Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Fűtés és klíma szerelés (http://epitkezes.forum.hu/futes-es-klima-szereles/)
-   -   Leesik a nyomás a kazánban 0.5 barra (http://epitkezes.forum.hu/futes-es-klima-szereles/699-leesik-nyomas-kazanban-05-barra.html)

Spagetti 2012-02-20 07:30

Leesik a nyomás a kazánban 0.5 barra
 
Sziasztok Szerelők!

Segítsetek mi lehet a probléma!

A panel lakásunk fűtési rendszere Beretta CIAO 24 CSI turbo kazán biztosítja. Problémám az hogy a fűtési rendszerét miután feltöltöttem 1,3-1,5 bar nyomásra pár nap után leesik a nyomás 0,5 barra. A fűtési rendszert (csöveket és a radiátorokat) átnéztem sehol nem látszik szivárgás, csepegés. A kazán biztonsági szelepe viszont amikor beindul a fűtés elkezd csepegni. Nem tudom jól gyanítom-e, hogy a kazán hőtágulási tartályában kevés a gáz (levegő). Ha így van akkor megjavítható a rendszer ha pumpával nyomok bele valamennyi levegőt! De mennyit kell bele nyomni?

Természetesen nem saját kezűleg szándékozom megoldani a problémát hanem gázszerelővel. A lakást fél éve vásároltam. Beszéltem is egy szerelővel aki határozottan állította, hogy az ilyen rendszerekben semmiféle tágulási tartály nincs. A leírások szerint viszont 8 literes beépített tágulási tartálya van, amit egy kis utána olvasással megtudtam.

Ilyen szerelői ismeret nem nyugtat meg és próbálok utána olvasni érdeklődni a dolgoknak. Azt nem tudom megmondani milyen idős a kazán ezzel vettem, a fűtés beindítása előtt megcsináltattam a karbantartást. A radiátorokat amik még a régi öntöttvas radiátorok természetesen légtelenítettem.

A kazán villogó zöld jelzést ad.

Előtte ahol laktam Immer turbó készülék volt beépítve. Sokat beszéltem a szerelővel, mert az éves karbantartást mindég megcsináltattam a fűtési idény előtt. Ő magyarázta ezt a levegő dolgot, hogy a turbó kazánok tágulási tartályát belül egy gumimembrán kettéosztja. A felső térben gáznemű anyag (levegő) van hisz az nyomható össze. Ha ebből szökik meg akkor a helyét az alsó térben folyadék pótolja. A víz felmelegedésekor így nagyobb nyomás keletkezik akar 3 bar feletti is ezért távozik a nyomásszabályzó szelepen. Én elhittem neki. Talán nem ez az igazság? Én nem értek hozzá de azt feltételeztem ha az IMMER-nél így van akkor a Beretta-nál is így kell lennie.

A karbantartások során mindég megmérte a nyomást a tartályban és autópumpával pótolta. Nem is volt hasonló gondom a régi lakásomban. Ott egy szomszédomnál fűtéskor IMMER készüléknél folyt a túlnyomásszabályzó a szerelő kijött engedett le a fűtési rendszer vizéből, a tágulási tartályba pumpált levegőt és azóta is hibátlanul működik a kazán.


Várom a válaszotokat!

krisz1986 2012-02-20 19:34

re: Víz gáz fűtésszerelő
 
Na irtam az e-mailedre. Remélem segítetem. Ha nem akkor kerítünk mást.

papesz28 2012-02-26 19:05

re: Leesik a nyomás a kazánban 0.5 barra
 
Első körben , minden fűtési rendszerbe kell tágulási tér, a gázkazánokban gyárilag van tág.tartály, de nem mindig elég nagy , ilyenkor szoktak pluszban rakni.

Egy oldal ahol erről egy két fontos infót is kaphatsz , méretezés, ill. előfeszítési nyomás, stb.
Zárt tágulási tartályok méretezése | vizfarago.hu

Ha vissza pumpálod , és utána is ez a jelenség jelentkezik, akkor valószínűleg a tartály gumimembránja lyukas.
A hőcserélő átszakadása azért valószínűtlen,mivel akkor pont hogy fordítva lenne a szituáció, hisz ha egy rendszer a hálózati vízzel,akkor megegyezne a nyomás a hálózattal és nem elmenne a nyomás.

mormogipapa 2016-11-01 09:00

re: Leesik a nyomás a kazánban 0.5 barra
 
Sziasztok.
Van egy Beretta ciao 24 kombi kazánom, állandóan leeset a nyomás 0,5 bárra. Tegnap Kompresszorral felfújtam a kiegyenlítő tartályt 3 bárral mert nem volt benne levegő, de ma reggel megint a fent említett értéket mutatott az óra. Megnéztem a tartályt ott megvolt a nyomás. Szerintetek mi lehet a gond, lehet hogy sok levegőt nyomtam a tartályba? Illetve produkál olyat amikor meleg vizet engedünk és kevés a nyomás furcsa kerregő hangot ad néha a kazán. Köszi

gázpityu 2016-11-09 18:34

re: Leesik a nyomás a kazánban 0.5 barra
 
Szia!
A 3 bar nyomást illene vissza engedni 1.2-1.5 barra!

sbs 2016-11-14 05:44

re: Leesik a nyomás a kazánban 0.5 barra
 
Nekem Vaillantom vagy azt ahogy Gázpityu irja is 1-1,5-ön tartom nyugalmi állapotban.


A pontos idő 01:32 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum