Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Fűtés és klíma szerelés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-04-08, 11:04   #1 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-03-21
Összes hozzászólás: 66
Kiosztott köszönetek: 16
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
Joooe Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Hőátadó, hőtágulást tűrő közeg cserépkályhában, kandallóban

Hali!

A címben említett célra sokszor légrést használnak, ami hőszigetelő hatása révén nem a legalkalmasabb a tűztér és a külső felület közötti hőátadásra...

Van esetleg olyan térfogatváltozásra viszonylag érzéketlen anyag, ami jó hővezetőként is funkcionálhat?

Én homokra gondoltam, némi tágulási térrel, de valószínűleg nem véletlen, hogy nem hallottam róla hogy bárhol használnák... (Pedig lehet hőtárolónak se lenne rossz?)
Joooe nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-04-11, 17:32   #2 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Hőátadó, hőtágulást tűrő közeg cserépkályhában, kandallóban

Hát a samot tégla nem pont erre való? Vagy hülyeségeken gondolkodom? Salak? Kályhában nagyon nem vagyok ott!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-04-11, 19:49   #3 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Hőátadó, hőtágulást tűrő közeg cserépkályhában, kandallóban

Mivel a tűztér rendkívül forró, ezért a samott mindenképp szükséges, hacsak nem akarsz kolbászt sütni a külső felületen. Igazából nem világos hogy miért is kell ez neked....
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-04-12, 07:27   #4 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-03-21
Összes hozzászólás: 66
Kiosztott köszönetek: 16
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
Joooe Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Hőátadó, hőtágulást tűrő közeg cserépkályhában, kandallóban

Igazából csak szeretném nagyjából átlátni a tervezési opciókat mielőtt építtetésről döntök. (Ha csak 1 szakit megkérdezek az általában azt fogja ajánlani ahogy ő szokta csinálni és nem ahogy nekem jobban tetszene.)
A kérdés mögötti motiváció egyébként valami olyasmi, hogy ha légrés van a kályha külső és belső része között akkor egyrészt kisebb lesz a teljesítménye, nagyobb helyet kell elvenni a szobából a nagyobb kályhával, másrészt a külső felületen és a belső felületen (kéményen keresztül) leadott hő aránya az utóbbi irányba tolódik el, hiszen a légrés benn tartja a hőt. Ezért gondoltam nem-e lehetséges/érdemes volna hőtágulást kezelni tudó és a levegőnél lényegesen jobb hővezető, hőtároló anyaggal kitölteni a tűztér (samott vagy öntött vas) és a külső felület (tégla vagy csempe) közötti részt.
Joooe nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-04-23, 14:59   #5 (permalink)
Szakember
 
papesz28 avatarja
 
Csatlakozott: 11-02-08
Hely: Ajka
Összes hozzászólás: 188
Kiosztott köszönetek: 44
Begyũjtött 32 köszönetet 32 hozzászólással
papesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé száll
Üzenetküldés MSN-en keresztül papesz28 részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül papesz28 részére
Alapbeállítás re: Hőátadó, hőtágulást tűrő közeg cserépkályhában, kandallóban

Adok egy oldalt ahol mindent megtudhatsz a kályhákról, és kandallókról, elég masszív olvasmány, de sztem érdemes elolvasni
Cserépkályhák

Mivel én nem építek kályhákat, csak esetlegesen kandallóbetéteket kötünk rendszerre (vízest, ill. levegőst), ezért szakmailag nem szivesen mennék bele ebbe a dologba, viszont, ha ennyire sztnéd a légréseket ( amik a dilatációs problémákat hivatott kezelni) kihasználni, én inkább egy olyan megoldást ajánlanék, hogy kicsit nagyobb réssel építtesd, hogy akkor egy alsó és egy felső ráccsal egy gravítációs légfűtést tudj alkalmazni., így nem megszorulna a levegő a rétegek között ,hanem a kihozná a lakótérbe., és akkor már érdemes esetlegesen egy inkább csempekandallót építeni, sima egyszerű kandalló betét,egy általad megálmodott formában.

Ha gondolod, én is tudok neked egy nagyon jó kályhást ajánlani, aki szakmailag igen ott van , és abszolút a Te igényeidet képviselve, és az építési normákat betartva megépíti neked a gondolataidat
__________________
http://www.hydrovidra.hu/
Alternatív megoldások, megújuló energiák, innovatív épületgépészet
papesz28 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 00:15 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum