Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Munkák az épületen kívül > Garázs
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2019-02-04, 12:10   #11 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 19-02-04
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Sipi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Aljzatbeton garázsba

Idézet:
sbs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A súlyból gyanítom, hogy ez egy nagyobb személyautó, vagy kisteherautónak való garázs aljzata lesz. (Ha kisteher akkor ne feledd, hogy időnként megrakva is beállhatsz, amikor 2 - 2,5t is lehet a súly)

István mindent megírt, én is ezt tenném:
- 5-10 cm durva kavicságy
- 10-15 cm vasalt beton (közepesen erős: C12-22)
- a vasalást ne spórold ki, mert megtérül, esetleg macerás lesz hazavinni az 5m x 2m -es vashálót, de akár el is vághatod és 15-20 cm toldással egymáshoz illesztheted a helyszínen.

A hőszigetelést azért említhette István, mert ha a garázs a házad része akkor bizony fontos. Egyébként nem érdekes, hacsak nem akarod fűteni télen.... de ezt nem hiszem megteszed ilyen energiaárak mellett....

Fontos még a csapadékvíz helyes elvezetése az épület körül, hogy ne folyhasson majd a beton alá a víz ezzel elpuhítva a földet (láttam én már betont nem egyenletesen megsüllyedni, mert 2 évig alámosta az eső...)



Azt szeretném kérdezni, hogy amennyiben hőszigetelés (napkollektoros fűtés), és talajnedvesség elleni szigetelés is tervben van, hogyan kellene elkészíteni, mivel kellene kiegészíteni a lenti leírást? Milyen szigetelőanyagot javasolna, milyen vastagságban?

7,2x6,2m alapterület
10cm zúzott kavicságy
100x100x6mm-es betonacél háló
15cm vastag C16-20 beton
Sipi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2019-02-05, 12:54   #12 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Aljzatbeton garázsba

Egy korrekt, hőszigetelt aljazat rétegrend a garázsban:


  • burkolat
  • 10 cm vasalt aljzat
  • technológiai fólia szigetelés
  • XPS hőszigetelés
  • bitumenes lemez vízszigetelés
  • 10 cm vasalt aljzat
  • kavics töltés
  • termett talaj
Alap esetben a hőszigetelésnek 5 centit szoktam javasolni, de ha a fűtött tér részének tekintjük a garázst, akkor a rendelet szerint min kb 10 cm kell az XPS-ből is.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2019-02-05, 15:00   #13 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 19-02-04
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Sipi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Aljzatbeton garázsba

Idézet:
istvan62 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egy korrekt, hőszigetelt aljazat rétegrend a garázsban:


  • burkolat
  • 10 cm vasalt aljzat
  • technológiai fólia szigetelés
  • XPS hőszigetelés
  • bitumenes lemez vízszigetelés
  • 10 cm vasalt aljzat
  • kavics töltés
  • termett talaj
Alap esetben a hőszigetelésnek 5 centit szoktam javasolni, de ha a fűtött tér részének tekintjük a garázst, akkor a rendelet szerint min kb 10 cm kell az XPS-ből is.



Kedves István!

Nagyon köszönöm a segítséget! Mivel nem kis padlóvastagságról van szó, mi az ami kerülhet a talajszint alá, milyen mélyről kell kezdeni az aljzat felépítését? Ez egy háztól különálló garázs.
Sipi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2019-02-05, 15:30   #14 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Aljzatbeton garázsba

Gyakorlatilag minden lehet a talajszint alatt, a kritikus az, hogy amennyiben a vízszigetelés a talajszint alá vagy annak közelébe kerül, akkor azt kívül a lábazaton fel kell hajtani.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2019-02-10, 14:14   #15 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 19-02-10
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Muree Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Aljzatbeton garázsba

Sziasztok!

Családi házhoz tervezek garázst hozzáépíteni. A garázs fala 38NF tégla lesz. A külső oldalak alapterülete 8,38x6,76.

Ki lesz emelve a földből, kb 25cm-re.

két személy autó fog benne parkolni, és pakolásázásra lesz használva.

Olvastam ezt a topikot, és mivel nem találtam választ az én kérdésemre, így feltenném azokat, melyekre előre is köszönöm a válaszokat.

Szerelő betont tervezek készíteni, és kézzel kell kevernem, mert nagy autók nem tudnak bejönni, és sajnos a pumpa sem ér be. Milyen sódert, vagy kész betont kellene beszereznem. Vasat is tennék a szerelő betonba. Ez milyen vastag legyen és milyen kiosztású lenne szerintetek a legmegfelelőbb?

Mint az látszik fentebb cc 56m2 lenne a területe a szerelőbetonnak. Az aljzatbeton csak 6x8m. Kell ekkora méreteknél diletáció? Ha igen, akkor hová tennétek?

A szerelő betonra menne majd GV4-es lemez vízszigetelésnek. Erre húznék rá majd sima aljzatbetont. Szerintetek milyen vastag lenne megfelelő, és milyen sóder, vagy földnedves beton kellene?

A rétegrendekkel nem vagyok tisztában. Hőszigetelném is alulról, mivel a háznak a része lesz. Körbe lesz építve, ez alattazt értem kerül majd tetőr beépítés a garázs fölé. Megtudnátok mondani a helyes rétegrendet?

Jelenleg töltött föld (masszív betondarabokkal, mely már ázik vagy 1 éve) van és erre jön még a szerelő beton előtt egy kb 5 cm sóderágy.

Válaszaitokat előre is köszönöm.
Muree nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2019-02-10, 18:41   #16 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Aljzatbeton garázsba

A kérdéseid megválaszolhatóak, de én onnan közelíteném a dolgot, hogy ez a munka mindenképpen valamilyen tervezésre kötelezett. Ha a garázs a lakóépülettől független, akkor építési engedély köteles, ha összeépül vele, akkor az egyszerű bejelentésnek nevezett tervdokumentációt kell elkészíteni. Mindkét esetben a tervdokumentáció választ ad az összes feltett kérdésre, sőt sokkal többre.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2019-02-10, 18:50   #17 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 19-02-10
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Muree Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Aljzatbeton garázsba

Idézet:
istvan62 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A kérdéseid megválaszolhatóak, de én onnan közelíteném a dolgot, hogy ez a munka mindenképpen valamilyen tervezésre kötelezett. Ha a garázs a lakóépülettől független, akkor építési engedély köteles, ha összeépül vele, akkor az egyszerű bejelentésnek nevezett tervdokumentációt kell elkészíteni. Mindkét esetben a tervdokumentáció választ ad az összes feltett kérdésre, sőt sokkal többre.
Igen tudom, de eddig mindig átvertek a tervező. Valamit kifelejtetettek, ami persze utólag jóval drágább lett, és azzal jöttek, hogy hát nekem is eszembe juthattak volna dolgok. Szeretnék úgy menni hozzájuk terveztetni, hogy legyen tudás a zsebemben. 3-dik tervező céghez megyek. Ezért szeretném ezen információkat.

Köszi
Muree nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2019-02-16, 10:17   #18 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 19-02-10
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Muree Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Aljzatbeton garázsba

Idézet:
Muree eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Igen tudom, de eddig mindig átvertek a tervező. Valamit kifelejtetettek, ami persze utólag jóval drágább lett, és azzal jöttek, hogy hát nekem is eszembe juthattak volna dolgok. Szeretnék úgy menni hozzájuk terveztetni, hogy legyen tudás a zsebemben. 3-dik tervező céghez megyek. Ezért szeretném ezen információkat.

Köszi
Akkor nem tud senki segíteni. Azért köszönöm, hogy elolvastátok.
Muree nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2021-03-02, 19:40   #19 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 16-09-04
Összes hozzászólás: 27
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Kristóf Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Aljzatbeton garázsba

Sziasztok!

A következő kérdésben kérném lehetőleg statikus kolléga segítségét.

Adott egy könnyűszerkezetes garázs épület, mely a következő jellemzőkkel fog bírni:

-6x6 méteres alapterület,
-5x15 pallóváz falak,
-32 fokos sátortető, fogópárokkal összefogva, rajta cserepes lemez fedéssel.

Kérdésem az alá tervezett lemezalappal lenne:

Amit én kitaláltam az a következő:

10-15 cm 0-32-es andezit, rajta 15 cm vasalt beton (C16-20, mixer). A vasalása úgy nézne ki, hogy körbe futna egy kvázi fagygerenda, ami 6-os átmérőjű, 10x10 centiméteres kengyelekből állna (30 centis sűrűség), bennük 4 db 8-as vassal.
A körbe futó fagygerendán belül raknék 3 db ugyan ilyen gerendát kvázi erősítésnek (1,5 méterenként lesz így egy).

Mennyire hülye ötlet ez?

Köszönöm előre is!
Kristóf nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2021-03-03, 05:50   #20 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Aljzatbeton garázsba

A vasalást inkább nyolcas, 20/20-as hálóként csináld - alsó, és felső háló
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
aljzatbeton, beton, garázs betonozás


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 20:14 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum