Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Gázszerelés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-08-28, 13:28   #21 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Gázkészülékek felülvizsgálata

A helyi ujság mai száma arról ír, hogy ne siessük el a gázkészülékek biztonsági felülvizsgálatát, mert a kedvezményről még most születik meg a törvény.A határidők viszont maradnak érvényben!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2013-09-23)
Régi 2013-09-04, 15:40   #22 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Gázkészülékek felülvizsgálata

A mai napon pakoltam ki a beépített szekrényből, amiben a gázóra van elrejtve. Csak volt, mert megkezdődtek a feújítások!Külön lesz nyomáspróbája a fővezetéknek a mérőig, és külön-külön a lakásoknak is. Ez bizonyos időt fog igénybe venni, mert a nyomást tartani is kell a rendszernek!Mivel a vastag csöveket a szekrényből is ki kellett operálni és a mérőt is, a pakoláson kívül a polcokat is ki kellett szedni. A szegelt polcok eltávolítása után, már mozgott az egész szekrény eleje, aminek az ajtói zongora pántosak, így nem voltak leemelhetők. Visszaszerelni-összerakni a szekrényt valaki más jóravaló asztalos lenne a legalkalmasabb!
A szekréy ajtókra szellőző nyílásokat kell készíteni, hogy ha szivárog a gáz a mérőnél, akkor a szekrényen kívűl hamarabb megérzzék a szagát!Eddig ez nem volt biztosított! Korábban már irtam arról, hogy mégis csak jobb a lakáson kívül elhelyezni az órákat, és nem az előszoba tükröt eltakarni vele, vagy a keskeny közlekedőt leszűkíteni fejmagasságban!Gyerekkoromban még a lakáson kívül volt a gázóránk, és megnyugtatóbb volt!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-09-04, 21:05   #23 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Gázkészülékek felülvizsgálata

Ha megnyugtat én a pincével együt repülök duplán mert két gázora van jaés melette a kazánház.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2013-09-23)
Régi 2013-09-10, 15:26   #24 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Gázkészülékek felülvizsgálata

Azért, ha gázt érzel arra felé, szolj a Szolgáltatónak időben!Egyszer én már kénytelen voltam beszólni gázszag miatt, és jöttek is soron kívül szimatolni, aztán meg a vízzárral zárták el a gáz útját.Még én vittem nekik egy vödör vizet.Majd jött a Markoló ásni a gödröt. Hétvégén kicserélték az egész betápot !
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-09-21, 09:19   #25 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Gázkészülékek felülvizsgálata

Egy évvel meghosszabbították a gázkészülékek biztonsági felülvizsgálatának határidejét, ezt írja a helyi újság tegnapi száma!!!Ez úttal az előző írásomat módosítom én is!Figyeljünk a részletekre!

Nálunk holnap lesz a gáz átadása! Azaz a felülvizsgálat utáni felújítás(cső csere kompletten, mérő cserék, kéményvizsgálatok, készülék ellenőrzések, villamos EPH kialakítása a gáz rendszerben, Év mérés, nyomáspróbák stb.

A díjakról korábban már írtam, és még csak szaporodott! Az külön érdekessége a dolognak, hogy jelen esetben még a 2003-ban felszerelt óra bontásáért, és most az új óra felszereléséért is díjat szed a szolgáltató, kétszeri kiszállással együtt lakásonként a társasházban, mert lakásonként állítanak ki számlát! A kéményseprőkkel egy MINTÁRA, ahogyan azt korábban már írtam.Valakinek erre is oda kellene figyelnie!!! A támogatási rendszer még formálódik!Mi lesz azokkal, akik beleugrottak fejjel a kútba, és megcsináltatták eddig!?
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-09-23, 06:55   #26 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Gázkészülékek felülvizsgálata

Idézet:
krisz1986 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha megnyugtat én a pincével együt repülök duplán mert két gázóra van ja és mellette a kazánház.
Tarts készenlétben szkafandert, hátha ha űrben kötsz ki:-)
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-09-30, 15:33   #27 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Gázkészülékek felülvizsgálata

Vajon mennyibe kerülhet egy új gázmérő óra felszerelése új fogyasztási helyen? Azt már tudom, hogya biztonsági felülvizsgálatot követő felújításkor a mérő leszereléséért is, és a felújítás után az új hitelesített mérő felszerelésekor is 8-8 ezer forintot kell fizetni lakásonként.Így is állítják ki a számlát, függetlenül attól, hogy hány lakáshoz jönnek ki egyidejűleg. Ez a tiszta haszon!Meg az, hogy éppen lejárt a régi mérők hitelessége, amit amúgy is cserélni kellett volna, tudomásom szerint díjmentesen! (10 év.)
Ma voltak ketten a kéményseprőktől megállapítani, hogy üzemen kívül lett helyezve a NEM megfelelő kéménye a gázvízmelegítőnek. Meggyőződtek arról is, hogy a készülék le lett bontva, a kéményből szellőzőt csináltunk. Még Ők voltak meglepődve, hogy ehhez aztán mi közük???Mindez csak 5000 Ft-ba került!Nem maradt kémény egysem a lakásban, így NEM lesz szerencsénk a kéményseprőkhöz talán sokáig!? Ki tudja? Oda a szerencsénk?
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-11-11, 18:48   #28 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Gázkészülékek felülvizsgálata

Lejárt hitelességű gázóránkat a mai napon annak rendje - módja szerint lecserélték új, és hiteles órára. A szerelők Budapestről érkeztek, és a hetet itt töltik a városunkban,kiküldetésben, 200 Km-re a fővárostól.Előre, levél útján illedelmesen bejelentkeztek, és pontosan meg is jelentek a megjelölt 14-18 óra között, kb.15óra 30-kor. Korábban a helybeli szolgáltató megoldotta ezt a munkát, - kiküldetés, és 200 Km útazás nélkül is.Még vissza is kell majd utazniok a hétvégén, haza!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-06-20, 14:10   #29 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Gázkészülékek felülvizsgálata

MA MEGVOLT AZ ELSŐ VIZSGÁLAT,ELLENŐRZÉS az 1980-82-ben épült társasházunk gázhálózatán a mérőszekrényig.Az eredmény: a főcsap azonnali elzárásával, a közös képviselő értesítésével, és a szolgáltatás egy hétig szünetel felirattal végződött!
Tudtam, hogy találnak az ellenőrzés során problémákat, fel voltam rá lelkileg készülve, de hogy ennyire nagy , és sürgős legyen az ügy, váratlanul érintett.A lakáson belül még nem is vizsgálódtak, ez nem az Ő feladatuk, ha jól értettem.Hogy egy hét elég lesz-e a bajok kijavítására, ez itt a nagy kérdés???Kísérjük figyelemmel!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-06-24, 02:13   #30 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Gázkészülékek felülvizsgálata

A gázszolgáltató ajánlott levélben értesített minden tulajdonost, hogy milyen rendeletekre hivatkozva szüntette meg a gáz szolgáltatását. Konkrét hibát nem határozott meg, új üzembe helyezési eljárásra kötelezte a társasházat, kb. ennyi a levél tartalma, és a rendeletszámok felsorolása.
Rendkívüli közgyűlés összehívása van folyamatban, talán többet tudunk meg majd ott?Annyi kiderült, hogy a társasház kérte a vizsgálatot? Ezzel kezdődik a levél!
Szomszédomnál 3 hónapja cseréltek gázórát, nálam az elmúlt évben, akkor sem találtak semmi problémát a hálózatunkon, most semmi nem jó, a mérőműszer sziréna szerű, ijesztő hangon időnként megszólalt, mintha légitámadás következne!Ezzel a mutatványos méréssel üzembe helyezéskor fogunk-e találkozni, nem tudom, de a nyitott folyosón elhelyezett órák előtt elhaladva naponta nem lehetett gáz szagot érezni emberi érzékszervekkel az biztos.
A vizsgálat közvetlen a csapok, hollanderek, csőkötések, menetek ellenőrzésére irányult közvetlen közelről. Abban bíztam, hogy mégsem a lakásban van az óra, és nyitott a folyosó, de ez sem hatotta meg a törvény őreit, ezek szerint!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
felülvizsgálat, gázkészülék

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 13:53 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum