Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Fűtés és klíma szerelés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-05-25, 09:24   #41 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Felületfűtés

Idézet:
Joooe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem akarom egyetlen szaki berögzült (esetleg rossz vagy nem ideális) tapasztalataira bízni magam, ráadásul drágán, mert minden szaki meg van róla győződve hogy amit ő mond az rendkívül értékes tutiság, és ez igaz olyanokra is akik egymással ellentétes dolgokat mondanak
Nem tudom milyen szakmában tevékenykedsz, de ez igaz akkor rád is? vagy ez csak az építőiparosok privilégiuma?:-)

Kíváncsian várom a hozzáértők válaszait.:-)
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-05-25, 13:40   #42 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-03-21
Összes hozzászólás: 66
Kiosztott köszönetek: 16
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
Joooe Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Felületfűtés

( OFF: Szoftverfejlesztéssel foglalkozom, és igen, ezen a területen is tudnak hajmeresztő dolgokat elkövetni jól képzett "szakemberek", és persze én is szoktam a tévedni.

Szerintem pont arra jók az ilyen fórumok, hogy mások tapasztalataiból tanuljanak laikusok és akár szakértők is. )
Joooe nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-05-25, 15:57   #43 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Felületfűtés

OFF. Saját tapasztalat, de nem csak erre igaz. Az utóbbi időben írattam pár programot. Akkor jöttem rá, -idegen vizeken evezve,- hogy a hülye kérdéseimre hülye választ kapok, de ha még a válasz jó is a tudásom hiánya gátolja meg, hogy megértsem. Ekkor még én voltam felháborodva. Ha nem vagyok tisztában az alapvető fogalmakkal akkor a kérdéseimet sem tudom feltenni és a túloldalon ülőnek kell kibogarászni mit is akarok. Ez vagy sikerül vagy nem. Most is hülye vagyok a számítástechnikához, de már kérdezni tudok. Remélem:-)

Az a baj, hogy a fórumokon általában a szakmai választ nem érti meg az ember, mert ha szakitól jön akkor az alapfogalmakat nem magyaráz el. (lásd forditsd be a kernelbe) A lelkes amatőrök meg vagy beletrafálnak vagy nem.
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-05-25, 19:57   #44 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Felületfűtés

Jól mondod Wattocsak! Szerintem is a fórum leginkább a tapasztalatok megosztására, és ezen keresztül a problémákkal kapcsolatos figyelem felkeltésre a legalkalmasabb. A szakember közvetlen igénybe vételét nagyon ritkán lehet megúszni. Sajnos azt sem tagadhatjuk, hogy a szakemberek is minőségileg, emberileg sokfélék. De ha öket kihagyjuk a láncból akkor még mindig nem kizárt, hogy egy amatőrnek a "berögzült (esetleg rossz vagy nem ideális) tapasztalataira" bízod magad. És ebben az esetben még szakmai alapképzettség sincs meg. Eljutunk a vak vezet világtalant ideális alaphelyzetéhez.
Sajnos szerintem ez szakmán belül is komoly alap probléma. Az okairól sokat lehetne vitatkozni, ebbe nem is mennék bele, csak egy konkrét példa. Manapság szinte természetes, hogy egy házépítésen a kőműves a falazás, és vakolás mellett elvégzi a vízszigetelést, zsaluzást, vasszerelést, és még sorolhatnám (ráadásul lehet, hogy nem is kőműves a képesítése). Pedig ez valamennyi önálló szakma! Amíg átlagos feladatról van szó, addig nincs is baj, de sajnos arról fogalma sincs amikor egy speciális helyzet áll elő, és ott neki valamiről tudnia kéne. Például egy lakó helyiség fölötti terasz vízszigetelése, vagy egy lépcső pihenő vasszerelése elég gyakori, de ezeknél bizonyos részleteket máshogy kell kialakítani, mint a "megszokott" helyeken. És ezt elmondani sem lehet, mert az általános megoldásról még lehet beszélni, de a kritikus csomópontnál a környezethez is illeszkedni kell, és ez már a konkrét épülethez igazított részletrajzok világa.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-05-25, 21:56   #45 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Felületfűtés

A fórumok szerintem nem töltik be ezt a szerepet. Kevés olyan fórum van ahol a szakembereket nem üldözik el, és eszmét cserélnek egymással.
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-07-06, 16:55   #46 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-01-21
Összes hozzászólás: 24
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
SinkaBea Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Felületfűtés

Üdv!
Kérdésem: elég-e önmagában a falfűtés, vagy mindenképpen kombinálni kell padló- vagy mennyezetfűtéssel? Illetve, falfűtésből hogyan lehet falhűtés? Ezek milyen mértékű beruházások családi ház építése esetén.
SinkaBea nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-07-06, 21:54   #47 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Felületfűtés

Első kérdés kedves kérdező mit enged a pénztárcája? Ha engedi én kombinálnám. Ezek a berendezések változó áruk miat és minöségük miatt sok rétüek. Öszetett kérdést tett fel a forumon. Nem elriasztani akarom. Ha egy értelmes tervezöt választ aki érti is a dolgát és nem felejtkezik meg a megfeleő szigetelésről nyilázárokról és én javaslom azt is ne egy tipusú berendezésnél ragadjon le éás ne egy kereskedönél nézen szét a piacon és megfontoltan döntsön. És ha szabad javasolnom van itt pár olyan ember aki esetleg e téren biztos felkarolná
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-07-07, 11:14   #48 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-01-21
Összes hozzászólás: 24
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
SinkaBea Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Felületfűtés

Kedves Krisztián.
Igen, a "pénztárca" kérdés elég komoléy dolog. Ezek a rendszerek, mennyivel drágábba, mint egy sima radiátoros rendszer? Egyébként, terveink szerint padlófűtés lesz a lakótérbe, a szobákat kivéve, de mivel, valamilyen hűtést is szeretnék a nyári napokra (nem igazán a légkondira gondoltam), így merült fel a falfűtés-hűtés kérdése.
Akkor a következő kérdésem a szakembereknek szól (persze szívesen fogadom mindenki más válaszát is): padlófűtés, és nem teljes felületű falfűtés (csak itt-ott egy pár cső) lehetséges? Mert a nem teljes felületű falfűtésemet nyáron hűtésre is tudnám használni. Nem mellesleg van ásott kút a telken.
Tudom, hogy ezt a gépészeti kivitelezővel kellene megbeszélnem, de előbb érdeklődök, informálódok, hátha tud valaki valami okos ötletet.

Köszi!
SinkaBea nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-07-07, 14:59   #49 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Felületfűtés

Kedves Bea!
Felhívom figyelmét,hogy én is víz és központifütésel foglalkozom. De én leginkább a víz részével újaban. Én mondjuk olcsóbbnak tartanám a fűtést a radiátorral és műanyag csővel kiépíteni és mondjuk egy cirkót kötnék hozzá. Erre rákötném a menyezet és palófütést is. De itt van Watocsak barátom ő benne nyugodtan megbizhat és biztos rendes munkát add ki a kezéből.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-07-07, 20:41   #50 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Felületfűtés

Idézet:
SinkaBea eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tudom, hogy ezt a gépészeti kivitelezővel kellene megbeszélnem, de előbb érdeklődök, informálódok, hátha tud valaki valami okos ötletet.

Köszi!
Szerintem is jó lenne megkeresni egy kivitelezőt.
Ő az aki beépített négyzetméterre dolgozik, majd biztos, hogy kevés felülettel próbálja megoldani a hőigények kielégítését, mert akkor ő is kevesebbet fog kapni a munkáért. Tehát minden érdeke azt szolgálja, hogy 20 m2 helyett 10 m2 építsen be a kivitelező, mert ezzel fele annyi pénzt kap.:-) De lehet, hogy rosszul látom.:-)
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
felületfűtés, passzivház


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 07:37 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum