Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Gázszerelés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-07-20, 08:33   #41 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Kérdés re: Gázkészülékek felülvizsgálata

Nagyon sok a munkája a felülvizsgálónak!Javítást, munkát nem vállalnak- tele vannak megrendelésekkel az év végéig!Ennyit mondtak az egyik Fűtéstechnikai cégnél tegnap.Szomszéd magánház kb 100 éves. A gáz is majdnem ennyi nála, mi lesz ott felülvizsgálatkor ?
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-07-20, 12:43   #42 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Figyelem! re: Gázkészülékek felülvizsgálata

Miért drágábbak a beépítendő anyagok felülvizsgálat utáni beépítéskor, mint az üzletekben? Megtudná valaki mondani?Erre keresem a választ napok óta!Az árajánlat erről szól. A munkadíjakat meg nem is tudom mihez viszonyítani!
Ezt még olcsóbbnak is mondták, mint a másik ajánlat volt.! Mennyi lesz a garancia ezeken a munkákon?Kapok majd tételes számlát a végén?Öt év múlva kezdhetjük előröl az egészet? Többszörös ellenőrzés, vizsgálódás, felülvizsgálat, minősítés, tanusítvány, szerelői nyilatkozat,stb-stb.A 20 eFt-os retesz amire üzemelni is fog, és lessz gázom, már 50 eFt-ba fog kerüln !
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-08-01, 20:00   #43 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Mérges vagyok re: Gázkészülékek felülvizsgálata

Megszereztem a reteszt ( ionizációs kapcsolót)Magyar termék, Szolnokon gyártják! Budapesten vettem 14,500 eFt volt az ára,Originál,garanciális, ha gázkészülék szerelő építi be, és nem villanyszerelő. ilyen papír kell hozzá a szerelő részéről! Ezt javasolták!Még nincs gázom.GÁZ!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-08-02, 07:35   #44 (permalink)
speede05
Vendég
 
Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás re: Gázkészülékek felülvizsgálata

Érdekes volt olvasni ezt a kis tudósítást, és pár dolgot hozzá tudok fűzni. A szolgáltató felülvizsgálatra csak akkor megy ki, ha valaki azt igényelte. Egyébként számonkérik rajtad, hogy ki mással csináltattad meg (ez ugye már nem ingyenes). Ilyenkor két dolgot lehet elképzelni:
1, valaki nem akart fizetni, ezért megigényelte az ingyenest
2, valaki, akinél nem voltak gondok, vagy legalábbis bízott benne, hogy nincsenek gondok, mert megvolt a felújítás... félt, hogy robban a ház egy felelőtlen szomszéd miatt
Mindkét ok olyan, amiről nem fog nyilatkozni, bárki is volt az. De abban biztos lehetsz, hogy a szolgáltató nem küld felülvizsgálatra önszántából senkit, hiszen bőven van más munkájuk.

A szivárgásmérő egy elég érzékeny műszer, de ha bármit is kijelez, akkor tenni kell ellene. Ilyen nincs, hogy csak kicsit szivárog, és amúgy is kültér Maximum nem hívják ki az ügyeletet, és szedik szednek szét mindent, hanem azt mondják, hogy következő munkanapig zárjátok le a csapokat, és majd megcsinálják.

A régi fajta flexicsövet évek óta nem szabad beépíteni, ahogy a hagyományos kócos kötések is megszűntek. Flexicsőből van az új fajta kihúzható ha jól tudom, akkor aluminium, szemben a régi fix bekötésekkel (ezzel egyébként azt hiszem nem kell csinálni semmit, ha nem szivárog a gáz, és nem kóccal vannak csinálva, hanem teflonos tömítőanyaggal), vagy gumi belsejű flexicsövekkel.

A szellőzésre egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek nyílt égésterű készülékeknél, mert egyre jobban záródó nyílászárók vannak. Nem ritka, hogy az új, hiper szuper műanyag ablakokon lyukat vágatnak, mert túl jól zár, és nincs természetes levegő utánpótlás. Ilyenkor a tulaj elég szomorú szokott lenni, ami érthető is. De kérhetné a szolgáltató az automata szellőztetőrendszer kiépítését is, ami 500e Ft körül kezdődik.

Azt kell megérteni, hogy szeretnénk használni egy szolgáltatást, ahol a balesetek miatt elég komoly előírások vannak. Ha használni akarjuk, akkor be kell tartani. Természetesen senki nem kényszerít a használatára, és ha eddig veszélyesen használtuk, az se jelenti azt, hogy továbbra is használhatjuk úgy. Nagyrészt ez a média pánikkeltő hatásának köszönhető, hiszen eddig is voltak gázzal kapcsolatos balesetek, és senki nem foglalkozott vele. Nem lett rosszabb a helyzet, csak most felszínre is kerül.

A kazánnál pedig azért kell szívnod a csappal, mert egy hálózaton van gondolom gázos, és szenes, vagy vegyestüzelésű kazánod. Ilyenkor ha a fával befűtesz, és zárva felejted a csapot. Akkor mikor rányitod a hálózatra, ha észreveszed, akkor simán felrobban a kazán. Ha nem nyitod rá, valószínűleg akkor is, ha nem tudod az égést megszüntetni. A robbanás egyébként olyan erejű, hogy elbont egy szobát. Láttam képeket róla, hogy egy felrobbant kazán kidöntött egy B30-as falat, és az udvaron lévő fába beleállt a lemez.

Szóval az esetedben a probléma az, hogy nem volt felkészítve a ház a vizsgálatra, ahogy Te is mondtad. Ha nem kell lezárni a gázt, nem kell elvinni az órát, akkor a gázszolgáltató felé nem jelentkezik költség. Sokkal olcsóbb lett volna. Mellesleg a gázórát levenni, visszaszerelni jóval drágábban szokták.
 
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-08-02, 15:49   #45 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Gázkészülékek felülvizsgálata

Tisztelt speede 05!
Kérdezem, hogy a mérőhelyet hogyan készítenéd fel a felülvizsgálatra, hogy megfeleljen felülvizsgálatkor? Az ingyenes vizsgálat csak a mérőhelyig szólt, elég is volt ahhoz, hogy elvigyék az órákat, és lezárják az utcán a gázt.Csapokat kellett cserélni, és az ősszes kócos tömítést, és még a menetes kb-s könyökök is cserélve lettek. Ólomzár,stb?
Van valami megoldás olcsóbb?Ezekhez a munkákhoz el kell zárni az utcai csapot is, ami a szolgáltató tulajdona.
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-08-17, 16:48   #46 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Gázkészülékek felülvizsgálata

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tisztelt speede 05!
Kérdezem, hogy a mérőhelyet hogyan készítenéd fel a felülvizsgálatra, hogy megfeleljen felülvizsgálatkor? Az ingyenes vizsgálat csak a mérőhelyig szólt, elég is volt ahhoz, hogy elvigyék az órákat, és lezárják az utcán a gázt.Csapokat kellett cserélni, és az ősszes kócos tömítést, és még a menetes kb-s könyökök is cserélve lettek. Ólomzár,stb?
Van valami megoldás olcsóbb?Ezekhez a munkákhoz el kell zárni az utcai csapot is, ami a szolgáltató tulajdona.
Van egy 3. fogyasztási helyem, ahol szintén már a mérőig vannak problémák! Meg lehet ezt oldani az órák le, és felszerelési költsége nélkül? Azaz 8+8 ezer Ft költségnél olcsóbban?Létezik esetleg órabontási engedély gáz ügyekben?
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-10-04, 18:24   #47 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Mérges vagyok re: Gázkészülékek felülvizsgálata

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Van egy 3. fogyasztási helyem, ahol szintén már a mérőig vannak problémák! Meg lehet ezt oldani az órák le, és felszerelési költsége nélkül? Azaz 8+8 ezer Ft költségnél olcsóbban?Létezik esetleg órabontási engedély gáz ügyekben?
Két hónap szünet után, augusztus végén visszakapcsolták a gázt a felülvizsgálati jegyzőkönyv "megfelelő" minősítésével. Hurrá!
A lakásba belépve, furcsa, poshadt szokatlan levegő ütötte meg az orromat, pedig még szellőztettünk is, javában nyár volt még akkor!
Későbbi ujra belépésemkor már nem tetszett a dolog egyáltalán, és eszembe jutott, a gáz visszaadás ténye, aminél én nem voltam otthon.
Kénytelen voltam elzárni a tűzhely újonnan felszerelt csapját.

Az óra a nyitott folyosón van elhelyezve, ott nem volt semmi gond . Egyedül a tűzhely lett beüzemelve a szerelő által meggyújtva a lángot, hogy a levegőt kiengedje a rendszerből. Munka lap szerint 10 perc alatt felszerelte a gázórát, azt leellenőrizte szivárgást nem észlelt, a többit pedig megfelelőnek vélte a jegyzőkönyv alapján!
Másnap a mérőórán leolvastam a szivárgás nagyságát a következő módon:
Leolvastam a mérő állását elzárt csap mellett a konyhában a tűzhelynél, majd kinyitottam, és 30 perc után ismét leolvastam az órát, és elzártam a csapot ismét!A szivárgott gáz 0,005 köbméter lett a mérő óra szerint!

Csak ennyit a gázbiztonsági felülvizsgálatról, a megfelelő jegyző könyvről, és a korábban leirt költségekről! Az új gégecsöves bekötő cső hollander tömítése, és a könyök nélküli idétlen bekötés, a sorjás, éles menet kezdet a tömítést nem biztosította!Ez előre látható is volt, már a előző nyomáspróba alkalmával is gond volt vele! Szerencse, hogy láttam a nyomás probát, és jó a szimatom is, és kicsit szakmai is nekem ez a kérdés.
Lényeg, hogy le van papírozva a gázbiztonságom, de ilyen módón???
A vállalkozás kijavította a hibát, én adtam hozzá egy réz könyököt a leszerelt korábbi helyett.Még jó, hogy nem a szolgáltatót hívtam, mert újra elzárták volna az összes órát, azaz a főcsapot.
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-03-13, 19:55   #48 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Kérdés re: Gázkészülékek felülvizsgálata

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Két hónap szünet után, augusztus végén visszakapcsolták a gázt a felülvizsgálati jegyzőkönyv "megfelelő" minősítésével. Hurrá!
A lakásba belépve, furcsa, poshadt szokatlan levegő ütötte meg az orromat, pedig még szellőztettünk is, javában nyár volt még akkor!
Későbbi ujra belépésemkor már nem tetszett a dolog egyáltalán, és eszembe jutott, a gáz visszaadás ténye, aminél én nem voltam otthon.
Kénytelen voltam elzárni a tűzhely újonnan felszerelt csapját.

Az óra a nyitott folyosón van elhelyezve, ott nem volt semmi gond . Egyedül a tűzhely lett beüzemelve a szerelő által meggyújtva a lángot, hogy a levegőt kiengedje a rendszerből. Munka lap szerint 10 perc alatt felszerelte a gázórát, azt leellenőrizte szivárgást nem észlelt, a többit pedig megfelelőnek vélte a jegyzőkönyv alapján!
Másnap a mérőórán leolvastam a szivárgás nagyságát a következő módon:
Leolvastam a mérő állását elzárt csap mellett a konyhában a tűzhelynél, majd kinyitottam, és 30 perc után ismét leolvastam az órát, és elzártam a csapot ismét!A szivárgott gáz 0,005 köbméter lett a mérő óra szerint!

Csak ennyit a gázbiztonsági felülvizsgálatról, a megfelelő jegyző könyvről, és a korábban leirt költségekről! Az új gégecsöves bekötő cső hollander tömítése, és a könyök nélküli idétlen bekötés, a sorjás, éles menet kezdet a tömítést nem biztosította!Ez előre látható is volt, már a előző nyomáspróba alkalmával is gond volt vele! Szerencse, hogy láttam a nyomás probát, és jó a szimatom is, és kicsit szakmai is nekem ez a kérdés.
Lényeg, hogy le van papírozva a gázbiztonságom, de ilyen módón???
A vállalkozás kijavította a hibát, én adtam hozzá egy réz könyököt a leszerelt korábbi helyett.Még jó, hogy nem a szolgáltatót hívtam, mert újra elzárták volna az összes órát, azaz a főcsapot.
A fentiek után, most derült ki, hogy a felszerelt "lengő FI-30mA-os áramvédő relé" áramszünet alkalmával lekapcsolt, és áramtalanítja a kazánt!
Ez nagyszerű dolog, mert hideg napokon egy üres-lakatlan lakás fűtése, vízhálózata szét is fagyhat akár, főleg magánházaknál még nagyobb az esély rá !Erre nem gondoltak a szakértő urak???
Nem tudtam, miért fázok a lakásban bekapcsolt fűtés mellett!Már a szobatermosztátra gondoltam, talán meghibásodott volna? 18 fok alá süllyedt a hőmérő, hiába vittem feljebb a hőfokot, nem indult el a kazán! Ekkor jutott eszembe a felszerelt áramvédős csatlakozás, amit ebben az esetben újra kell bekapcsolni nyomógombbal. Tudomásom szerint NEM minden FI -relé old le áramkimaradás esetén !Jól tudom ezt?
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
felülvizsgálat, gázkészülék

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 08:43 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum