Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Fűtés és klíma szerelés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-10-24, 13:38   #1 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 11-03-03
Összes hozzászólás: 105
Kiosztott köszönetek: 18
Begyũjtött 16 köszönetet 15 hozzászólással
djarni Vannak jó hozzászólásaidjarni Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás Csöpög a radiátorból a víz - Radiátor szerelőt, segítséget keresek

Röviden: csöpög a radiátorból a víz.

Hosszan...

Adatok: Társasház, központi fűtés, egyénileg szabályható, hőmennyiségmérővel és főcsappal.

A radiátor alsó részén, ahol bejön és kimegy a víz, onnan szivárog. Most így hirtelen nem tudom megmondnai, hogy a bejövő, vagy kimenő ág szivárog, mert meg kéne nyitni hozzá a csapot (akkor érezném, melyik melegedik fel először), de még nem akarok fűteni..

A lényeg az érdekesség. Mert számomra az, nem igen látok logikát benne. A főcsap, ami ugye a mérő mellett van, ha meg van nyitva (használom a fűtést), akkor a radiátorból nem csöpög a víz. Ha viszont el van zárva a főcsap, akkor csöpög. Ez számomra azért érdekes, mert szerintem pont fordítva kéne lennie.

És itt még nincs vége. Nyári szezonban nem csöpög semmi (akkor természetesen el van zárva a csap), csak ősszel kezdődik a történet, amikor elindítják a központi fűtést. Erre logikusan mondanám azt, hogy nyáron kisebb nyomás alatt van a rendszer, ezért nem szivárog a víz, de máris paradox elmélethez érek, mert tudom, hogy akkor folyik, ha el van zárva a csap. Ergo a lakás rendszerén belül nem változhat a nyomás, ha folyamatosan el van zárva, nem?

Azért kínos ez, mert csak azért nem akarom megnyitni a főcsapot, hogy ne csöpögjön a víz. Hiába tekerem a radiátorokon a termosztátot 0-ra, a melegvíz bejut a lakásba, keletkezik maradékhő is, stb.. ergo a mérő számol akkor is, ha nem fűtök. Persze ez elenyészű mennyiség, de akkor is, nehogymá akkor is fizessek, amikor nem fűtök. Ezért, amikor nem kell, én akkor a főcsapot zárom el, nem csak a radiátort. Viszont pont ilyenkor csöpög a víz.

Na most ezek után valaki meg tudja mondani, mi lehet a probléma? Esetleg Székesfehérvár körzetében van szakember, aki megtudná ezt nézni? Persze, ha magam meg tudom oldani, az lenne a legjobb, bár erre már valószínűleg rájöttem volna. Próbáltam meghúzni az illesztéseket a 2 csőnél, de nem tudtam, ergo nincs kilazulva semmi. Szerény véleményem szerint nem levegős a rendszer, mert ezt ellenőríztem a szelep megnyitásával (elvileg).

Jöhetnek kérdések is, ha abból több minden kiderül, de gondolom ezt szakember tudja csak, mit kell ilyenkor kérdezni.

Ha szükséges, akkor lefotózom a radiátort és bejelölöm a képen, honnan szivárog a víz. Feltéve, hogy ez segítség.

Üdv.: Arni
djarni nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-10-24, 17:23   #2 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Csöpög a radiátorból a víz - Radiátor szerelőt, segítséget keresek

szia!
Megint az a fránya fizika!!!! Itt jön szóba a hőtágulás.
Az elzáró karja milyen színre van festve? Kék vagy piros?
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-10-24, 17:26   #3 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Csöpög a radiátorból a víz - Radiátor szerelőt, segítséget keresek

Fotót kérhetünk róla ? szívesen vennénk.
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-10-25, 08:24   #4 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 11-03-03
Összes hozzászólás: 105
Kiosztott köszönetek: 18
Begyũjtött 16 köszönetet 15 hozzászólással
djarni Vannak jó hozzászólásaidjarni Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Csöpög a radiátorból a víz - Radiátor szerelőt, segítséget keresek

Hamarosan mutatok fotót, és bejelölöm rajta, hol szivárog a víz kismértékben.

Elzáró kar nincsen, csak egy főcsap, ami elzárja a vízet, ami a radiátorok felé folyik, ez pedig egy dobozban van a vízórákkal és a hőmennyiségmérővel együtt. A csap pedig szürke, nem tudom, hogy ezt mit jelent, ha rákérdeztél a színére.

Üdv.: Arni
djarni nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-10-25, 15:13   #5 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 11-03-03
Összes hozzászólás: 105
Kiosztott köszönetek: 18
Begyũjtött 16 köszönetet 15 hozzászólással
djarni Vannak jó hozzászólásaidjarni Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Csöpög a radiátorból a víz - Radiátor szerelőt, segítséget keresek

Akkor csatolok egy képet:

radiator.jpg

Itt van normál méretben a kép (nem tudom, hogy fog megjelenni a fórumon):
http://www.kartc.hu/radiator.jpg

A piros karikánál van enyhe szivárgás.

Nem tudom, hogy ez segít-e, de várom a további segítségeket

Üdv.: Arni
djarni nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-10-25, 20:36   #6 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Csöpög a radiátorból a víz - Radiátor szerelőt, segítséget keresek

A hiba az ötrétegű cső kalibrálásában van!A hibát a következő képen javíthatod.A fűtési rendszer ürítése,a hollandik bontása.Radiátor leszerelése.Mindkét hollandi bontása,a szelep kiemelése.A szivárgó hollandi hátra tolása,a hasított gyűrű meglazítása,a csatlakozó idom kiemelése.A csatlakozó idomon lévő gumigyűrűk cseréje,cső kalibrálása ,hollandi és hasított gyűrű felhelyezése,csatlakozó idom behelyezése.Illesztés,a hollandik kézzel való vissza kapatása a menetre,majd szakszerű hollandi meghúzás.A rendszer feltöltése,légtelenítése.Tömörség ellenőrzés.
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2012-11-01)
Régi 2012-10-25, 20:39   #7 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Csöpög a radiátorból a víz - Radiátor szerelőt, segítséget keresek

Ha ez kész van ,akkor séta a hűtőig és egy HEINEKEN !!!! EGÉSZSÉGEDRE!!!!
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-10-25, 20:55   #8 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Csöpög a radiátorból a víz - Radiátor szerelőt, segítséget keresek

Minihordós kivitel? - Fránya karakter minimum! -
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-10-25, 21:25   #9 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Csöpög a radiátorból a víz - Radiátor szerelőt, segítséget keresek

Mit hordó? Hisz válság van.XDXDXD
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-10-26, 08:27   #10 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 11-03-03
Összes hozzászólás: 105
Kiosztott köszönetek: 18
Begyũjtött 16 köszönetet 15 hozzászólással
djarni Vannak jó hozzászólásaidjarni Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Csöpög a radiátorból a víz - Radiátor szerelőt, segítséget keresek

Idézet:
gázpityu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A hiba az ötrétegű cső kalibrálásában van!A hibát a következő képen javíthatod.A fűtési rendszer ürítése,a hollandik bontása.Radiátor leszerelése.Mindkét hollandi bontása,a szelep kiemelése.A szivárgó hollandi hátra tolása,a hasított gyűrű meglazítása,a csatlakozó idom kiemelése.A csatlakozó idomon lévő gumigyűrűk cseréje,cső kalibrálása ,hollandi és hasított gyűrű felhelyezése,csatlakozó idom behelyezése.Illesztés,a hollandik kézzel való vissza kapatása a menetre,majd szakszerű hollandi meghúzás.A rendszer feltöltése,légtelenítése.Tömörség ellenőrzés.
Hát ez nem hangzik egyszerűen. Biztosan ez a probléma??

Egy ilyen művelet milyen árban fáj egy szakember által? Kb. piaci árakra vagyok kíváncsi..

Aztán pedig az általam leírt információk alapján hogyan lehet egy ilyen rendszert űríteni? Megoldható például csak lakáson belül, vagy a társasház beavatkozása is szükséges? Ez utóbbi esetén, gondolom fűtési szezonon kívül kellene ilyen javítást csinálni.

Üdv.: Arni
djarni nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
cső kalibrálás, csöpög a radiátor, szivárgás, vízszerelő

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 11:07 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum