Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Fűtés és klíma szerelés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-12-22, 18:41   #1 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás Elfagyott radiátor

Mindig történik körülöttem olyan dolog aminek köze van az építkezéshez, hát nem érdekes???

Ma jártam egy barátom hétvégi házában vidéken, és bár nem ezért mentünk oda, megjegyezte, hogy nézzük át a radiátorokat nincs-e valamelyik elfagyva.

Szerencsétlenségére volt... azaz az egyik radiátorban lévő viz megfagyott és a radiátor 2 helyen kilyukadt. Hétvégi házról van szó (a komolyabb fajta: 2 szintes téglaház, központi fűtéssel), amit télen nem használnak.

A temperáló fűtés 5 fokra volt beállítva. De akkor mitől is fagyhatott szét az egyik radiátor?

Elemzésem után 3 okot találtam:

  1. Nos a szóban forgó radiátor, a felső szinten található, pont az északi falra szerelve. Ez a lakás leghidegebb pontja. Az 5 fokra állított thermokapcsoló a felső szinten a ház középtájékán található, igy feltevésem szerint amikor a kapcsolónál 5 fok van és bekapcsol a fűtés, egy kinti minusz 20 foknál (ez volt a hét végén) könnyen előfordulhat, hogy az északi falon már a fagyhatár alá süllyed a hőmérséklet, igy a falban lévő fűtéscsőben, és a falon lévő radiátorban bizony megfagyhat a viz, amely a radiátor kilukadásához vezethet.
  2. A másik nagy probléma (rövid kikérdezésem után) az volt, hogy a szobák ajtajai CSUKVA voltak. Igy meg aztán még nagyobb hőmérséklet különbség lehetett a szóban forgó szoba és a lakás központi része között.
  3. Minusz 20 fok, extrém hideg volt odakint.
Mindezekből a következő talulságokat szűrhetjük le:
  • A temperáló fűtés kapcsolóját a leghidegebb helyiséghez kell igazítani.
  • Hagyjuk nyitva minden helyiség ajtaját, hogy levegő szabad áramlását és igy a megközelítőleg azonos belső hőmérsékletet biztosítani tudjuk
Mit tegyünk ez esetben, ha nincs is kéznél szerelő?
  • Zárjuk el az elfagyott radiátor csapjait alul és felül egyaránt.
  • Szereljük le a radiátort, hogy ne follyon tovább ki a viz belőle, ha majd kiolvad, és tegyük akár a fürdőkádba
  • A szereléshez imbuszkulcs és csőfogó kell, így ezek a szerszámok MINDIG legyenek az épületben
  • Kapcsoljuk be a fűtést óvatosan és ellenőrízzük a teljes rendszert. Nézzük meg van-e máshol elfagyás és e szerint cselekedjünk. Csak akkor menjünk el, ha megbizonyosodtunk róla, hogy a rendszer további részei (főleg a kazán) rendben működnek.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-22, 19:30   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Elfagyott radiátor

Idézet:
sbs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mindig történik körülöttem olyan dolog aminek köze van az építkezéshez, hát nem érdekes???[/LIST]
Szerintem nem véletlen. A családi házzal kapcsolatban egy nagy bölcsesség, hogy befejezni nem lehet, csak abbahagyni.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-23, 14:00   #3 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Elfagyott radiátor

Egy ismerősöm úgy járt, hogy felújította a vakolatot, nem rakott hőszigetelést. És tudjátok rohadt hideg volt kint, bár nála ezért nem a radiátor, hanem a vízcső fagyott szét a falban. Szétpukkant, jövőre lehetett újra mindent dolgozni...
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-23, 15:22   #4 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Elfagyott radiátor

Lehet, hogy valahol már említettem, de én egy olyannal találkoztam, hogy a kétszintes ház fölött, a tetőtérben alakították ki a villanyboyler helyét, és két hét múlva elmentek egy hétvégi síelésre. A vadonat új réz fitting megadta magát, és mire visszajöttek a földszinti bejárati ajtó előtt nem lehetett felmenni a lépcsőn, olyan vastag volt rajta a jég. Az egész ház elázott.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-29, 16:39   #5 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Elfagyott radiátor

Ma megpróbáltuk a lehetetlent ami az is maradt: találni egy ugyanolyan méretű és típusú radiátort, amit a régi helyére felakasztunk, betekerjük a hollandikat és kész!

Na ez nem ment.

MIÉRT NEM LEHET EGYSZERŰEN KICSERÉLNI A RADIÁTOROKAT?

1. úgysem találsz pont olyan méretűt: ez esetben máris le kell szedni a régi radiátor tartókarokat a falról és az újakat felfúrni.

2. nem ott van az akasztófüle mint a réginek: ez esetben máris le kell szedni a régi radiátor tartókarokat a falról és az újakat felfúrni.

3. Nincs olyan szerszámod, amivel ki tudnád szedni a radiátorban lévő sarokszelep elemet (ezen van a hollandi), ez lehet egy méretes imbuszkulcs, vagy egy speciális laposvas

4. Nincs olyan anyagod (kóc, teflon szalag) amit használnod kéne, ha mégis ki tudnád szedni a fenti alkatrészt.

Na ezeket mi mind beszívtuk (radiátort még sosem szereltem)....

Tehát ez esteben: HIVJ EGY SZERELŐT!
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-29, 23:45   #6 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 10-11-19
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 103
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 8 köszönetet 8 hozzászólással
Mcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenni
Üzenetküldés MSN-en keresztül Mcclode részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Mcclode részére
Alapbeállítás re: Elfagyott radiátor

Én minap cseréltem a melléképületbe a radiátort és flotul ment minden és rendbe fel tudtam tenni az újat
Mcclode nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-30, 12:14   #7 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Elfagyott radiátor

Idézet:
Mcclode eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én minap cseréltem a melléképületbe a radiátort és flotul ment minden és rendbe fel tudtam tenni az újat
De gondolom neked nem ez volt az első radiátorcseréd.... és vannak szerszámaid... és tudtad mit csinálasz (tovább nem is ragozom)
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-30, 20:20   #8 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 10-11-19
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 103
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 8 köszönetet 8 hozzászólással
Mcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenni
Üzenetküldés MSN-en keresztül Mcclode részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Mcclode részére
Alapbeállítás re: Elfagyott radiátor

Viccnek szántam ha ez nem lett volna egyértelmű.
De azért azt szeretném mindenkinek elmondani h figyeljen oda h ha cseréli a radiátort és(főleg) ha műanyag csöves rendszeröl van szó h vigyázzon mert az osztóról való kötések miatt ezeket a rendszereket szabályozzák h mindenűt egyformán melegek legyenek a radiátorok és ne fojtsák egymás le a körök.ez fontos dolog.Ezek általában alulról kötött műanyag csöves rendszerek aminél osztó van a kazán alatt.
Mcclode nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-30, 22:37   #9 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Elfagyott radiátor

A vízvezetékcsövet a falon belül érdemes vezetni, egy rézcső még belefér a képbe.

A helyiség fűtése mellett nehezen tudom elképzelni a szétfagyást.
A szigetelés alatti gombásodásra még nincs tapasztalat, de 1-2 éven belül lesz, mert nem szellőzik.

A gázkonvektorok gázboyler rendszeres takarítására hívnám fel az érintettek figyelmét.
Most takarítattam a boyleremet, mert egy kis vékony cső megrepedt és szivárgott a gáz.
Itt is érvényes, hogy ami meghibásodhat meg is hibásodik.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
elfagyás, fagyás, fűtés, fűtésszerelés, radiátor


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 14:24 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum