Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Fűtés és klíma szerelés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-02-03, 14:47   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-01-21
Összes hozzászólás: 24
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
SinkaBea Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Radiátor méretezés

Kedves Gaabi!

Tudnál abban segíteni (vagy bárki aki olvassa, és ért hozzá), hogy hogyan tudom kiszámolni, hogy egy adott helységbe hány tagú radiátor kell, és hány kw-os vegyes tüzelésű kazán? Köszi!
SinkaBea nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-03, 15:00   #2 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás radiátor méretezés

Szia Bea,

nem azt kell kiszámolnod hogy hány tagú radiátor kell, hanem azt hogy mekkora fűtőigényű. Ezekután már egy radiátor katalógus megmondja mekkorát vegyél.

Minden helyiségnek meg van a megfelelõ hõigénye. Nem érdemes a helyiségbe sokkal nagyobb radiátort vásárolni, mert magasabb a vételár, több helyet foglal. A leendõ radiátor teljesítményének az egyszerûsített kiszámítása a következõ:

A helyiség alapterületét megszorozzuk a belmagassággal, és szorozzuk 30-55 w közötti teljesítménnyel.

A szoba 3x4= 12 m2. 2.7 m belmagasságú = 32.4 m3

33 m3 (3 oldalról fûtött helyiség esetén) x 35 w = 1.155 W. Ekkor már a táblázatokból ki tudjuk választani a legközelebbi teljesítményt leadó radiátort.

forrás: RADIATORARUHAZ.HU

Az legyen a kiindulási alap, hogy az ablak alá szerelt szokványos méretű radiátor 600 mm magas és két soros, amit DK illetve 22K jelöléssel illetnek. Ha nem ablak alá kerül, lehet 900 mm magas,közlekedő helyiségekben, előszobában pedig lehet 11k egysoros radiátort tervezni.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-03, 15:30   #3 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Radiátor méretezés

Jöjjön a szokásos kételkedő (kötekedő) hozzászólás.

Teljesen igaz, hogy nem érdemes feleslegesen nagy radiátort venni, beépíteni, de pont ezek a közelítő számok azok, amik igazából csak becslésre jók, és egyre inkább azt kell mondani, hogy főleg a hagyományosabb építéseknél.
Épp csak a következő apróságok maradnak ki a számításból:
"három oldalról fűtött": mi van alatta? - fűtött/fűtetlen pince, vagy talaj? Mi van fölötte, tetőtér, vagy padlás?
homlokzati fal: milyen a hőszigetelése, mekkora, milyen üvegezésű az ablak?

Nekem ebből nincs semmi üzletem, de minden építtetőnek azt szoktam javasolni, hogy csináltasson fűtési tervet (számítást) annak ellenére, hogy nem kötelező. Ha kell én is ki tudom számítani a hőigényt az összes adat ismeretében, mert az az energetikai számításban benne van, de ahhoz is hozzá szoktam tenni, hogy a végét megmondja a gépész.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-03, 15:59   #4 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Radiátor méretezés

Úgy látom, hogy annyi hozzászólásom van, hogy a fórumot az én nevemmel párosítják! Ez tévedés, a fórum SBS barátomé, de a segítséget mindannyian szolgáltatjuk! Vagyis aki ért hozzá! Ezért a megszólítás legyen inkább kedves fórumtagok!

Nem tudom, hogy mennyi pénzt szánsz radiátorokra, de találtam egy honlapot, ahol engem a padlóradiátorok fogtak meg! Én pl kifejezetten utálom a fali radiátorokat. Egy idő után kimennek a divatból, meg szerintem csúnyák a falon. Jelenlegi házamban is próbálom majd elrejteni...

ITT A HONLAP ELÉRHETŐSÉGE

Na akkor beszélgessünk a dolgokról! Ha megnézzük a padlóradiátorokat, biztos, hogy utólagosan többletköltségeket von maga után. Az egészet el kell rejteni, be kell építeni a padlózatba, igazából biztos, hogy költségesebb, mint a radiátor csere, de szerintem sokkal szebb a vége... Még én is gondolkodom ebben a házban, hogy ilyet tegyek, de lehet, hogy már nem nagyon fogom bolygatni. Ezen a honlapon minden radiátor fűtőértéke fent van!

Második dolog a kazán!

Én amikor itt kazánt tettem be, kb 5 kw-al többet számoltam rá és így ideális kazánt tudtam venni. Az enyém 5 tagos öntöttvas, bár mostanában már ritkán használom.

Itt egy link pár kazánról
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2011-02-03)
Régi 2011-02-03, 16:12   #5 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Radiátor méretezés

Kedves Gábor!
Nem akarlak elkedvetleníteni, de ezután kénytelen leszel számolni az "a"-kat. Új tagunkat Gaabit úgy láttam már üdvözölted.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-03, 17:01   #6 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-01-09
Hely: Budapest és Zala megye
Összes hozzászólás: 85
Kiosztott köszönetek: 12
Begyũjtött 11 köszönetet 10 hozzászólással
zotya78 Vannak jó hozzászólásaizotya78 Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Radiátor méretezés

Úgy tudom a padlóradiátorok jóval drágábbak... Ha fűtés, akkor már inkább padló és falfűtés kombinálva kondenzációs turbó kombi kazánnal. De kíváncsi lennék egy gépész véleményére is, hogy szerinte mi a legjobb megoldás, melyik gazdaságosabb.
zotya78 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-03, 17:24   #7 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Radiátor méretezés

Szerintem a padló radiátor a horror ára miatt csak olyan speciális helyzetekben célszerű, ahol nem lehet mást csinálni. Ilyen lehet a szokásosnál szélesebb terasz ajtó, esetleg a helyiség sarkánál mindkét falon elhelyezett nagyméretű parapet nélküli nyílások. Valószínű, hogy használati szempontból sem ideális, mivel a megfelelő hőátadás miatt a légmozgást is biztosítani kell, és jó eséllyel potyog bele minden ami apró, tehát a takarítása is külön élvezet lehet.
Napjainkban már sok kis helyet foglaló, és esztétikus megoldás létezik.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-03, 19:19   #8 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 10-11-19
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 103
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 8 köszönetet 8 hozzászólással
Mcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenni
Üzenetküldés MSN-en keresztül Mcclode részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Mcclode részére
Alapbeállítás re: Radiátor méretezés

Én a kiszámítást általába légköbméter szorozva 50/60w (új/rég ház esetén) és ezt a helységek összegét össze adva kijön a ház teljes hőigényét.De a tervezés sok plusz költséget jelent és nem mindig célra vezető(saját tapasztalat).
Szobákat átlag 20°-kal tervezik és a fürdő helyiségeket pedig+5° vagyis 25°-ra tervezzük és a konyhát pedig szinte a kiszámított értékkel szereljük mert ott általában a sütés főzés +energiát jelent.
Vannak elő fűtött helyiségek is mint pl.:szélfogók ezeket is min számítás szerint szoktam betervezni.
A vegyes tüzelésű kazánnál pedig jó ha legalább egy radiátor direktbe van kötve h a kazán valahol le tudja adni a hőt.Ez csak akkor érdekes ha a tulaj termoszstatikus fejjel szerelt radiátorokat vesz a lakásba.Vagy be kel rakni egy indirekt tárolót és minden meg van oldva ez HMV is adna ha úgy kötik és éjszaka ha a kazán kialszik akkor ez mint hőcserélőként is üzemelne.
Mcclode nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-03, 23:12   #9 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Radiátor méretezés

Hu tényleg van Gaabi! Szóval másolnának hehe!

Igen a padlóradiátorok nem az olcsó kategóriába tartoznak és a abból is inkább a ventillátoros ajánlott!

Sajnos most elgondolkodtam egy dolgon. Van egy ventillátor ezekben, gondolom az fűtéstől függően működik. Ennek magyarul hangja is van. Ha a számítógépedet meghallgatod most, akkor is van egy alap zúgása, amely hosszútávon akár zavaró, vagy stressz kialakulásához is vezethet! Na jó ez már erős túlzás, de biológia!

Furcsa, hogy McClode több w-al számol, de valószínű benne van a tapasztalat. Én fürdőbe 28 fokkal számolnék, mivel a nők fázósabbak!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-04, 15:27   #10 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-01-21
Összes hozzászólás: 24
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
SinkaBea Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Radiátor méretezés

Kedves Mcclode!

Lehetne ezeket az infókat úgy írni, hogy egy nő is megértse? :-) Bocsi, de Én nem értek az ilyen kifejezésekhez. Mi úgy képzeltük el párommal az egész fűtés dolgot, hogy van egy vegyes tüzelésű kazánunk, keringető szivattyúval (anyukáméknál is így van), meg egy gázkazán kiegészítő fűtésnek.

"A vegyes tüzelésű kazánnál pedig jó ha legalább egy radiátor direktbe van kötve h a kazán valahol le tudja adni a hőt. Ez csak akkor érdekes ha a tulaj termoszstatikus fejjel szerelt radiátorokat vesz a lakásba.Vagy be kel rakni egy indirekt tárolót és minden meg van oldva ez HMV is adna ha úgy kötik és éjszaka ha a kazán kialszik akkor ez mint hőcserélőként is üzemelne." ezt nem értem.
SinkaBea nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 06:45 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum