Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Fűtés és klíma szerelés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-02-15, 22:28   #11 (permalink)
Szakember
 
papesz28 avatarja
 
Csatlakozott: 11-02-08
Hely: Ajka
Összes hozzászólás: 188
Kiosztott köszönetek: 44
Begyũjtött 32 köszönetet 32 hozzászólással
papesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé száll
Üzenetküldés MSN-en keresztül papesz28 részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül papesz28 részére
Alapbeállítás re: Felületfűtés

Idézet:
Mcclode eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A felület fűtésről csak annyit h gazdaságosabb(szerintem)de nem szabályozható mint egy radiátoros.
Ebben sajnos ellent kell mondjak
Termosztáttal és egy jó és rugalmas rendszerrel még jobban is szabályozható,természetesen ez már egy felfűtött lakás esetén igaz, addig egyértelműen a radiátor a gyorsabb, de utána igen hatékonyan tudunk meleget előídézni, hisz a meleg fal ugymond átvágja a szervezetet és melegebbnek érzed a helyiséget, mint amilyen valójában

a rendszereink 38C'-os előremenővel vannak kalkulálva, és az a padlóból nem nagyon csinál 30C'nál melegebbet, ami elméletileg meg sem mozdítja a port, mivel az ökölszabály szerint a helyiségben ahhoz hogy ne legyen lebegő por a padló és a levegő között 8-10 foknál ne legyen nagyobb a különbség, jelen esetben a 30fokos padló és a 22 fokos levegő között ez még ok
papesz28 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Joooe (2012-03-15)
Régi 2011-02-15, 22:30   #12 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Felületfűtés

Idézet:
Mcclode eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem ez a kép egy olyan terasz vagy erkély lehet amit megfűtenek azért h ne legyen lefagyva.
Ilyet (hasonlót)már csináltam "csorikáimnál" mert nem akart havat lapátolni ...
Sajnos ez biztosan a szerkezetbe rakott csöveket mutat, több alkalommal találkoztam hasonló képekkel. A hátteret megnézve, egy sokadik emeleti födém vasszerelésének látszik, és gondolj bele, ha ez tényleg tetőterasz lenne, akkor fölé a vastag hőszigetelés, és mellette nem a napi hőingadozásnak megfelelő hőmozgás nyúzza, hanem a fűtő rendszer negyedóránkénti ki-be kapcsolása.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-15, 23:11   #13 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 10-11-19
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 103
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 8 köszönetet 8 hozzászólással
Mcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenni
Üzenetküldés MSN-en keresztül Mcclode részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Mcclode részére
Alapbeállítás re: Felületfűtés

papesz28
Én is ezt mondtam ezért is tetem fel egy képet ha megnézed ott a körök külön vannak szabályozva egy motoros szeleppel.A szabályozhatóságot meg arra értettem h amik a közhiedelembe lévő padlófűtés rendszerekbe van.
Tisztába vagyok h lehet és én is csináltam mint a kép is ezt bizonyítja de ez drágítja a rendszert.Én egy egyszerű padló fűtéshez képest mondtam h szabályozhatóbb a radiátoros minta padlóf de ez is tévhit mert ha utána nézünk és kiszámoljuk akkor rájövünk h a felület fűtés olcsóbb mint a radiátoros.De a radiátoros rendszer még mindig olcsóbb kialakítani és a régi házakba is egyszerűbb betenni mint egy felület fűtést.
Az h egyszerűsíteni ill korszerűsíteni lehet egy rendszert azt szerintem mindenki tudja csak a pénz tárcája szabja meg h milyen mértékbe és rendszerbe fogjon bele.Itt dél alföldön még mindig sok helyen találkozok régi gravitácios fűtésekkel amiket már átalakítgattak szívatyus rendszerre.Ezek után lehet beszélgetni egy újabb rendszerekről de amíg ilyenek és még cifrábak vannak addig ezt kellene megoldani.
De én is a felület fűtésnek vagyok a híve.
Mcclode nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-15, 23:23   #14 (permalink)
Szakember
 
papesz28 avatarja
 
Csatlakozott: 11-02-08
Hely: Ajka
Összes hozzászólás: 188
Kiosztott köszönetek: 44
Begyũjtött 32 köszönetet 32 hozzászólással
papesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé száll
Üzenetküldés MSN-en keresztül papesz28 részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül papesz28 részére
Alapbeállítás re: Felületfűtés

Nézzétek el nekem , lehet hogy már álmos vok, és azért értek mindent félre

Szerencsére nekünk megadatot az a kiváltság, hogy új házakban szerelhetünk,és radiátort az utolsó évben talán kettőt raktunk fel, ami nem azt jelenti hogy nem oldjuk meg a radiátoros rendszert, csak nem ez a fő tev.-i körünk

A megrendelőkkel nehéz vitatkozni, nem is szabad,csak vhogy jó lenne ha megértenék, hogy ha egy jól szigetelt házat csinál, ami elsőre a legmegtérülőbb beruházás, aztán meg felületfűtést alacsony energiahasználattal, az ár különbség és az utána jövő spórolással már olcsóbb hosszútávon a rendszer, nem mellékesen a műanyagcső nem rohad, ha szerencsénk van nem lyukad ki, tehát csak a fém alkatrészek jelenthetnek cserét később, de azt meg minden rendszernél kell.
Ami még fontosabb , hogy a gépészet olyan mint az auto, időközönként karban kell tartani, nem az örökkévalóságnak és még tovább készült
papesz28 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-16, 07:10   #15 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Felületfűtés

Egy éjszaka alatt mennyi minden összegyűlt! Ti nem ültök az asszonykátok mellett? Na jó csak vicceltem!

Ez így már kezd nekem színpatikus lenni, főleg, hogy összeköthetem a kellemest a hasznossal! De még mindig kérdésben van István első pár sora!
Nem verhetek be egy szeget a falba, illetve bármilyen hiba és bonthatok! Vagyis a csövek törésekor! Jó műanyag, de na kötözködni kell 7 óra fele!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-16, 08:44   #16 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Felületfűtés

Beverheted a szöget a falba. Vannak olyan rendszer kiegészítők, amivel pontosan meg lehet határozni a a csövek helyét. Ha mégis sikerül megfúrni, akkor egy kis vakolat bontás, és javítás árán egyszerűen javíthatod. Amit én jajgattam a födém szerkezetbe rakott csőről szólt. Ott tényleg nagy gond lehet egy hiba
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-16, 09:12   #17 (permalink)
Szakember
 
papesz28 avatarja
 
Csatlakozott: 11-02-08
Hely: Ajka
Összes hozzászólás: 188
Kiosztott köszönetek: 44
Begyũjtött 32 köszönetet 32 hozzászólással
papesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé száll
Üzenetküldés MSN-en keresztül papesz28 részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül papesz28 részére
Alapbeállítás re: Felületfűtés

Idézet:
papesz28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Fúrások
egy egyszeri beruházással, ami nagyjából 15.000ft, lehet venni hőfóliát, ami a fűtés mellett , pontosan kijelöli a csövet
de volt ügyfeleinknek fúrási szándékai vannak és veszik a fáradtságot, hogy felhívjanak, akkor nagyon szivesen el szoktuk nekik postázni, ők meg rettentő hálásan visszapostázzák


Ezzel az egyszerű fóliával könnyen behatárolható a csövek helye, aztán elő a fúró, szög kalapács,és bármi ami vel lyukat lehet okozni

Javítás
Két megoldás van a rendszernél ,amit alkalmazunk, az egyik a rendszertoldó. ehhez megvésed a falat 2x15cm-ben és csak összedugod, a másik szintén ennyi véséssel a összesütöd egy karmantyú segítségével, ez az olcsóbb

aztán mehetsz a következő polcra
papesz28 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-16, 09:34   #18 (permalink)
Szakember
 
papesz28 avatarja
 
Csatlakozott: 11-02-08
Hely: Ajka
Összes hozzászólás: 188
Kiosztott köszönetek: 44
Begyũjtött 32 köszönetet 32 hozzászólással
papesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé száll
Üzenetküldés MSN-en keresztül papesz28 részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül papesz28 részére
Alapbeállítás re: Felületfűtés

http://www.acrux.hu/mech/meditherm/meditherm.html

itt van róla kép is
papesz28 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-16, 21:13   #19 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Felületfűtés

Megnyugodtam, majdnem istennek szólítottalak! De azért ott még nem tartunk! Olvasgatva a topikot, egy sima radiátoros fűtéshez képest, mennyivel van ez többe valójában? Itt írtátok, hogy igazából lehet, hogy semmi, de szerintem ilyen nincs

És végül mennyivel kedvezőbb a havii számlám, ha ilyet alkalmazok a radiátoroshoz képest! Vegyünk 25 ezres általányt!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-17, 09:10   #20 (permalink)
Szakember
 
papesz28 avatarja
 
Csatlakozott: 11-02-08
Hely: Ajka
Összes hozzászólás: 188
Kiosztott köszönetek: 44
Begyũjtött 32 köszönetet 32 hozzászólással
papesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé száll
Üzenetküldés MSN-en keresztül papesz28 részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül papesz28 részére
Alapbeállítás re: Felületfűtés

Ne haragudj forintosítani nem sztnék, mert minden ház más , minden rendszer más,inkább csak annyit mondanék, hogy ha illeszted mondjuk egy kondenzációs kazánra, mert ezt már lehet gazdaságosan , akkor már spóroltál, ezenkívűl nem mindegy hogy 60-70C°-os előremenőd, vagy 38C°-os előremenőd van , és mivel sugárzó hőt ad, legalább 3-4 fokkal lehet hűvösebb a helyiség ugyanahhoz a hőérzethethez

innentől a számítást már Rád bízom

az áráról meg annyit, hogy ahhoz hogy neked komfortos külön szabályozható radiátoros rendszered legyen ,ahhoz is sok pénz kell, egy egy termosztátos felületfűtés ad ugyanolyan komfortérzetet, és annak az ára meg majdnem megközelíti a komfortos radiátorét, ezenkívűl hozzájön a havi energia fogyasztás különbsége, és máris egy-két szezon alatt visszajött ,és onnantól jöhet a spórolás.
alapból nem igen egy ár, de nagy különbség nincs

és azt még meg kell említenem, hogy ehhez megfelelő szigetelés szükséges
papesz28 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
felületfűtés, passzivház

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 14:46 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum