Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Fűtés és klíma szerelés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-05-22, 14:25   #31 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Felületfűtés

Vidra! Elég szép a csövezése a padlófűtésnek! Tetszik a hozzáállásotok! Igen, nekem a napkollektor teljesen a terveim között van, de a falfűtésről nem sok jót hallok!

Tudod én mindig a hőhidakra és a szigetelés, hőtényező és komfortérzetre próbálok visszatérni!

A komfortérzetről nincs mit beszélni, az biztos, hogy javul, mivel minden felületünk meleg és kb ugyanolyan hőmérsékletű!

Na szóval beszélgessünk a technológiáról! Ha az épületre falfűtést szánok, akkor a külső szigetelésnél gondolkodnom kell egy párazáró fóliával? Valami hasonlóról szerintem gondoskodni kellene! A fal külső oldala felé tilos engedni megint a meleget...

A szegeléstől szintén félek, de mindegy, talán ez legyen a legkisebb gond! Hány évente kell leengedni a vizet? Mennyire rakható bele sima víz?
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-05-22, 14:42   #32 (permalink)
Szakember
 
papesz28 avatarja
 
Csatlakozott: 11-02-08
Hely: Ajka
Összes hozzászólás: 188
Kiosztott köszönetek: 44
Begyũjtött 32 köszönetet 32 hozzászólással
papesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé száll
Üzenetküldés MSN-en keresztül papesz28 részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül papesz28 részére
Alapbeállítás re: Felületfűtés

Gábor!
falfűtést két féle felületre rakunk, az egyik a tégla, és beton külső szigeteléssel,a másik a most elég jól terjedőben lévő neopor zsalus fal.

az elsőnél az első fűtés lassú, hisz teljes falat fel kell fűteni a végső hőteljesítmény beállásához, de a külső szigetelés megfogja, tehát ha az egész fal meleg, akkor hőt tárol,pufferel,kár párazárókon és egyéb ilyenen gondolkodni

a második esetben ahol a belül is szigetelés van ott csak a vakolat réteget fűtöd, és kész nincs hőtároló közeg, hanem szinte közvetlenül sugárzóan érzed a hőt, viszont ezeknél a házaknál a szellőztetésre érdemes odafigyelni, a páratartalom miatt

szögelés, fúrás ... ennek kivédésére több mód van , vagy nem raksz arra a felületre semmit), vagy ha raksz akkor hőfólia segítségével pontosan megtalálod a csövek helyét, esetleg méretezett fénykép alapján tudsz fúrni, vagy még az oxigén diffúzió ellen védet csövekben van fém, amit fém detektorral is primán meg lehet találni

mi két évente szoktuk sima vízzel kimosatni, mivel alacsony hőmérsékletű vízről van szó (35-38°C) ezért a vízben megtalálható élősködők, rettentő jól érzik benne magukat, és szaporodnak, amivel egy nyálkás állagot adnak a víznek egy idő után, amit megelőzve kimosatjuk

a mi rendszergazdánk, azt ajánlotta, hogy sima vízzel töltsük a rendszert, mert felesleges bele bármit megvenni jó pénzért
__________________
http://www.hydrovidra.hu/
Alternatív megoldások, megújuló energiák, innovatív épületgépészet
papesz28 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-05, 20:20   #33 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Felületfűtés

Szép napot!

A felületfűtést én is szívesen ajánlom.Bár én a kapiilárcsöves rendszert telepítem.Előnye,hogy a cső vastagsága 4.2 mm ezáltal 1cm vakolatban elfér.A csövek közötti távolság 10mm (szőnyeg).Gipszkaronra is szerelhető,de előtte a kartont a RIGIPS által forgalmazott kellősitő agyaggal kezelni kell.Utánna gipszes vakolattal eltakarható.
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-05-23, 11:57   #34 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-03-21
Összes hozzászólás: 66
Kiosztott köszönetek: 16
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
Joooe Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Felületfűtés

Sziasztok!

Padlófűtéshez létezik-e olyasmi vezérlés mint a radiátoroknál a termosztatikus szelep? Feltételezem fűtő felület hőmérsékletét jól lehetne szabályozni a visszatérő víz hőmérsékletét figyelve, egy egyszerű szeleppel ami záródik ha túl meleg a rajta átfolyó víz és nyílik ha túl hideg. Szeretném elkerülni, hogy külön szivattyúval külön rendszert alkosson a padlófűtés, nagyon kényelmes lenne ha úgy működhetne mint egy radiátor
Joooe nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-05-23, 12:46   #35 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Felületfűtés

Van szelepre szerelhető termoelektromos fej. Ez sima 230V működik. Már csak egy termosztát a helyiségbe és akkor kapcsol be ha a hőmérséklet kisebb a beállítottnál. Létezik olyan ami több csoportot tud kezelni és ha valahol hőigény jelentkezik akkor kiad egy kapcsoló jelet amire kazánt vagy szivattyút köthetsz. Ez kisit drágább de komfortosabb, és időkapcsolóval is lehet bővíteni.
Lap alján találod meg ami kell neked. Ez csak egy a sok termék közül. Itt van amelyik rádiós termosztáttal rendelkezik.
Valsir - Padló-, fal- és mennyezetfűtési, hűtési rendszerek
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-05-23, 13:43   #36 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-03-21
Összes hozzászólás: 66
Kiosztott köszönetek: 16
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
Joooe Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Felületfűtés

Itt sincsenek árak
Kicsit talán ez több mint amire nekem szükségem van. Nekem egy elektromos vezérlést-mozgatást nem igénylő megoldás lenne a legideálisabb...

Csak 1 hirtelen ötlet: ha egy hagyományos termosztatikus keverőszelep (ami a bejövő hideg-meleg vízet úgy keveri hogy a kimenő hőmérséklet egy kb állandó, előre beállított érték legyen, egyszerű bimetálos vagy valami hasonló elven) hideg bejövő ágát le végdugóznám, a meleg ágára rákötném a padlófűtés visszatérőjét, valami alacsony hőmérséklet beállítás mellett nem pont azt csinálná ami nekem kell? Hidegre vált (tehát zár) ha túl meleg, melegre vált (tehát nyit) ha túl hideg.
Joooe nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-05-23, 18:44   #37 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Felületfűtés

Árak? Mond meg mire vagy kíváncsi és felhívom őket :-)
Amit leírtál az az amit ajánlottam, csak a helyiség hőmérsékletének figyelembevételével nyit és zár. Ez egy egyszerű áramkör. Ettől egyszerűbb nincs! Hideg van, termosztát zárja az áramkört a szelep kinyit, meleg van termosztát nyit fűtés leáll.
Amit vázoltál azzal a helyiség hőmérséklete meghatározhatatlan tartományban mozogna. Sosem tudnád tartani a kívánt hőmérsékletet.

Utoljára módosítva: Wattocsak által : 2012-05-23 18:46 Oka: csak:-)
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-05-24, 09:24   #38 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-03-21
Összes hozzászólás: 66
Kiosztott köszönetek: 16
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
Joooe Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Felületfűtés

Ez jogos, elfelejtettem leírni, hogy a padlófűtést ugyanazon helyiségen belül radiátoros fűtéssel kombinálva képzeltem el (úgy tudtam ez mindenhol így van, mert túl melegre kéne állítani hogy egyedül fűtsön). A padlófűtés hőmérséklete alacsony lenne (18-22 °C ? ki kell majd tapasztalni), önmagában nem elegendő, a radiátor rásegítésén múlna a helyiség tényleges hőmérséklete, így a helyiség hőmérsékletétől függő szabályozásra nincs szükség szerintem.
Joooe nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-05-24, 14:47   #39 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Felületfűtés

Általánosságban a padlóval ki lehet fűteni egy helyiséget, még akkor is, ha B30-asból épült, de hidegburkolatos és az ablakai sem valami fényesek. Radiátor nem kell hozzá.
A mostani hőtechnikai követelményeknek eleget tevő ház teljes egészében kifűthető padlóval vagy mennyezettel. A padló hőmérséklete ha 18-22°C akkor az nem fűt, hanem hűt!:-) A fűtést a helyiség hőmérsékletéhez szokás kötni. Ha valamire érdemes szabályozni akkor az a helyiség hőmérséklet.
Szerintem ülj le egy szakemberrel megbeszélni ezt a dolgot, mert sok kellemetlenségtől és sok feleslegesen kidobott pénztől szabadítana meg.
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-05-25, 07:34   #40 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-03-21
Összes hozzászólás: 66
Kiosztott köszönetek: 16
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
Joooe Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Felületfűtés

Idézet:
Wattocsak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A mostani hőtechnikai követelményeknek eleget tevő ház teljes egészében kifűthető padlóval vagy mennyezettel.
Állítólag a porlebegtetés miatt nem egészséges ha magas hőmérsékletre van állítva, lakószobákba meg egyáltalán nem ajánlott (bár amennyire látom a szakma nem egységes ebben) Én azért hajlok rá hogy ezt elfogadjam ezért csak hidegburkolatú mellékhelyiségekbe tervezem, ott is csak annyira hogy a lábnak kellemes hőmérsékletet tartson, nem áll szándékomban ezt teljes fűtésnek tekinteni.

Idézet:
A padló hőmérséklete ha 18-22°C akkor az nem fűt, hanem hűt!:-)
Miért, mekkora szobahőmérsékletben gondolkodsz te? Az én hőérzetemnek 18 °C bőven elég, pláne konyhába, de a fázósak kedvéért gondoltam hogy el lehetne menni huszonnéhány fokig, hogy fűtsön is kicsit.

Idézet:
Szerintem ülj le egy szakemberrel megbeszélni ezt a dolgot, mert sok kellemetlenségtől és sok feleslegesen kidobott pénztől szabadítana meg.
Tudod hogy utálom ezt a mondatot Nem akarom egyetlen szaki berögzült (esetleg rossz vagy nem ideális) tapasztalataira bízni magam, ráadásul drágán, mert minden szaki meg van róla győződve hogy amit ő mond az rendkívül értékes tutiság, és ez igaz olyanokra is akik egymással ellentétes dolgokat mondanak Azért jöttem ide, hogy kikérjem hozzáértők/tapasztalattal rendelkezők véleményét, tehát azt teszem amit javasoltál, csak nem úgy
Joooe nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
felületfűtés, passzivház


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 20:17 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum