Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Fűtés és klíma szerelés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-11-06, 11:12   #71 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-11-05
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Hbalazs Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Felületfűtés

A csövek hőátadásával kapcsolatban mindenki mast ir, de az tény, hogy gyárilag igy (is) csinaljak: csővezeték - légrés - GK boritas...hogy mukodhet ez? Ha mukodik,akkor nalam is fg siman radobalva felulrol.


1 eve epult a haz, nem nyulnek hozza nagyon (anyagilag sem)
Párazárás és utolagos szigetelésen meg agyalnom kell, most csak a megvalositas erdekelne, h van e ertelme..
födém szig: 15 uveggyapot+5 kozetgyapot atfedesben
homlokzat: 12 cm
padlo: 5 cm asszem
Igazabol hulyeseg volt radiatorban gondolkodni, de ha mar megvan, akkor inkabb meghosszabitanam a hoatadó feluletet (de nem meg egy radiatorral

problémám, hogy:
radiátoros kör visszatérője percek alatt szinte megegyezik az eloremenőével, tehát nem igazan jó a hőátadása (pedig tul lettek méretezve). Padló körnél ez pont az ellenkezője, szinte keptelenseg 25C folé vinni a visszatérőt a 40C-s eloremenőnél. Ráadásul radiátor kor esetén ami visszajön, az megy a puffer aljába, szépen eloszlik a meleg mire ujra felérne a tetejéhez, igy aznap már ezt a (visszatérő) energiat nem is tudom felhasználni...pedig milyen jó is lenne ez egy feluletfuteshez Lényeg, hogy vagy falfutessel, vagy mennyezetfutessel, valahogy meg kell hosszabbitanom a radiator kort, hogy ne menjen egybol a puffer aljába vissza (most arrol beszelek, ha nem megy mar a kazan).
Kérdésem igazabol az, hogy siman rádobálva a GKra, a hasonloan megoldott gyari rendszerek (utolag GKal takarva+legres), hogy a bánatba működhetnek(?) jól?
Hbalazs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-11-06, 13:49   #72 (permalink)
Tag
 
spartacus avatarja
 
Csatlakozott: 13-02-10
Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 83
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 29 köszönetet 19 hozzászólással
spartacus Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Felületfűtés

Én még mindig nem tudom elképzelni, hogy fogod kivitelezni. Szétszeded a meglévő szinte egybefüggő födém szigetelést, párazárást majd a gipszkarton tartó szerkezet és a gerendák közé befűzöd a csövet utána meg vissza a szigetelés (úgy-ahogy)?

A Hőátadás előbb vagy utóbb megtörténik csak mekkora energia ráfordítás árán hisz 1-2 mm érintkezik a gk-nal jobb esetben.
Ha mindenképp maradsz ennél a megoldásnál akkor én 5 rétegű csövet használnék és nem foglalkoznék keverőszeleppel stb simán rá a radiátorra és elvonatkoztatva egy nagy radiátor lenne a mennyezeted.

Én így egy padlástér függőleges falát szereltem 5 rétegű csővel majd rávakoltam 4 cm-t és a belépő pontnál egy termosztát szelep és pont.

IMG_0028.jpg
spartacus nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-11-06, 15:22   #73 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Felületfűtés

Idézet:
Hbalazs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
radiátoros kör visszatérője percek alatt szinte megegyezik az eloremenőével, tehát nem igazan jó a hőátadása (pedig tul lettek méretezve). Padló körnél ez pont az ellenkezője, szinte keptelenseg 25C folé vinni a visszatérőt a 40C-s eloremenőnél.
A fenti állapot kimondottan a rossz beszabályozás vagy (és) kialakításra utal. Először ezen kéne úrrá lenni.
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
felületfűtés, passzivház


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 16:25 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum