól, amibe a bekötő csőnek be kellene férnie
minden terhelés nélkül. Ehhez egy könyököt be kellett volna építeni! Előzőleg is volt könyök, csak nem gázra való volt. Létezik gázra való is??? Ez a 2 cm kb. a keskeny konyhánkban sokat jelent, és a bútorzatból is kilóg még jobban, mint eddig a tűzhely.
Ez az eset az, amikor rosszabb lesz valami, mint korábban, és veszélyesebb is! " GÁZ veszély"! Ahányszor kinyitják-csukják a sütütér ajtaját, annyi pofont kap a faltól a bekötő csőből hajlított könyök hátul.Még hátra van a fő--fő felülvizsgálat, vajon átmegy ez így???Várjuk meg az eredményt.Billegő tűzhelyekről most nem is beszélnék!
Átment símán a szakértői vizsgálaton a tűzhely bekötése a jelenlegi módon!Nem akartam vitatkozni egy szakértővel, Ő csinálja a biztonság jegyzőkönyvet!Csak egyszer már elkészüljön az, holnapra ígérte, hogy meglesz! Az előzetes hibafeltáró felülvizsgáló vállalkozóval már megbeszéltem az ügyet, ígéretet kaptam, hogy beépítik a vásárolt kb-s réz könyököt a gégecső csatlakozásához, így a régi helyére kerül a tűzhely is végre majd!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-08-26, 00:59   #6 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Figyelem! re: Főzőlap sarokba - mennyire hajlékony a bekötőcső?

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Átment símán a szakértői vizsgálaton a tűzhely bekötése a jelenlegi módon!Nem akartam vitatkozni egy szakértővel, Ő csinálja a biztonság jegyzőkönyvet!Csak egyszer már elkészüljön az, holnapra ígérte, hogy meglesz! Az előzetes hibafeltáró felülvizsgáló vállalkozóval már megbeszéltem az ügyet, ígéretet kaptam, hogy beépítik a vásárolt kb-s réz könyököt a gégecső csatlakozásához, így a régi helyére kerül a tűzhely is végre majd!
Miután elkészült a jegyzőkönyv, még alá is kellett írnom azt! Hogy minek írtam alá, még meg kell nézzem! Nem mindegy, hogy annak átvételének írtam-e alá, vagy én is részese vagyok a felülvizsgálatnak?
Ezt követően leadtak egy példányt a szolgáltató felé, ezután még aznap visszakapcsolták a gázt, miután kértem annak elvégzését, azaz a mérő felszerelését saját költségemre (8000Ft bekapcsolási díj!) Küldik rövidesen a csekket ismét!
A lakásba lépve szokatlan gázszagot éreztem, ami eddig nem volt jellemző.Igazából nem volt erős gázszag, mert nyár lévén szellőztettünk is friss levegőt beengedvén a lakásba.Amikor 2.-ik alkalommal is beléptem a lakásba, már gyanúm is keletkezett, hogy valami nincs itt rendben!Eszembe jutott a bekötő csővel való küzdelem- gyömöszölgetés-hajlítgatás ide-oda.Elzártam a tűzhely főcsapját, és jól kiszellőztettem a lakást. Megszűnt a szivárgás! A többit lásd!: GÁZ! Felülvizsgálat utáni állapotok. alatt!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 13:51 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum