Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Fűtés és klíma szerelés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-12-11, 15:57   #1 (permalink)
Bob
Új tag
 
Csatlakozott: 11-12-11
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Bob Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Csőrendszer anyaga (fűtés)

Üdvözletem minden olvasónak ,fórumozónak!
Most találtam ezt a remek fórumot, és egyfolytában olvasom , falom a témákat .
Rengeteg kérdésem van és lesz. De most csupán egy dolog érdekel :fűtésrendszer csöveinek anyaga.
Vásároltunk egy régi házat, szétbombáztam és most tervezem a fűtést.Több szakival is konzultáltam már de egyik sem volt összhangban a másikkal.Ki az egyikre, ki a másikra esküdözik. Mi legyen a rendszer csöveinek anyaga, Réz? Vas?5 rétegű?
A rendszerben lesz vegyes tüzelésű és sima gázkazán is .Nagyon hálás lennék ha tanácsaitokkal illetve tapasztalataitokkal segítenétek .
Előre is köszi! :)
Bob nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-12-11, 20:44   #2 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Csőrendszer anyaga (fűtés)

Szia! Én rézel csinálnám. Milyen radiátoraid vannak? Miyen fütésed van?
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Bob (2011-12-11)
Régi 2011-12-11, 21:36   #3 (permalink)
Bob
Új tag
 
Csatlakozott: 11-12-11
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Bob Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Csőrendszer anyaga (fűtés)

Hali!
Még csak kialakulóban van a dolog. Nincs radiátorom ,most fogom megvenni a szükséges anyagokat:radiátorok, szelepek , csövek ..stb . Természetesen van kivitelezőm, de ő azt mondta azzal dolgozik amit én megveszek, amit enged a pénztárcám. Nincs hasra esve a réztől ,az ár érték arány szerinte nem jó.Az 5 rétegűt szorgalmazza. Viszont egy másik szakember a rezet díjazza. De én azt szeretném h megfelelő minőségű anyagokból legyen megcsinálva. Nem a legdrágább, de nem is a leggagyibb.Az arany középútra törekszem. 80 méternyi csőről van szó, tehát nem nagy tétel(viszonylag).
Köszönöm hogy szántál rám időt, és megosztod a véleményed.

Utoljára módosítva: Bob által : 2011-12-11 21:52
Bob nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-12-12, 10:59   #4 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Csőrendszer anyaga (fűtés)

Hát akkor én leges legelöször elmenék egy pár boltba és kalkuláciot kérnék. Ezek után döntenék. Amelyiket olcsoban megkapod. De mind a kettövel tudsz minöségi munkát csinálni. Ja és tedd hozzá ha acélal csinálnád mekkora kosz lenne. Tudom igy is van de most azért a disunak is van kemény ára.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-02-15, 01:13   #5 (permalink)
Szakember
 
papesz28 avatarja
 
Csatlakozott: 11-02-08
Hely: Ajka
Összes hozzászólás: 188
Kiosztott köszönetek: 44
Begyũjtött 32 köszönetet 32 hozzászólással
papesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé száll
Üzenetküldés MSN-en keresztül papesz28 részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül papesz28 részére
Alapbeállítás re: Csőrendszer anyaga (fűtés)

Ha már mindenképp radiátorozni akarsz,akkor 5rtg osztóra kötve
nem látsz csöveket, hibalehetőség szinte nulla, nem oxidálódik, egyszerű szerelés persze ha megoldható az aljzati elvezetés,és nem utolsó sorban klasszikusokkal olcsóbb a réztől.
__________________
http://www.hydrovidra.hu/
Alternatív megoldások, megújuló energiák, innovatív épületgépészet
papesz28 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2012-02-16)
Régi 2012-02-15, 18:57   #6 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Csőrendszer anyaga (fűtés)

Hát én se vagyok oda a müanyagért. Mert már mondjuk egyszerü és észerü de azért vannak hátrányai is. Meg amikor én jártam súliba akkor még nagy csoda volt mert akkor jött be. Hát tudod kinek a pap kinek a papné. De nekem a rézhez van eszközöm meg az acélhoz.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-02-15, 19:01   #7 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Csőrendszer anyaga (fűtés)

Közben metekintetem a profilodat és érdekes fotokatat találtam rajta. És jó sok érdekes olvasnivalot.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2019-03-05, 11:10   #8 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 18-05-16
Összes hozzászólás: 8
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
tata Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Csőrendszer anyaga (fűtés)

Sziasztok,

A véleményetek szeretném kérni:
Meglévő vegyeskazános rézcsöves nyitott rendszerű fűtésemet kellene tovább vinnem 2 másik helységbe.
A csövezés a hagyományosnak mondható: falon kívül magasan vezetett - radiátoroknál leágazós szifon kötés.

Első ötletem ötrétegűvel az aljzatban csövezés lett volna, mivel falon továbbvinni körülményes lenne. Útban lenne több ajtónyílás.
A jelenlegi fenti csövezés szintjét emelni kellene, itt az új magasponton meg kellene oldani a légtelenítést, ami nyitott rendszer esetén az automata légtelenítők használatát nem teszi lehetővé - a tágulási tartály szintje innen kb 1.5m-rel van már csak feljebb. Tehát csövezzünk az aljzatban.


Néhány ötrétegű adatlapját nézve azt látom, hogy tartós üzemben max 70°C , átmenetileg 95°C vízhőmérséklet megengedett.

MTech 20x2mm-es szigetelt ötrétegű cső PE-RT/Alu/PE-RT

https://szerelvenybolt.hu/viz-gaz-fu...16x204mm-20342


A jelenlegi fűtésrendszerben nincs keverőszeleppel megfogva az előremenő. Egyedül a vegyeskazán huzatszabályzójával van lehetőségem valamennyire korlátozni a max előremenő hőmérsékletet.

Normál üzemben általában 65-75°C szokott lenni az előremenő, de nem kizárt hogy véletlenül 95°C-ra is felszaladjon.

1.
Mi történik a műanyag csővel a megadott max hőmérséklet felett? deformálódik a műanyag? bizonytalanná válik a press kötés?

2.
A csőre húzható szigetelés elég lehet arra, hogy ne az aljzatbetont - meg felette a parkettát- fűtsem?

3.
Vagy inkább lágy rézcsővel vigyem, azzal is tudnék kanyarogni az aljzatban, meg kötés nélkül kiállni a padlószint fölé.
A félkemény rézcsövet nem szívesen tenném aljzatba, kanyarodásnál illetve radiátorhoz kiálláshoz idomokat kellene forrasztanom az aljzatban, amit szeretnék elkerülni.

Vagy hagyjuk csak meg az ötrétegűt a szabályzott előremenő hőmérséklettel üzemelő rendszereknek, és maradjon a réz...

Köszönöm a véleményetek.
tata nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2019-03-05, 21:48   #9 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Csőrendszer anyaga (fűtés)

Szia!
A feltett kérdéseidben ,ott van a válasz!Semmi esetben sem használnék Pex csövet!
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2019-03-06, 08:17   #10 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 18-05-16
Összes hozzászólás: 8
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
tata Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Csőrendszer anyaga (fűtés)

Igen, én is lassan lebeszéltem magam róla, csak hát csábítónak tűnt a gondolat, árban, munkában is...

Ott tartok, hogy OK, réz. Két opcióm van.

1. lágy rézcsővel aljzatban.
előny:
rövid nyomvonal, radiátoroknál felkanyarodok az aljatból.
hátrány:
szigetelnem kell a csövet, nem tudom így is mennyi hő megy el az aljzabetonba, mi jut a radiátoroknak. Bírja-e a rá kerülő burkolat, hogy alatta 70°C -os víz közlekedik.

A radiátorokra tehetek automata légtelenítőt, (kb 0,2 B előnyomás kell neki, hogy zárni tudjon) Nyitott rendszerm van, a kiegyenlítő tartály a radiátor tetejétől több mint 2m magasan van, így a szükséges nyomás biztosított.

2. félkemény rézcső magasan falon kívül szerelve.
előny:
könnyen hozzáférhető, itt mehet nyugodtan szinte bármilyen meleg víz, nem kell szigetelnem, a sugárzott hő is a helységet melegíti.
hátrány:
Mivel ajtónyílások miatt emelnem kell a jelenlegi felső nyomvonalon, új magaspontot kell kialakítanom, ahol jó lenne légteleníteni.
Automata légtelenítő nem fog zárni az új magasponton , nem lesz meg a megfelelő min víznyomás.

Marad a kézi légtelenítés, valami formás légedény készítése.Na azt megint mekkorára csináljam...
tata nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
csörendszer, csövezés, fűtés, fűtésrendszer

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 06:51 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum