Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Fűtés és klíma szerelés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-02-15, 14:51   #1 (permalink)
Szakember
 
papesz28 avatarja
 
Csatlakozott: 11-02-08
Hely: Ajka
Összes hozzászólás: 188
Kiosztott köszönetek: 44
Begyũjtött 32 köszönetet 32 hozzászólással
papesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé száll
Üzenetküldés MSN-en keresztül papesz28 részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül papesz28 részére
Alapbeállítás Felületfűtés

Ezt a topikot azért nyitom, mert az emberek reakcióiból kiindulva, hiába nem újkeletű a felületfűtés, mégis sok a homályos terület!

Szeretném ha tapasztalataitokat / jó és rossz egyaránt / leírnátok, hogy okuljunk, esetleg a hiba okát megleljük.

Ha kérdésetek van , szívesen válaszolunk.
Esetleg ha vki kész rendszereink közül vmelyiknek a közelében lakik, és szeretne tapasztalatokkal gazdagodni, olyan emberek véleménye alapján , akik már ilyet használnak, akkor szívesen, egy személyes találkozó keretében összehozzuk az ügyfelekkel.
papesz28 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-15, 17:38   #2 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Felületfűtés

Papesz akkor most tisztázzuk! Igazából amikor megláttam a topik címet, egyből a falfűtésre gondoltam, de egy cikket olvasgatva rájöttem, hogy nem erről van szó! ,

Egy kép a technológiáról:



Igazából ez engem a padlófűtésre jobban emlékeztet! Mesélj egy kicsit róla, hogy a tapasztalatlanok is értsék a témát!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-15, 17:59   #3 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-01-09
Hely: Budapest és Zala megye
Összes hozzászólás: 85
Kiosztott köszönetek: 12
Begyũjtött 11 köszönetet 10 hozzászólással
zotya78 Vannak jó hozzászólásaizotya78 Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Felületfűtés

Nem vagyok gépész, de építészként engem is érdekelne ez a téma, illetve a technológia.
Érdekelne pl, hogy miért kell a vb lemezbe fektetni a fűtés csöveket? Nem jobb ha a vb lemez fölötti 7-9 cm aljzatbetonban van?

A felületfűtés ha jól látom a helyzetet most kezd elterjedni, sokan már ezt választják, de sokszor látni még a radiátoros fűtés kiegészítéseként. Sokak szemében még erősen tartja magát a radiátoros fűtés...
__________________
Mert mindenkinek kell egy otthon! Csigaterv
zotya78 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-15, 19:48   #4 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Felületfűtés

Építészként én úgy tudom, hogy a felület fűtés kategóriába tartozik a padló-, és a falfűtés is.
Viszont sem statikus megközelítésben, sem építészként nekem nem szimpatikus ez a szerkezetbe betonozott fűtés. A következő kérdések vetődnek fel bennem:
  • Több beton kell a szerkezetbe, mert a nyomott övet gyengíti, és növeli a felső vasak fölötti beton szükséges vastagságát
  • Néhol már ezek nélkül is alig férnek a vasak
  • Növeli a szerkezet hőmozgását
  • A nagy tömeg miatt lassabb a reagálása a hőváltozásra - milyen lesz a szabályozás?
  • Mi a helyzet a helyiségenkénti szabályozással?
  • Vagy lemondunk a lépéshang szigetelésről, vagy egy hőszigetelő képességgel is rendelkező réteget építünk a fűtés, és magunk közé
  • Esetleges hibánál (pl bele fúrnak egy dübelt) a szerkezetet kell bontani.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-15, 20:11   #5 (permalink)
Szakember
 
papesz28 avatarja
 
Csatlakozott: 11-02-08
Hely: Ajka
Összes hozzászólás: 188
Kiosztott köszönetek: 44
Begyũjtött 32 köszönetet 32 hozzászólással
papesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé száll
Üzenetküldés MSN-en keresztül papesz28 részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül papesz28 részére
Alapbeállítás re: Felületfűtés

A felületfűtés , mint jól gondoltad, fal fűtés, és ezenkívűl mennyezet, és padló, hisz ezek mind felületek

Ugye a padlófűtés már nem újdonság, sőt a fal sem, csak eddig egy mondjuk megfizethetetlen kategória volt, most már ha azt nézzük, hogy milyen energiafelhasználású házak készülnek, indokolttá vált a "felületfűtés", hisz mégiscsak előnyösebb

Miért:
- alacsony energiabevitelhez alacsony hőmérsékletű közeg is elég fűtésnek, ami szabadutat enged a kondenzációs kazánok, hőszivattyúk és más alternatív energiát hasznosító rendszerek elterjedésének, ami által energiát és pénzt spórolunk
-komfortos, és egyenletes hőmérsékletet biztosít, vmint nem látszik, tehát esztétikus is
-és nem utolsó sorban egy külön termosztátos, vagy termoszelepes , radiátoros fűtés sem lesz sokkal olcsóbb, és mivel ez gazdaságosabb, hamar visszajön az ára

Hirtelen ennyit a felületfűtésről, és most nézzük a képet
a cikkben is felfedezhető a fal, ill. a mennyezet is, a képek csak illusztrációként funkcionálnak, meg sztem reklámnak, hogy ők így csinálják
bár ilyet még nem láttam, talán egy betonozással akarnak mindent megoldani, de nem tudom, hogy ezt az irdatlan nagy tömeget mikorra melegíti fel
papesz28 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-15, 20:34   #6 (permalink)
Szakember
 
papesz28 avatarja
 
Csatlakozott: 11-02-08
Hely: Ajka
Összes hozzászólás: 188
Kiosztott köszönetek: 44
Begyũjtött 32 köszönetet 32 hozzászólással
papesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé száll
Üzenetküldés MSN-en keresztül papesz28 részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül papesz28 részére
Alapbeállítás re: Felületfűtés

Idézet:
istvan62 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Építészként én úgy tudom, hogy a felület fűtés kategóriába tartozik a padló-, és a falfűtés is.
Viszont sem statikus megközelítésben, sem építészként nekem nem szimpatikus ez a szerkezetbe betonozott fűtés. A következő kérdések vetődnek fel bennem:
  • Több beton kell a szerkezetbe, mert a nyomott övet gyengíti, és növeli a felső vasak fölötti beton szükséges vastagságát
  • Néhol már ezek nélkül is alig férnek a vasak
  • Növeli a szerkezet hőmozgását
  • A nagy tömeg miatt lassabb a reagálása a hőváltozásra - milyen lesz a szabályozás?
  • Mi a helyzet a helyiségenkénti szabályozással?
  • Vagy lemondunk a lépéshang szigetelésről, vagy egy hőszigetelő képességgel is rendelkező réteget építünk a fűtés, és magunk közé
  • Esetleges hibánál (pl bele fúrnak egy dübelt) a szerkezetet kell bontani.
Nem akarlak meggyőzni, de ezek tapasztalatból mondom nem jelentettek idáig problémát.
Összevissza fogok a kérdéseidre válaszolni,amiért elnézésedet kérem

Ugye a padló volt a legnagyobb aggály, és annak mozgása.
A szerelő betont általában szigeteléssel látják el, ezt Te is sztem nagyon jól tudod, ebben mennek a csővek, és végül erre kerül általában egy 6cm körüli végleges beton, az hogy mennyi szigetelés, azt a ház és a tulaj pénztárcája szabja meg , ha nem spórol, akkor akár 20cm is lehet.Sőt van ugye ahol neopor zsalus háznál az alap tálcaalap.
a felső rétegbe kerül a fűtés cső, amit több féle kivitelezéssel lehet lerögzíteni
-a legolcsóbb háló, hisz az úgyis kell a betonba, + kötegelő, és lehúz rá a cső
- ez drágább , viszont nem kell háló, a műanyag csőrögzitő, ami egy tüskés "U" alakú műanyag és azzal van a szigeteléshez, leszúrva
-és végül a legdrágább az un. " bütykös " nikecell, amibe bele kell pattintani a csővet

az utolsó két megoldáshoz, ahol nem szükséges a háló, ott szoktuk ajánlani a Baumit gipszes önterülő esztrich betonját, mivel finom szemcsemérete miatt tömörebb , és jobban körbeöleli a csövet, vmint mint egy padlopon elterül és tükörsima felületet kapunk, ami később a burkolásnál visszahozza az árkülönbözetet, jah és akár 4cm-ben elég beönteni

a padlófűtéssel ellátott helyiségeket, és a falak körüli sávot dilatációs szalaggal szokták ellátni, a mozgások miatt, ezenkívül nagy össztérben ( konyha-nappali-étkező), ahol több kör is lehet, ott a körök közé is rakatunk

szobánkénti vezérlés, ez egy nagyon hasznos és gazdaságos megoldás, amit rendszerint ajánlunk a megrendelőnek, szükséges hozzá az osztó ami tud fogadni szelepmozgató motorokat, majd termosztátok vezérlik

a padlófűtést inkább temperálásra használjuk, főleg fal ill. mennyezetfűtésre hegyezzük ki a rendszert , általában a hőtechnikai méretezésnél nem is szokott beszámításra kerülni

Fúrások
egy egyszeri beruházással, ami nagyjából 15.000ft, lehet venni hőfóliát, ami a fűtés mellett , pontosan kijelöli a csövet
de volt ügyfeleinknek fúrási szándékai vannak és veszik a fáradtságot, hogy felhívjanak, akkor nagyon szivesen el szoktuk nekik postázni, ők meg rettentő hálásan visszapostázzák


Huh,sztem mindenre válaszoltam ha mégsem ne kiméljetek
papesz28 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-15, 20:47   #7 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Felületfűtés

Köszi a kimerítő választ, de félreértettél, és igazából a másik bejegyzésed az én véleményemet erősíti. Nem a padlófűtésre gondoltam, amikor a felsoroltakat írtam, hanem a képen látható megoldásra, ahol a monolit födémbe rakják a fűtő csövet. Cikkekben, fejtágítón, már többször hallottam róla, és számomra nagyon vad ötletnek tűnik a felsoroltak miatt.
A padlófűtéssel kapcsolatban csak a sokat emlegetett por lebegtetést szoktam megemlíteni. Felület fűtésnél nekem a falfűtés nagyon szimpatikus rendszer, több szempontból is, csak a tapasztalat eddig azt mutatta, hogy a hirdetésnél még sokkal olcsóbbnak mondták amint a radiátorost, az árajánlatnál pedig jelentősen drágábbra jött ki.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-15, 20:55   #8 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 10-11-19
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 103
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 8 köszönetet 8 hozzászólással
Mcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenni
Üzenetküldés MSN-en keresztül Mcclode részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Mcclode részére
Alapbeállítás re: Felületfűtés

Szerintem ez a kép egy olyan terasz vagy erkély lehet amit megfűtenek azért h ne legyen lefagyva.
Ilyet (hasonlót)már csináltam "csorikáimnál" mert nem akart havat lapátolni.
A felület fűtésről csak annyit h gazdaságosabb(szerintem)de nem szabályozható mint egy radiátoros.
De erre is vannak megoldások:
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Mcclode nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-15, 20:59   #9 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 10-11-19
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 103
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 8 köszönetet 8 hozzászólással
Mcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenni
Üzenetküldés MSN-en keresztül Mcclode részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Mcclode részére
Alapbeállítás re: Felületfűtés

Kedves István
"A padlófűtéssel kapcsolatban csak a sokat emlegetett por lebegtetést szoktam megemlíteni" ez a régi berögződöttség mert régen összekötötték a magas hőmérsékletű rendszerekkel de azóta sok minden változót e téren is max 40-45° on kell üzemeltetni és nincs ilyen probléma.
Mcclode nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-15, 21:16   #10 (permalink)
Szakember
 
papesz28 avatarja
 
Csatlakozott: 11-02-08
Hely: Ajka
Összes hozzászólás: 188
Kiosztott köszönetek: 44
Begyũjtött 32 köszönetet 32 hozzászólással
papesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé száll
Üzenetküldés MSN-en keresztül papesz28 részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül papesz28 részére
Alapbeállítás re: Felületfűtés

Idézet:
istvan62 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszi a kimerítő választ, de félreértettél, és igazából a másik bejegyzésed az én véleményemet erősíti. .
Bocs , hogy ha félreértettelek
Akkor végülis egy nevezőn vagyunk

Én pont azért mondtam , hogy a komoly radiátoros rendszertől egy picit drágább. Mi nem szoktuk ilyenekkel etetni a jónépet, mert egyrészt nem tisztességes, másrészt az ajánlatnál úgyis kiderül , és akkor meg magyarázkodjunk???
papesz28 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
felületfűtés, passzivház


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 02:13 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum