Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Fűtés és klíma szerelés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2018-10-07, 08:11   #211 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 18-10-05
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Dibi4455 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Saffoto gázkazán

Tisztelt kollégák !
A segítségüket kérem egy Chaffotaux nectra 2.23 turbós kombi gázkazán ügyében. A kazán effektíve jòl működik ki van savazva tisztitva hatásfoka rendben viszont van egy nagyon idegesítő hibája...
Fűtéskor hmv kérelem után mikor a csapot lezárjuk a kazán teljesen leáll és csak a reset gomb megnyomása után üzemel tovább (hibát nem jelez ki ). Ha a termosztát kapcsolja ki be szintén ugyan ugy resetelni kell a készüléket ! Hmv-t barmikor ad azzal nincs gond viszont ha a fűtésnél nem törlöm a hibát és a kazán hőfoka lemegy és a belső termosztát indítaná nem tud begyújtani. És íme a csattanó ha nem törlöm a hibát mikor leáll a fűtés hmv-nél begyújt fűtésnél meg nem tud vezérlést is ki cseréltem már a magas fesz panelt is mégis ugyan azt csinálja ! Mindig alaphelyzetbe áll csak a szivatyú megy ! Kíváncsiságból előidéztem hibákat (ntc áramlás érzékelő út választó kábeleit lehuzva) kijelzi a hibákat! Teljesen tanácstalan vagyok , a környéken nem igazán hajlandó egy szakember sem foglalkozni ezzel a típussal
Köszönöm a figyelmet további szebb napot !
Dibi4455 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-10-26, 14:38   #212 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 18-10-26
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
lizard0101 Van már jó hozzászólása
Kérdés Csepeg a kombi kazán, ARISTON BS 24 FF

Szervusztok,
olvastam, hogy tömszelence vagy biztonsági szelep miatt is csepeghet. Leszedtem az előlapot és egy elvízkövesedett részt találtam azon a szelepen, ahol a melegvíz megy kifelé. Ott csepeg. Kép csatolva. Az a tömszelence ? Néztem alkatrészeket ehhez a típushoz, ott mindtha a bypass nevű alkatrésznek volt hasonló kinézete, ami egy darab műanyag idom gumigyűrűvel lezárva. Tanácsaitok szívesen fogadom . 6db radiátorunk van, pár éve szereltem fel a felére termoszelepet. A termoszelepek automatikus záródása is okozhatja esetleg az áramlás korlátozása miatt?
Köszönöm
Attila
Csatolt képek
Fájl típus: jpg ariston_bs_24_ff_csepeg.jpg (56,9 KB, 3 letöltés)
lizard0101 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-10-26, 19:41   #213 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 18-10-26
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
lizard0101 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Csepeg a kombi kazán, ARISTON BS 24 FF

Idézet:
lizard0101 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szervusztok,
olvastam, hogy tömszelence vagy biztonsági szelep miatt is csepeghet. Leszedtem az előlapot és egy elvízkövesedett részt találtam azon a szelepen, ahol a melegvíz megy kifelé. Ott csepeg. Kép csatolva. Az a tömszelence ? Néztem alkatrészeket ehhez a típushoz, ott mindtha a bypass nevű alkatrésznek volt hasonló kinézete, ami egy darab műanyag idom gumigyűrűvel lezárva. Tanácsaitok szívesen fogadom . 6db radiátorunk van, pár éve szereltem fel a felére termoszelepet. A termoszelepek automatikus záródása is okozhatja esetleg az áramlás korlátozása miatt?
Köszönöm
Attila
Lekapcsoltam a fűtést(nyári üzemmód), csak a meleg víz készítés üzemel. A csöpögés ekkor megszűnik. A fűtést pár hete kapcsoltam be, de még nem ment a beállított hőmérséklet alá, így nem kapcsolt be. Előtte 1 bar fölé kicsivel töltöttem.
Ötletek ?
Köszönöm
lizard0101 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-10-26, 21:48   #214 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 18-10-26
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
lizard0101 Van már jó hozzászólása
Nem vicces re: Csepeg a kombi kazán, ARISTON BS 24 FF

Idézet:
lizard0101 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Lekapcsoltam a fűtést(nyári üzemmód), csak a meleg víz készítés üzemel. A csöpögés ekkor megszűnik. A fűtést pár hete kapcsoltam be, de még nem ment a beállított hőmérséklet alá, így nem kapcsolt be. Előtte 1 bar fölé kicsivel töltöttem.
Ötletek ?
Köszönöm
Így is csepeg egy picit
lizard0101 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-10-29, 20:31   #215 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Szia, nem vagyok szakember, de a vízkövesedés sok problémát okozott már nálam is. Valamint a ritkán állított termoszelepek is hajlamosak a berágódásra, ilyenkor finom ütögetés, aztán egy kis WD 40 csodát tesz.
De ha söpög, akkor bizony szét kell kapni és a tömítéseket cserélni, vagy megpróbálhatod alapos tisztítés után fordítva visszatenni, bár az új tömítőgyűrűk lennének az ideálisak.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2019-02-28, 11:48   #216 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 18-12-14
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Pinkk Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Üdvözlet Mindenkinek. Teljesen laikusként kérek ötletet, segítséget. (semmi hozzáértés, csak „használó” vagyok) Van egy 16 éve alapvetően jól üzemelő Vaillant VuW 240-3 Pro kombi cirkó kazánunk, évente tisztítva, cserélve ezt-azt, évekre elosztva nagyjából apróságok. December elejétől időnként – akkor még csak a fűtés közbeni melegvíznyitáskor észleltük – villogni kezdet az egymásra állított háromszög forma jel. (útmutató alapján gyújtás LED kijelző.) Azt mondták, hogy ez vízhiányt jelez. Szakembert hívtunk – kezdetektől szervízel. Amennyire emlékszem hőcserélő csere (bár lehet, hogy csak tisztította), meg mindenféle „csoda” tisztítást, légtelenítést csinált. Közben „persze” elszállt az elektromos vezérlés, csere. (114ezer… karácsony előtt) Kazán működött utána is, de időnként ugyanúgy jelezve a hibát. Kikapcs-bekapcs, majd ment tovább. Néha éjszaka nem volt fűtés, reggel arra keltünk villog a jel. Néha zuhanyzásra újraindít, mert megint villog. Újraindít, műkszik. Újabb szerviz, beállításokon változtatott. Hibajelenség szintén megmaradt, még mindig ritkán. Közben újabb hibajelenség jelentkezett: ha nincs fűtés, leesik a nyomás fél barig, majd fűtés közben tolja 3-ig. Ezt – mert már anyagilag nem akart terhelni – és mivel a nem’tom milyen 3baros biztonsági szelep csöpögött, annak egy kis tisztogatásával orvosolta. (A szelep nem tökéletes, úgyanúgy van egy kis vizesedés, másfél hét alatt 1 bar-ral esett. ) Hétvégén aztán végképp megmakacsolta magát a kazán. Egész napos ki-bekapcs után szerencsére estére volt egy rövid időre melegvíz. Kazánost hív, azt mondta, lehet szivattyú?? Kijött, átállított a szivattyún valamit, meg elforgatott, hogy ne ugyanott „szívjon”. Ma ébredéskor fűtés még ment, de utána a melegvíz megnyitásakor szokásos leállás. Szivattyú hiba lehet tényleg? Elég borsos, 70ezer ígérettel az eddigi 150 ezer után, már elég félve hívom újra a szerelőt. (aki egyébként nagyon rendes, utolsó két alkalommal már semmit nem fizettem neki) Most megy a kazán, de már félek az esti zuhanpartitól, mert a hazajövetelkor ismét negyedik alkalomra röffent be a fűtés. Nem hiszem, hogy tanácsot adhatnék a szakinak, nem is akarok, de tapasztalt már valaki hasonlót? Köszi.
Pinkk nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
hiba, javítás, kazán, szerelés, szerviz, vaillant


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 07:28 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum