Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Fűtés és klíma szerelés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-02-04, 16:28   #11 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 10-11-19
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 103
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 8 köszönetet 8 hozzászólással
Mcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenni
Üzenetküldés MSN-en keresztül Mcclode részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Mcclode részére
Alapbeállítás re: Radiátor méretezés

Ez a pl amit irtam az csak abban az esetbe érdekes ha vadonatúj radiátorok vannak és ezek is olyanok amibe bele van építve a termosztátos szelep.Mert ez a szelep lényege az ha a helység elég meleg akkor lezárja a radiátort és ha minden radiátor ilyen és a vegyes tüzelésű kazán nem tudja hova leadni a keletkezet hőt akkor problémák szoktak lenni(fel is robbanhat)
Indirekt tároló pedig egy olyan bojler amit a kazánnal meg lehet fűteni és ez elég nagy hőt von el a kazántól h ilyen problémák ne forduljanak elő.
Esetleg ha valami még nem érthető akkor kéredzetek bátran ha tudok megválaszolom.
Mcclode nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-12-02, 15:42   #12 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-12-02
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
kiss Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Radiátor méretezés

Tisztelt hozzáértők!

Hamarosan fűtést fognak nálunk szerelni, és meg szeretném vásárolni a radiátorokat előre. Tudom, ezt nem így kellene, előbb egy épületgépésszel ki kellene számíttatni, hogy mekkora radiátor kell.
De ebben a dologban már nem hiszek. Nálam járt már több fűtéstervező, és mind mást mondott. Volt aki egyenesen lebeszélt a kondenzációs kazánról, mert szerinte 3 soros 180 cm hosszú radiátorok kellenének, sőt az se lenne elég. A másik szerint meg elég lenne a két soros 120 hosszú is. Ezért én úgy döntöttem 150 hosszú lesz, és kétsoros.
Acél lapradiátorra gondoltam, 60 cm magasra.
Ezen belül is nagy a választék. Az egyes gyártmányok vajon miben térnek el egymástól?
Van olyan gyártmány, aminek jobb a hőteljesítménye?
Vagy mivel mind acél lemez, ezért a teljesítményük a méret függvénye, és kész?

Lenne még egy kérdésem:
Vajon 2 db 60 x60-ast be lehet építeni egy 60 x 150-as helyére, és nem lesz sokkal rosszabb a hatékonysága? Azért gondoltam erre a megoldásra, mert van 2 tetőablakom, egymáshoz közel. Adná magát, hogy egy nagyobb radiátor legyen alatta. De lehet, hogy később kettéválasztanám a helyiséget egy fallal. Akkor radiátort kellene cserélnem. Így pedig nem.
kiss nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-12-02, 19:53   #13 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Radiátor méretezés

Először az anyagot válaszd ki: ez lehet acéllemez, és aluminium radiátor.
A két különböző anyagú radiátor, illetve vascső, és rézcső összekevereréséből egy belső elektrolizist hozhatunk össze amely előbb-utóbb valamelyik radiátor kilyukadását okozza.

A radiátor méretezése. Minden helyiségnek meg van a megfelelő hőigénye. Nem érdemes a helyiségbe sokkal nagyobb radiátort vásárolni, mert magasabb a vételár, több helyet foglal.

A leendő radiátor teljesítményének az egyszerűsített kiszámítása a következő:

A helyiség alapterületét megszorozzuk a belmagassággal, és szorozzuk 30-55 w közötti teljesítménnyel.

A szoba 3x4= 12 m2. 2.7 m belmagasságú = 32.4 m3

33 m3 (3 oldalról fűtött helyiség esetén) x 35 w = 1.155 W. Ekkor már a táblázatokból ki tudjuk választani a legközelebbi teljesítményt leadó radiátort.

Itt pedig válogathatsz a különböző tagolásokból. Ezt mindenképp számold ki, ne hasraütés szerűen találd ki a méreteket, mert vagy fázni fogsz, vagy fizetni a sok számlát!

Nem kell ragaszkodni a hagyományos ablak alatti fehér radiátorhoz. Sok más lehetőség is van a helyiség megfelelő hőmérsékletű kifűtésére más radiátorokkal is.

Alapvetően azért vannak a többtagos radiátorok, hogy ne kelljen 4-5m hoszzú radiátort a falra szerelni (helytakarékosság)

A 120-as radiátor szétszedhető 2 db-60-as-ra (persze a W maradjon meg), ez pusztán gazdaságossági kérdés, azaz 1 db 120-as olcsóbb mint a 2 db 60-as, ráadásul a bekötés is a duplája. De amit írtál, az viszont teljesen célszerű, ha később 2 helyiséget csinálsz majd belóle, viszont 1 helyiségnek a 60-as lehet kicsi lenne. Igy látatlanban tegyél be 2 db 80-ast, és az egyiket kapcsold le amíg egy helyiség van (de lehet ez szakmailag nem jó, nem vagyok szerelő...)

Hasznos linkek radiátor témakörben:
Radiátor felépítések: http://portal.d-eg.hu/content/view/788/41/
Radiátor mérettábla: http://portal.d-eg.hu/content/view/789/61/
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-12-06, 11:26   #14 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-12-06
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
s2ca2nt Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Radiátor méretezés

Sziasztok
Nekem is radiátor méretezési gondjaim vannak.
Elolvastam visszafelé a hozzászólásokat és azért írok, mert nem találtam számomra megfelelőt. Gondom az, hogy radiátorokat kell vegyek a házikómba, ami 99%-ban teljesen saját építés. Ezen el lehet rágódni, de tényleg így van. Tavaly találtam egy webes számítást, de mára szinte mind eltűnt....gondolom üzlet rontás miatt. ))
Ami nekem kellene, abban a lényeges változó adat a légköbméter, fűtött falak száma(1-2-3), illetve hogy milyen hőmérsékletű vízzel üzemelnek a radiátorok. Ugyanis nálam a lehető legalacsonyabb vízhőfokra tervezném. Túlméretezés nálam nem gond, elfér, kicsit drágábban elmegy, stb. Déli fekvésű családi házról van szó. Pince nincs, padlás van.
Ha tudna valaki segíteni, azt megköszönném. Nem azt várom hogy valaki kiszámolja, csak hogy dobjon 1 linket ahol megtalálom a számítás módját...esetleg e-book is jöhet...stb.
s2ca2nt nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-12-04, 14:53   #15 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 15-08-27
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Zzoli Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Radiátor méretezés

Tisztelt szakemberek! Tudnának nekem abban segíteni, hogy milyen paramétereket és szempontokat kellene figyelembe vennem leendő új házam fűtési rendszerének kiválasztásához? Köszönöm!
u.i: 200 nm-es, 2 szintes, tégla családiház, padlófűtést is tervezek.
Zzoli nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-12-04, 18:43   #16 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Radiátor méretezés

Szerintem keress meg egy gépész tervezőt, mint magad szegeld a rendszered. Ha sk akarod csinálni nem lesz olcsóbb, mert nem tudod mit hogyan kell, és mindenben a biztonság irányába mész el ez pedig többletköltség.
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-12-11, 13:35   #17 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 15-12-04
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Zebra Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Radiátor méretezés

Kedves Zzoli! Meglehetősen kevés információnk van az igényeiről és lehetőségeiről, a ház adottságairól és az ön preferenciáiról. Mindenképp érdemes lenne szakértő véleményét kikérni, aki előtte felméri a terepet és felvázolja az optimális és gazdaságos lehetőségeket és megoldásokat. Ezt a cikket pedig tudom ajánlani, ami közelebb vihet a megoldáshoz! Hogyan válasszunk kazánt? - 1. rész
Zebra nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-09-14, 14:13   #18 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 16-09-14
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
normali Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Radiátor méretezés

Sziasztok

Van egy hálószobánk, ami következő paraméterekkel jellemezhető:

3,6 x3,6 x 2,6

220x130 felületen ablak van, dupla üveges fa betétes. Nem korhadt vagy hasonló, rendben van, csak annyi hogy fa betétes.

Ajtóval zárható a lakás többi részétől (ami szintén szobára néz).

Mennyzet fölött emelet van, a fölött pedig padlás.
2 fala, hideg fal, a másik kettő (szobára "néz")
A falak 30 cm vastag - téglafal - szigetelés nincs a házon.

Szerintetek mekkora fűtés igénye lehet?

Előre is köszönöm.
normali nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-09-15, 08:10   #19 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Radiátor méretezés

Ingyenesen letölthető a Winwatt program azzal korrektül ki tudod számolni.
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-10-12, 02:18   #20 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Radiátor méretezés

Két éves lemezradiátorunk a tegnapi nappal megadta magát, kilyukadt! Gyanús tócsát találtam az előszobában, gondoltam az esernyőről csordogálhatott le a víz. Este már a tusolóban vékony sugárban spriccelt a radiátor. Vesztemre megérintettem a lemezt, még nagyobb lett a lyuk.A felső elzárót el is zártam, de az alsó feladta a leckét. Imbuszkulcsos megoldása miatt! Végül a szomszéd segítségével egy hatlapfejű csavar segítségével, és egy kis csőfogóval alulról is sikerült a vízkitörést leállítani, elzárni a alsó csapját is.Mennyi lehet egy lemezradiátor garanciája??? Ennél azért többet kellene egy radiátornak kibírni!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 22:11 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum