Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Garázs (http://epitkezes.forum.hu/garazs/)
-   -   Aljzatbeton garázsba (http://epitkezes.forum.hu/garazs/801-aljzatbeton-garazsba.html)

attis 2012-05-15 17:41

Aljzatbeton garázsba
 
Milyen vastagságú,keverékarányú betont javasoltok garázs aljzatnak? Tárolt autó súlya megközelítőleg 1400kg. Vasalást igényel-e,ha igen milyen hálót rakjak.
Köszönettel:attis

istvan62 2012-05-15 17:50

re: Aljzatbeton garázsba
 
Szia Attis!

Egy néhány kérdés a pontosításhoz:
Készül vízszigetelés, vagy esetleg már kész a vízszigetelés az alatta lévő aljzattal?
Akarsz hőszigetelést?
Lesz burkolva?

attis 2012-05-16 15:48

re: Aljzatbeton garázsba
 
Tisztelt istvan62
Jelenleg csupasz föld van,könyüszerkezetes épület van felállitva (fenyöfa lábak,10 mm-es ck-val burkolva),Burkolva nemlesz.Hőszigetelésen edig nem gondolkoztam.

istvan62 2012-05-16 20:55

re: Aljzatbeton garázsba
 
Ebben az esetben érdemes lenne egy kis talajcserét végezni, és 10 cm kavicsággyal indítani. Erre tennék 12-15 cm betont (~ 1:3 keverés) egy vékony hálóval.

attis 2012-05-16 20:58

re: Aljzatbeton garázsba
 
Köszönet gyors válaszodért István

sbs 2012-05-16 21:29

re: Aljzatbeton garázsba
 
A súlyból gyanítom, hogy ez egy nagyobb személyautó, vagy kisteherautónak való garázs aljzata lesz. (Ha kisteher akkor ne feledd, hogy időnként megrakva is beállhatsz, amikor 2 - 2,5t is lehet a súly)

István mindent megírt, én is ezt tenném:
- 5-10 cm durva kavicságy
- 10-15 cm vasalt beton (közepesen erős: C12-22)
- a vasalást ne spórold ki, mert megtérül, esetleg macerás lesz hazavinni az 5m x 2m -es vashálót, de akár el is vághatod és 15-20 cm toldással egymáshoz illesztheted a helyszínen.

A hőszigetelést azért említhette István, mert ha a garázs a házad része akkor bizony fontos. Egyébként nem érdekes, hacsak nem akarod fűteni télen.... de ezt nem hiszem megteszed ilyen energiaárak mellett....

Fontos még a csapadékvíz helyes elvezetése az épület körül, hogy ne folyhasson majd a beton alá a víz ezzel elpuhítva a földet (láttam én már betont nem egyenletesen megsüllyedni, mert 2 évig alámosta az eső...)

istvan62 2012-05-16 21:51

re: Aljzatbeton garázsba
 
Ebben az esetben C12-nél én erősebb betonban gondolkodom, két okból. Burkolat nélkül, gépkocsi alatt nem elhanyagolható a koptató hatás, és egy hőszigetelés nélküli, ck burkolatú házban a kültéri jellegű fagyhatásra is gondolni kell. Szóval inkább A C16 - C20

Ritchcock 2016-06-27 09:38

re: Aljzatbeton garázsba
 
Elnézést, ha nem a megfelelő topikba írok. Lassan elkészül a házunk terve, egy dologban még nem sikerült dönteni, és szeretnék tanácsot kérni. Lesz egy garázs a ház földszintén, és a tervező úgy rajzolta meg első körben, hogy annak teljesen más talajkialakítása legyen, mint a ház többi, úgymond lakórészének. Így a garázs padlószintje jóval lejjebb lenne, mint a ház többi részén, hiszen kevesebb rétegből állna össze. Nem tudom, hogy épületen belüli garázsoknál, ahol nincsen pince, ez-e a bevett szokás, de nekem nem annyira szimpatikus. A másik aggályom ezzel kapcsolatban, hogy a földszint felett beépített tetőtér lesz, szobákkal, nappalival. Nem lenne jobb ebben az esetben egy szigetelt, ugyanolyan műszaki tartalmú padlószint, mint a ház lakórész felében? Leszámítva, hogy a garázsba mondjuk felesleges lenne laminált padlót is tenni...

istvan62 2016-06-27 11:44

re: Aljzatbeton garázsba
 
Egyáltalán nem ritka, hogy a garázs padlószintje eltér a belső lakószinttől, sőt ez a gyakoribb. A lakásnak más a padló rétegrendje, mint a garázsnak, és a lakásnak jót tesz egy 30-40-50 cm kiemelés a környezethez képest, a garázs esetén nem igazán örülnél ennek. Nem biztos, hogy azonos fűtési, és hőszigetelési paramétereket akarsz a garázsban, mint a lakásban. Attól, hogy a garázs fölött fűtött tér lesz nem biztos, hogy a garázs padlóját kell hőszigetelni, lehet a mennyezetét is.
Egyébként hasonlítsd össze az egyszerű lépésszilárd EPS árát az XPS árával, 15-20 cm vastagságban.

Ritchcock 2016-06-27 18:29

re: Aljzatbeton garázsba
 
Idézet:

istvan62 eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 13590)
Egyáltalán nem ritka, hogy a garázs padlószintje eltér a belső lakószinttől, sőt ez a gyakoribb. A lakásnak más a padló rétegrendje, mint a garázsnak, és a lakásnak jót tesz egy 30-40-50 cm kiemelés a környezethez képest, a garázs esetén nem igazán örülnél ennek. Nem biztos, hogy azonos fűtési, és hőszigetelési paramétereket akarsz a garázsban, mint a lakásban. Attól, hogy a garázs fölött fűtött tér lesz nem biztos, hogy a garázs padlóját kell hőszigetelni, lehet a mennyezetét is.
Egyébként hasonlítsd össze az egyszerű lépésszilárd EPS árát az XPS árával, 15-20 cm vastagságban.

Köszi a választ! Egyébként megválaszoltál egy fel nem tett kérdést is, ami foglalkoztatott (lakás kiemelése környezetből).


A pontos idő 16:14 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum