Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Munkák az épületen kívül > Garázs
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-02-26, 16:16   #21 (permalink)
Tag
 
spartacus avatarja
 
Csatlakozott: 13-02-10
Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 83
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 29 köszönetet 19 hozzászólással
spartacus Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Garázsépítés

Segítségeteket kérném!
A felmerült problémám körül érdeklődöm több helyen is, hátha itt választ kapok rá. Sok mindenben segítettetek már.

Van egy garázs, műhely igazából mindegy, alapterülete 8 m x 8m és 25cm-es zsalukő a falazata a ferde rész nem tudom szaknyelven, hogy hívják az kisméretű tégla. Eredetileg fa tetőszerkezete volt. Egyedül a cserépléc alatti gerendák voltak 80x40 zártszelvényből az is fektetve, ezen cserépléc és cserép.
40.jpg
A régi tetőszerkezet le lett dobva (látjátok elég ramaty állapotban volt igaz 30 évet kibírt). A kisméretű téglából és a zsalukőből vissza lett bontva, majd „koszorú” lett rá készítve.
Adott a falszerkezet a tető dőlése stb. erre szeretnék egy trapézlemezes, vasszerkezetes tetőt. Én azt terveztem, mint a régi tetőszerkezet, középen egy erős rácsos tartószerkezetet csinálok, ami meg fogja támasztani a 80x40-es zártszelvényeket (ami régen is volt csak most állítva ) Ennek a rácsos tartónak a két végét nem csak a koszorúra lenne rátámasztva hanem a fal mellet, mindkét oldalon egy 3”-os csőből oszlop lenne csinálva ( Ez a cső nem a rácsos tartónak lett kialakítva, de ha már ott van akkor az is hozzá lenne rögzítve. A koszorú készítésekor ki lett alakítva azok a tüskék amihez a rajta futó zártszelvények rögzíthetőek, mintegy keretet alkotva és ehhez a kerethez lenne hegesztve a 80x40 –es zártszelvények. Merőlegesen a 80x40-es zártszelvényeken 50x50 faléc majd trapézlemez.

A Kérdés az lenne, hogy középen elhelyezkedő rácsostartó "mestergerenda" mekkora is legyen? Milyen anyagból, milyen mintázattal ? Én ragaszkodnék egy rácsos áthidalóhoz de ha nem tervezhető mert akkor a súly akkor akkor legyen kettő.
A másik kérdés hogy a 80x40-es zártszelvények elég erősek-e igaz eddig is ez volt, de az nem jelenti azt.
áthidaló.jpg
Segítségeteket előre is köszönöm.
spartacus nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-02-26, 21:43   #22 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Garázsépítés

Érzésből az a véleményem, hogy az elképzelés megvalósítható, de részletesen meg kellene tervezni, minden elemet megméretezni, természetesen a csomóponti kialakítást is.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-02-27, 06:51   #23 (permalink)
Tag
 
spartacus avatarja
 
Csatlakozott: 13-02-10
Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 83
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 29 köszönetet 19 hozzászólással
spartacus Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Garázsépítés

Ez lenne, egy meglévő tervet alakítottam át a pontos méretekkel, előfordulhat ha valami nem szakszerűen van jelölve.
Tároló 1.jpg

Tároló 2.jpg
spartacus nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-02-28, 16:17   #24 (permalink)
Tag
 
spartacus avatarja
 
Csatlakozott: 13-02-10
Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 83
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 29 köszönetet 19 hozzászólással
spartacus Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Garázsépítés

István62, te vállalsz ilyen terv elkészítését?
spartacus nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-02-28, 20:08   #25 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Garázsépítés

Általánosságban vállalok, de most nagyon tele vagyok, 3 hónapon belül biztosan nem tudom vállalni.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-02-29, 04:18   #26 (permalink)
Tag
 
spartacus avatarja
 
Csatlakozott: 13-02-10
Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 83
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 29 köszönetet 19 hozzászólással
spartacus Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Garázsépítés

Köszönöm, Addigra már meg szeretném csinálni is!
spartacus nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-03-27, 15:31   #27 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 18-03-27
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Kilu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Garázsépítés

Jó napot kívánok.
Azért regisztráltam, mert néhány kérdésem támadt garázsépítés közben.
Beton pillérzsaluzó elemből szeretném az oszlopokat készíteni, 30*30-as méretben. Vagy elég a 20*20-as?
4,5*5 vagy 4,5*5,5 méteres lesz. Milyen messze tegyem egymástól az oszlopokat? 12*12-es gerendára gondoltam, arra 7,5*15-ös palló, tetőfólia, léc, ellenléc, trapézlemez. A betonalap kész, masszív, de régi. Fel kell törjem, vagy elég vasalni az oszlopok közepét?
Arra az oldalra ahol a garázs ajtaja lenne, ami 3-3,5 méter tolóajtó, szóval az is még csüngne az oszlopra tett 12*12-es gerendán, arra rá a palló egyik vége, ez így nem a legjobb elsőre, támaszkodhatnak az élére állított pallók, vagy túl nagy lenne a terhelés?
Ha túl sok oszlop kell, akkor átváltok fára.
Válaszaitokat előre is köszönöm!
Kilu
Kilu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-03-27, 20:57   #28 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Garázsépítés

Kedves Kilu!

Az elhangzott kérdésekre sokféle válasz lehetséges, és önmagukban megtévesztőek lehetnek. Egy kiragadott példa: a 20*20-as pillér is elég lehet, de nem mindegy hogy van vasalva, hogy van merevítve. A lényeg, hogy a sok részletet összehangolva kellne megtervezni.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-03-27, 21:14   #29 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 18-03-27
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Kilu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Garázsépítés

Jó estét István.
Nagyon óvatosan írnak erről a témáról a neten. Van az agyonbiztosított verzió, 12*12-es gerenda 60cm-enként mindenhová. Azután van a négy db 12*12 megtartja verzió. Láttam ilyet én is, még két férőhelyes beállót is négy oszloppal.
Nekem a kettő között kellene valami, ami nem félmillió forint, de rá sem dől a kocsira.
Régen négy oszlop tartott 4*5-ös szénatárolókat, nem dőltek össze. Ezért gondoltam tégla vagy hasonló oszlopra.
Hogy lenne a legegyszerűbb, ahol még az árak sem szabadulnak el?
A tető nagyjából jónak tűnik, alá kellene valami, ami megtartja.
Kilu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-03-28, 08:15   #30 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Garázsépítés

Szerintem fa oszloppal sokkal olcsóbbra jön ki az egész, a tégla oszlopokat esztétikai okokból szokták választani. A fa keresztmetszetekkel pedig az a helyzet, hogy össze kell hangolni a különböző szerkezeti elemek keresztmetszetét a támasz sűrűséggel, és a terheléssel, és természetesen nem szabad megfeledkezni a térbeli merevségről sem. Erre nincs általános értelemben vett legjobb megoldás. Néhány alap kérdésben meg kell hozni a szubjektív döntést, és utána a méretezéseket lehet ehhez igazítani.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
garázs építés, grázs


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 19:24 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum