Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Fűtés és klíma szerelés (http://epitkezes.forum.hu/futes-es-klima-szereles/)
-   -   Felületfűtés (http://epitkezes.forum.hu/futes-es-klima-szereles/420-feluletfutes.html)

papesz28 2011-02-15 14:51

Felületfűtés
 
Ezt a topikot azért nyitom, mert az emberek reakcióiból kiindulva, hiába nem újkeletű a felületfűtés, mégis sok a homályos terület!

Szeretném ha tapasztalataitokat / jó és rossz egyaránt / leírnátok, hogy okuljunk, esetleg a hiba okát megleljük.

Ha kérdésetek van , szívesen válaszolunk.
Esetleg ha vki kész rendszereink közül vmelyiknek a közelében lakik, és szeretne tapasztalatokkal gazdagodni, olyan emberek véleménye alapján , akik már ilyet használnak, akkor szívesen, egy személyes találkozó keretében összehozzuk az ügyfelekkel.

Gábor 2011-02-15 17:38

re: Felületfűtés
 
Papesz akkor most tisztázzuk! Igazából amikor megláttam a topik címet, egyből a falfűtésre gondoltam, de egy cikket olvasgatva rájöttem, hogy nem erről van szó! ,

Egy kép a technológiáról:

http://einfo.hu/news_images/feluletf...6180638565.jpg

Igazából ez engem a padlófűtésre jobban emlékeztet! Mesélj egy kicsit róla, hogy a tapasztalatlanok is értsék a témát!

zotya78 2011-02-15 17:59

re: Felületfűtés
 
Nem vagyok gépész, de építészként engem is érdekelne ez a téma, illetve a technológia.
Érdekelne pl, hogy miért kell a vb lemezbe fektetni a fűtés csöveket? Nem jobb ha a vb lemez fölötti 7-9 cm aljzatbetonban van?

A felületfűtés ha jól látom a helyzetet most kezd elterjedni, sokan már ezt választják, de sokszor látni még a radiátoros fűtés kiegészítéseként. Sokak szemében még erősen tartja magát a radiátoros fűtés...

istvan62 2011-02-15 19:48

re: Felületfűtés
 
Építészként én úgy tudom, hogy a felület fűtés kategóriába tartozik a padló-, és a falfűtés is.
Viszont sem statikus megközelítésben, sem építészként nekem nem szimpatikus ez a szerkezetbe betonozott fűtés. A következő kérdések vetődnek fel bennem:
  • Több beton kell a szerkezetbe, mert a nyomott övet gyengíti, és növeli a felső vasak fölötti beton szükséges vastagságát
  • Néhol már ezek nélkül is alig férnek a vasak
  • Növeli a szerkezet hőmozgását
  • A nagy tömeg miatt lassabb a reagálása a hőváltozásra - milyen lesz a szabályozás?
  • Mi a helyzet a helyiségenkénti szabályozással?
  • Vagy lemondunk a lépéshang szigetelésről, vagy egy hőszigetelő képességgel is rendelkező réteget építünk a fűtés, és magunk közé
  • Esetleges hibánál (pl bele fúrnak egy dübelt) a szerkezetet kell bontani.

papesz28 2011-02-15 20:11

re: Felületfűtés
 
A felületfűtés , mint jól gondoltad, fal fűtés, és ezenkívűl mennyezet, és padló, hisz ezek mind felületek:)

Ugye a padlófűtés már nem újdonság, sőt a fal sem, csak eddig egy mondjuk megfizethetetlen kategória volt, most már ha azt nézzük, hogy milyen energiafelhasználású házak készülnek, indokolttá vált a "felületfűtés", hisz mégiscsak előnyösebb

Miért:
- alacsony energiabevitelhez alacsony hőmérsékletű közeg is elég fűtésnek, ami szabadutat enged a kondenzációs kazánok, hőszivattyúk és más alternatív energiát hasznosító rendszerek elterjedésének, ami által energiát és pénzt spórolunk
-komfortos, és egyenletes hőmérsékletet biztosít, vmint nem látszik, tehát esztétikus is
-és nem utolsó sorban egy külön termosztátos, vagy termoszelepes , radiátoros fűtés sem lesz sokkal olcsóbb, és mivel ez gazdaságosabb, hamar visszajön az ára

Hirtelen ennyit a felületfűtésről, és most nézzük a képet:)
a cikkben is felfedezhető a fal, ill. a mennyezet is, a képek csak illusztrációként funkcionálnak, meg sztem reklámnak, hogy ők így csinálják
bár ilyet még nem láttam:D, talán egy betonozással akarnak mindent megoldani, de nem tudom, hogy ezt az irdatlan nagy tömeget mikorra melegíti fel

papesz28 2011-02-15 20:34

re: Felületfűtés
 
Idézet:

istvan62 eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 3457)
Építészként én úgy tudom, hogy a felület fűtés kategóriába tartozik a padló-, és a falfűtés is.
Viszont sem statikus megközelítésben, sem építészként nekem nem szimpatikus ez a szerkezetbe betonozott fűtés. A következő kérdések vetődnek fel bennem:
  • Több beton kell a szerkezetbe, mert a nyomott övet gyengíti, és növeli a felső vasak fölötti beton szükséges vastagságát
  • Néhol már ezek nélkül is alig férnek a vasak
  • Növeli a szerkezet hőmozgását
  • A nagy tömeg miatt lassabb a reagálása a hőváltozásra - milyen lesz a szabályozás?
  • Mi a helyzet a helyiségenkénti szabályozással?
  • Vagy lemondunk a lépéshang szigetelésről, vagy egy hőszigetelő képességgel is rendelkező réteget építünk a fűtés, és magunk közé
  • Esetleges hibánál (pl bele fúrnak egy dübelt) a szerkezetet kell bontani.

Nem akarlak meggyőzni, de ezek tapasztalatból mondom nem jelentettek idáig problémát.
Összevissza fogok a kérdéseidre válaszolni,amiért elnézésedet kérem:)

Ugye a padló volt a legnagyobb aggály, és annak mozgása.
A szerelő betont általában szigeteléssel látják el, ezt Te is sztem nagyon jól tudod, ebben mennek a csővek, és végül erre kerül általában egy 6cm körüli végleges beton, az hogy mennyi szigetelés, azt a ház és a tulaj pénztárcája szabja meg , ha nem spórol, akkor akár 20cm is lehet.Sőt van ugye ahol neopor zsalus háznál az alap tálcaalap.
a felső rétegbe kerül a fűtés cső, amit több féle kivitelezéssel lehet lerögzíteni
-a legolcsóbb háló, hisz az úgyis kell a betonba:), + kötegelő, és lehúz rá a cső
- ez drágább , viszont nem kell háló, a műanyag csőrögzitő, ami egy tüskés "U" alakú műanyag és azzal van a szigeteléshez, leszúrva
-és végül a legdrágább az un. " bütykös " nikecell, amibe bele kell pattintani a csővet

az utolsó két megoldáshoz, ahol nem szükséges a háló, ott szoktuk ajánlani a Baumit gipszes önterülő esztrich betonját, mivel finom szemcsemérete miatt tömörebb , és jobban körbeöleli a csövet, vmint mint egy padlopon elterül és tükörsima felületet kapunk, ami később a burkolásnál visszahozza az árkülönbözetet, jah és akár 4cm-ben elég beönteni

a padlófűtéssel ellátott helyiségeket, és a falak körüli sávot dilatációs szalaggal szokták ellátni, a mozgások miatt, ezenkívül nagy össztérben ( konyha-nappali-étkező), ahol több kör is lehet, ott a körök közé is rakatunk

szobánkénti vezérlés, ez egy nagyon hasznos és gazdaságos megoldás, amit rendszerint ajánlunk a megrendelőnek, szükséges hozzá az osztó ami tud fogadni szelepmozgató motorokat, majd termosztátok vezérlik

a padlófűtést inkább temperálásra használjuk, főleg fal ill. mennyezetfűtésre hegyezzük ki a rendszert , általában a hőtechnikai méretezésnél nem is szokott beszámításra kerülni

Fúrások
egy egyszeri beruházással, ami nagyjából 15.000ft, lehet venni hőfóliát, ami a fűtés mellett , pontosan kijelöli a csövet
de volt ügyfeleinknek fúrási szándékai vannak és veszik a fáradtságot, hogy felhívjanak, akkor nagyon szivesen el szoktuk nekik postázni, ők meg rettentő hálásan visszapostázzák


Huh,sztem mindenre válaszoltam ha mégsem ne kiméljetek:)

istvan62 2011-02-15 20:47

re: Felületfűtés
 
Köszi a kimerítő választ, de félreértettél, és igazából a másik bejegyzésed az én véleményemet erősíti. Nem a padlófűtésre gondoltam, amikor a felsoroltakat írtam, hanem a képen látható megoldásra, ahol a monolit födémbe rakják a fűtő csövet. Cikkekben, fejtágítón, már többször hallottam róla, és számomra nagyon vad ötletnek tűnik a felsoroltak miatt.
A padlófűtéssel kapcsolatban csak a sokat emlegetett por lebegtetést szoktam megemlíteni. Felület fűtésnél nekem a falfűtés nagyon szimpatikus rendszer, több szempontból is, csak a tapasztalat eddig azt mutatta, hogy a hirdetésnél még sokkal olcsóbbnak mondták amint a radiátorost, az árajánlatnál pedig jelentősen drágábbra jött ki.

Mcclode 2011-02-15 20:55

re: Felületfűtés
 
Szerintem ez a kép egy olyan terasz vagy erkély lehet amit megfűtenek azért h ne legyen lefagyva.:D
Ilyet (hasonlót)már csináltam "csorikáimnál" mert nem akart havat lapátolni.
A felület fűtésről csak annyit h gazdaságosabb(szerintem)de nem szabályozható mint egy radiátoros.
De erre is vannak megoldások:
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül

Mcclode 2011-02-15 20:59

re: Felületfűtés
 
Kedves István
"A padlófűtéssel kapcsolatban csak a sokat emlegetett por lebegtetést szoktam megemlíteni" ez a régi berögződöttség mert régen összekötötték a magas hőmérsékletű rendszerekkel de azóta sok minden változót e téren is max 40-45° on kell üzemeltetni és nincs ilyen probléma.:D

papesz28 2011-02-15 21:16

re: Felületfűtés
 
Idézet:

istvan62 eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 3460)
Köszi a kimerítő választ, de félreértettél, és igazából a másik bejegyzésed az én véleményemet erősíti. .

Bocs , hogy ha félreértettelek:)
Akkor végülis egy nevezőn vagyunk

Én pont azért mondtam , hogy a komoly radiátoros rendszertől egy picit drágább. Mi nem szoktuk ilyenekkel etetni a jónépet, mert egyrészt nem tisztességes, másrészt az ajánlatnál úgyis kiderül , és akkor meg magyarázkodjunk???


A pontos idő 02:32 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum