Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Fűtés és klíma szerelés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-11-09, 10:04   #1 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Figyelem! Kombi kazán problémák

Gondoltam megosztok veletek majd egy pár gyakorlati problémát a Vaillant kazánommal kapcsoltban. Lesz ami csak erre a típusra vonatkozik, de lesz olyan is ami általános is lehet, igy megúszhatunk egy szerelő hívást esetenként
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-09, 10:08   #2 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás Bekapcsol a kazán, ha lehúzom a WC-t

Ez volt az első hibám ami előtt értetlenül álltam. A kazán be akart kapcsolni, miután lehúztuk a WC-t.

A hiba oka egy bekötetlen emeleti csap volt, ami levegős volt, mivel csak le volt dogózva. Ezért amikor a WC-t lehúztuk megmozdult a rendszerben levő viz (a levegő engedte ezt), illetve nyomáskülönbség alakult ki egy pillanatra, igy a kazán azt hitte megnyitottam a melegvizet és be akart kapcsolni.

Miután légtelenítettük ezt a nem használt vizvezeték csövet, a hiba megszűnt.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-09, 21:50   #3 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

sbs ez nem a vaillant kazán baja, és mi az ami csak a vaillantra vonatkozik? olasz a vaillant, jól emlékszem?
mostmár felcsigáztál, mi a baja a kazánodnak ezen kívűl?
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-09, 22:08   #4 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás Gyorsan nő a nyomás a fűtési rendszerben

Valóban jól látod, nem a Vaillant-al van problémám, csak mivel nekem ez van erről irok, nem beszélhetek általánosságban. Mindeközben leszögezem azt is hogy 8 (NYOLC) évig semmi komolyabbnak nevezhető problémám nem volt vele és kifejezetten szeretem, mert mindamellett hogy jól működik még szép is.

De most térjünk át a jelenlegi hibára: gyorsan nő a nyomás a fűtési rendszerben.

Mivel kombi kazánról van szó és egyetlen helyen találkozik a fűtési és a használati melegvíz rendszer, gondoltam hogy a hőcserélőben lesz a hiba. A hőcserélőben egymás mellett elválaszva mozog a két rendszer vize és átadják a hőt egymásnak. SAJNOS a hőcserélőben a két rendszert elválasztó lemez egy helyen átlyukadt, igy a hálózati víz nyomása (3-4 bar) miatt folymatosan szivárgott a víz a fűtési rendszerbe, igy emelve annak a nyomását 1.5 bar -ró 3-ig. Itt aztán (nagyon helyesen) kioldott a biztonsági szelep és Kiengedett egy jó adag vizet, hogy a nyomás a biztonságos határ alá süllyedjen. A Gond csak az volt hogy mindez szombat éjjel történt, bár még jó hogy fent voltunk, mivel a szelep alatt nem volt semmi tartály/vödör igy szépem ázott a fal és a padló.

A leggyorsabb megoldás a csere alkatrész megérkezéséig a bejövő hidegvíz rendszerének lezárása volt a kazánnál (sarokszelep elzár).

És ekkor jött a hidegzuhany, márhogy a SAROKSZELEP is tönkrement, igy nem tudtam, elzárni teljesen. Azonban ezt nem vettem észre először, hiszen látszólag jól zárt, és én jóhiszeműen pihenni tértem. Mikor újabb biztonsági szelep kioldás volt (a nyomás ismét 3 baron volt) nagyon értetlenül néztem, mert biztos voltam az első gondolatomban (szervizes vér folyik az ereimben).

Miután biztosnak tűnt a sorokszelep hibája, már csak egy lehetőség volt, hogy legalább fűtés legyen, az egész házban lezártam a vizet.

Ma itt volt a Vaillant szerelő (korrekt volt, gyors volt és annyit kért amennyit a telefonban mondott...) és minden újra nagyszerű a SAROKSZELEP és a HŐCSERÉLŐ cseréje után.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-09, 22:16   #5 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Bár ez már az építkezés utáni időszak, feltételezem ez is "nagy kaland" volt. Olvasva a teljes történetet az vetődött fel bennem, hogy feltételezve a hibás alkatrészben a kétirányú kapcsolatot, a ház vízrendszerének lezárása idején nem volt esetleg egy véletlen WC lehúzás? Mert el tudom képzelni, hogy ebben az esetben a fűtő rendszerből jött volna némi öblítés.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2010-11-09)
Régi 2010-11-09, 22:28   #6 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Jól látod, de a szivárgás elég lassú volt: 5 perc -> + 0.2 bar.... :-)))

Nekem a tanulság nem is a hőcserélő hibája volt hanem hogy 1 teljes napig lezárva kellett tartani a teljes rendszert egy nyamvadt 700 forintos sarokszelep hibája miatt. Ugyanis nem volt otthon tartalék.

MINDENKINEK LEGYEN LEGALÁBB EGY TARTALÉK SAROKSZELEPE otthon!!! Tartalék izzó mindig van, tartalék elem is, meg mindeféle tömítés, de a sarokszelepre nem gondoltam. természetesen kettőt vettem, az egyik másris bekerült a tartalék alkatrészek közé.

Alapesetben a 1/2 - 1/2 colos sarokszelep található a vizvezeték csonkok 90%-án, de természetesen akinek ettől eltőr mérete van (3/4) nem árt ha bezsákol abból is egyet.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-09, 22:39   #7 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Tényleg néha a legegyszerűbb alkatrész tudja a legnagyobb gondot okozni. Volt egy ház felújítási esetem ahol a felújítás azért kezdődött mert a földszint+ 1 emeletes családi ház tetőterében felszerelték az új villanybojlert, és két héttel később elmentek hétvégére síelni. A vadonat új réz vezetékben a vadonat új réz könyök idom megadta magát (a tetőtérben) - gyártási hiba. Mire hazaértek, a földszinti bejárati ajtó előtt a lépcsőn 15 cm vastag volt a jég. Azt már a képzeletedre bízom, hogy a tetőtér és a bejárati lépcső között mi volt az épületben. Sok milliós kár.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-12, 20:02   #8 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Közben megtudtam, hogy a hőcserélő SAVAZÁSA okozhatta annak tönkremenetelét. Nálunk (Tárnok) nagyon kemény a víz, igy hamar lerakódik a vízkő mindenhol. A hőcserélőben lerakódott vízkő több problémát is okoz:

1. a járatok szükülése miatt nem lesz megfelelő a viz átfolyása
2. ennek következtében a benne lévő viz hamarabb felmelegszik, igy a kazán lekapcsol idő előtt,
3, ugyanakkor a fal megvastagodása miatt nem tudja a "hőcserélési" funkcióját megfelelően ellátni.

Éppen ezért időnként el kell távolítani a vízkövet a hőcserélőbő, ki kell azt tisztítani. MIvel ezt háztartási sósavval tettem meg, a SÓSAV megmarta a finom lakkréteget a réz belső felületen igy ki tudott lyukadni az évek során.

Nem lett volna ez a probléma, ha valami gyengébb savval tisztítom, mint például a CITROMSAV :-(
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-12, 20:05   #9 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Idézet:
hyper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
sbs ez nem a vaillant kazán baja, és mi az ami csak a vaillantra vonatkozik? olasz a vaillant, jól emlékszem?
Jogos a pont Hypernek és módosítottam a téma címét, mert nem szeretném rossz hirét kelteni a Vaillant kazánomnak, hiszen tényleg szeretem....
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-12, 23:40   #10 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-07-24
Összes hozzászólás: 13
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
huncro Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

egy tipp ; van egy ugynevezett hydro mag amit a sarokszelep es a kazan koze kell beepiteni , megvaltoztatja a viz molekularis osszetetelet ezaltal nemtud a vizko olyan gyorsan kicsapodni ,es ezzel is tudod novelni a hocserelo elettartamat
huncro nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
hiba, javítás, kazán, szerelés, szerviz, vaillant

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 11:56 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum