Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Gázszerelés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-10-22, 08:09   #11 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Megbizható gázszerelő a forumon

Jobbulást Gázpityu, szerintem pihenjél inkább ha tudsz, mert ez bizony nem játék. Nyáron a kollégám egy rossz étkezésből hasnyálmirigy gyulladást kapott 35 évesen, 2 hónapig volt otthon, és most még hónapokig szigorú diéta.

Szóval azt javaslom, hogy aki Gázpityuval szeretne dolgoztatni, vigye a lakására a munkát, hogy kíméljétek :-)
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-10-22, 20:30   #12 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Megbizható gázszerelő a forumon

Köszönöm a jó kívánságokat!Hétfőtől ismét teljes kapacitással üzemelünk.A negatív coment Írójától most kérek, megértést.A határidő naplóm sajnos még nincs nálam,az autóban maradt.Sok megrendelő keresett ez idő alatt,és ígérem mindenkit vissza hívok,kis türelmet kérek.Ha hétfőig nem csörgök,akkor kérnék egy hívást,hogy tudjam ,hol is állok!!!
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2013-10-25)
Régi 2014-10-06, 20:18   #13 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-10-06
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Katangel Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Megbizható gázszerelő a forumon

Megköszönném, ha valaki megírná Gázpityu elérhetőségét Bevallom, az elmúlt napjaimat szerelő keresésével töltöttem. Semmi gond nincs, csak 1 db nyamvadt konvektor szezon előtt szeretnék megnézetni. Elvileg semmi baja, de nem árt ......
Illetve, ha valaki tud Budapesten korrekt szerelőt ilyen célra, megköszönném, ha elküldené az elérhetőségét! Én a 9. kerületben lakom.
Már unom a telefonálásokat, mert úgy szólnak bele a telefonba, amitől nekem elmegy még az életkedvem is. Értem én, csak 1 db nyomorék konvektor, meg még baja sincs, az nem biznoicccc .. de még lehetek biznicccc, és akkor arra gondolok, kit ne hívjak, mert kissé bunkó volt .......
Katangel nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-12-30, 12:56   #14 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-12-30
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
karpy Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Megbizható gázszerelő a forumon

Üdv!

Mitől lehet az, ha a kazán bekapcsolása után, (őskori Tabi TGK-25) a kazántestből pár perc alatt kifolyik/kicsöpög kb. 3dl víz, majd utána semmi!?
Naponta kb. 4X3 órát üzemel, 3 órás megszakításokkal.
Majd másfél liter vizet kell feltörölnöm alóla naponta, ebből kifolyólag hetente tölthetem után a rendszert.
Kondenzvíz lehet? Akkor eddig miért nem csinálta? Vagy lyukas lehet vhol? De akkor nem folyamatosan csöpögne?

A válaszokat előre is köszönöm!

Kárpáti Gábor
karpy nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-12-30, 20:21   #15 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Megbizható gázszerelő a forumon

Szia!
Így látatlanban, sajnos lyuk korrózióra gondolok!A csepegést a hőtágulás okozhatja,ami sajnos egyre nagyobb csepegést fog előidézni.Nem akarlak el keseríteni,de elérkezett a kazáncsere ideje!((((
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-01-03, 11:06   #16 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-12-30
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
karpy Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Megbizható gázszerelő a forumon

Értem, gondolod hegeszthető az ilyesmi?
karpy nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-01-03, 21:24   #17 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Megbizható gázszerelő a forumon

Egy misét megér!De nagy reményt nem fűznék hozzá!
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-01-22, 17:18   #18 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 15-01-22
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
pocok Van már jó hozzászólása
Kérdés re: Megbizható gázszerelő a forumon

Üdv!
Ráckevén vettem egy házat vezetékes gáz van és a gáztűzhely réz csővel van bevezetve, a végén van egy nyomáscsökkentő. Ez szükséges?Pesten nincs ilyen.

Jani
pocok nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-04-21, 18:32   #19 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 16-02-21
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Edvard Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Megbizható gázszerelő a forumon

SEGÍTSéget szeretnék kérni! olyan gázszerelőt keresek aki ismeri a Tabi Vegyesipari Kisszövetkezet "Kapos 25" nevű kombi gázkazánját...1991 ben gyártották..máig kifogástalanul működik ,de szeretném átnézetni "finomhangolni" hozzáértővel -- esetleges választ az : edeweb@gmail.com címre kérném mert csak ritkán jutok el ide ... köszönöm
Edvard nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-06-08, 12:37   #20 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 17-03-09
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
emmma Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Megbizható gázszerelő a forumon

Kedves Fórumozók!
Először is örülök, hogy van ez a fórum, így bátran fordulhatok hozzátok kérdéseimmel.
Sajnos nehezen találok olyan szakembert akiben meg tudok bízni. (vannak rossz tapasztalatok...persze vannak JÓK is.) Most lassan ott tartok, hogy örüljek, ha valaki elvégzi a munkát...szóval vidéken sem könnyű...
Elvileg már van egyeztetett gázszerelőm, de sok mindenben bizonytalan vagyok és nem értem a dolgokat. Kérlek segítsetek. A házunk alul 60nm, felül 40nm. Eddig csak radiátoros fűtés volt, fég 24 kazánnal. Szerintem a fogyasztása nem volt túlzó. A kazán marad (összetett az oka...nem kifejezetten a költségek, hanem hogy ma már olyan szabályoknak kell megfelelni, ami egy új kazán esetében akadályokba ütközne...) Elgondolásom szerint maradna a radiátoros fűtés mindenütt, de alul kb. 30nm-en lenne még plusszban padlófűtés is. Ott fel van verve minden szerelőbetonig. Tudom, hogy a "vegyes" rendszer nem túl szerencsés, de azért hatékonnyá lehet tenni? MI a kulcsa? Kell hozzá keringtető? A többi helyiségbe pl azért nem szeretnénk, mert nincs túl sok értelme. Fa padló lesz, extra vastag szőnyeggel és bútorokkal, így nem maradna padlófelület, ami fűthetne, vagy pl. mosókonyhába szerintem felesleges, oda szerintem elég egy radiátor. Így marad ez a 30nm. Szerintetek elég a 17-es cső, vagy inkább jobb a 20-as? Milyen fajta a jó? (ár-érték arányban a legjobb) Van ennek jelentősége? Egy 20 nm-es helyiség elmegy 2 padlófűtés körön, ugye? (a szerelő legalább hármat! akar, amit én olyan gyanúsnak tartok...bár nem értek hozzá). Radiátorból melyik márkát válasszam? DÉG vagy a szerelő javasolta az Airfelt (amit ugyan Törökországban gyártanak a Daikin szárnyai alatt, de ahogy utánakerestem elvileg európai színvonalú...). Súlyuk közel azonos. Vélemény? Tapasztalat?
Igazából minden észrevételt szívesen fogadok! Köszi! Köszi!
emmma nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
gázpityu, gázszerelő

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 11:40 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum