Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Fűtés és klíma szerelés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-09-09, 21:05   #201 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 17-09-09
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Krisz101 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Sziasztok, üdvözlök mindenkit! Tudnátok segíteni abban, hogyan tudom ezt a légtelenítő szelepet kipucolni, h normálisan működjön? Le lehet ezt venni a fedéllel együtt, vagy kicsavarni? Egy Wilo szivattyún van rajta és rengeteg levegő van a rendszerben, amikor a melegvizet (rövid kört) fűti. úgy kéne csinálni, hogy nem teszem tönkre a szivattyút vagy a lapátjait, mert még elég új! köszi előre is a tanácsot.
Csatolt képek
Fájl típus: jpg 2017-09-09 17.03.22_resize.jpg (89,6 KB, 4 letöltés)
Fájl típus: jpg 2017-09-09 17.02.06_resize.jpg (83,2 KB, 3 letöltés)
Krisz101 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-09-20, 08:54   #202 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 17-09-20
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Karesz76 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Chaffoteaux Elexia Confort kazán vízcsöpögés

Sziasztok!
Van egy Chaffoteaux & Maury Elexia Confort gázkazánom. Egy ideje a kazán alján csepegő víz jelentkezett.
A víz a hidroblokkból a váltószelep betéttől folyik. A betét le fel tud járni attól függően, hogy a meleg vizet engedem vagy épp a fűtés megy. Szétszedtem a szelepbetétet és 5 db gumitömítőt találtam benne , mindet kicseréltem, de továbbra is csöpög. A betét felett van a gumimembrán, de nem látok rajta szakadást . Úgy tűnik, mintha a víz egyszerűen átjönne a tömítéseken, de ezt az alkatrészt nem lehet jobban megszorítani bepattan a helyére és kész. Találkozott már valaki ezzel a hibával, igazából a régi tömítéseken sem láttam semmit, jónak tűntek.
Tudna valaki segíteni ? A segítséget előre is köszönöm.
Csatolt képek
Fájl típus: jpg Elexia Confort hidroblokk.jpg (14,8 KB, 1 letöltés)
Fájl típus: jpg szelepbetet.jpg (14,9 KB, 1 letöltés)
Karesz76 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-11-14, 06:27   #203 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Eltelt jó néhány év hibamentesen, amikor a következő jelenségre lettem figyelmes a Vaillant kazánukkal kapcsolatban:

A nyomás szép lassan (pár óra, de ez lehet 1 nap is) eltűnt a rendszerből nullára (0). Ha feltöltöttem újra 1-1,5 bar-ra, üzemi körülmények között felment 2-3 barra, ha belépett a pirosba, a biztonsági szelep is kioldott és ott is távozott a víz, de nem annyi amennyit feltöltöttem. Ha kevésbé töltöttem fel, tovább bírta kioldás nélkül. Sokáig használtuk így, azt hittem valahol levegős a rendszer, azt keresgéltem a radiátoroknál.

A hiba oka a TÁGULÁSI tartály tünkremenetele volt: kilyukadt a nyomáskiegyenlítő gumitartály.

A laikusoknak mondom (én is az vagyok kazán ügyben), hogy a tágulási tartály egy egyszerű fémtartály, benne egy gumibelsővel (mint egy kerékpár) amit egy szelepen keresztül lehet felfujni. Amikor kijött a szervíz itt ellenőrízta, a levegő szelepen keresztül is folyt a víz, tehát egyértelműen kilyukadt a gumi.

Két választásom volt:
1. Az eredeti alkatrész 40e + a csere költsége (a csere nem bonyolult...) , ez kb fél óra
2. Egy külső tágulási beszerelése, illesztése a kazánhoz, kb 25e-35e munkadíjjal, de ehhez fűtésszerelő szerelő kell

Az elsőt választottam, mivel az azonnal megvolt.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-11-19, 13:24   #204 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 17-11-19
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
zettee Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Sziasztok!

Kis közérdekű:

Valliant (EcoTec Pro Vu-INT-256/3-3) kazánomban a (Vaillant saját márkás) szivattyú feladta. A Vaillant képviselet (egyébként kedves és készséges) 28eFt/óra díjért javít, a csereszivattyú közel 80eFt - tehát a Valliantnál ez egy 100eFt körüli kaland.

A Vaillant gondoskodik róla, hogy az interneten ne tudd levadászni a saját márkás alkatrész műszaki paramétereit és net tudj helyettesítő terméket venni.

Sok utánajárás után vettem 35eFt-ért egy Wilo Yonos Pico 25/1-6-(ROW) szivattyút, aminek a motor része passzol mm-re a Vaillantos házra. (tehát nem a teljes szivattyút cseréltem, csak a meghajtást - 4 db bkny csavar - plusz a stekkernél kell kicsit ügyeskedni) Már hetek óta hibátlanul MŰKÖDIK. (annak ellenére, hogy ez csak 40W, nem 80, mint az eredeti volt - de egy korszerűbb darab)

Akinek ilyen, vagy hasonló kazánnal hasonló problémája van, és számít 70eFt, annak ezt javaslom. (részletek a cuccokról lent)

Üdv


A kazán
https://www.vaillant.hu/downloads/00...zer-771869.pdf

A halott szivattyú
https://www.plumbcenter.co.uk/produc...t-178983-pump/

A csere:
https://www.kazanwebshop.hu/WILO-Yon...szivattyu-230V
zettee nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2017-12-30)
Régi 2017-12-16, 22:11   #205 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 17-12-16
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
berenyiadi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Sziasztok!
Sürgős segítséget szeretnék kérni!!!
Yonos Pico 25/1-6 típusú kazánunk leállt a Társasházban. Amit előtte kiírt: "zavar, kérek csappantyút nyitni"
Mi a teendőnk, hogy ne fagyjunk meg, szerelő hétfőnél előbb valószínűleg nem jön!?
Köszönöm,
Berényi Adrienn
berenyiadi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-12-21, 06:42   #206 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Szia!
A yonos Pikó egy keringető szivattyú!
A hiba üzenet Buderus időjáráskövető vezérlés hiba üzenete!
A "MEC"kijelzőn van egy kis ajtó,ha kinyitod akkor olvasható a hiba üzenet!

Üdv: Gázpityu
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2017-12-30)
Régi 2017-12-30, 09:42   #207 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Figyelem! re: Kombi kazán problémák

Még mindig van valami hiba a fűtés rendszerünkban, habár kifogástalanul működik. A tágulási tartály cseréje után pár héttel ismét elmegy a nyomás a rendszerből.
A jelenség fura. Miután leesett 0-ra a nyomás, és feltöltöttem a Vaillanton lévő csapon keresztül 0,5-1 barra, volt hogy szinte azonnal lement 0-ra. Ezt megcsinálta néhányszor, majd tartotta a nyomást. Ha beindul a fűtés, felmegy 1.5-2 barra ahogy kell. Amikor lekapcsol a kazán szépen visszaáll, de egyszer csak gondolja magát és leeseik 0-ra megint.

Beszéltem a szerelővel, aki szerint a kazánban nem lehet probléma, valahol ereszt a fűtésrendszer, ami persze nem kizárt (minden fűtéscső a földszinten az aljzatbetonban van és a falakban. A falakon nem látszik nedvesedés sehol.

Erre lezártam a fűtésrendszert a radiátorokhoz menő/visszajövő csapokkal, és akkor is produkálta a nyomásesést.

Amúgy a fűtés működik, csak bosszantó, hogy ismét rendszeresen vizet kell nyomni a rendszerbe.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-01-21, 08:41   #208 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 18-01-21
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Vappali Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Sziasztok!
Kicsit megkésve de B.Ú.É.K.!! az Uraknak!

Kazán típus: Saunier Duval IsoTwin C24E kéményes, beépített 60l.-es víztárolóval. 15 éve lett beszerelve.
Egy karbantartást végeztettem el. "Savazó" géppel ki lett tisztítva. Minden szép és jó, de ha felmelegíti a használati meleg vizet, akkor az utókeringetés ideje random össze-vissza változik.

Ez a jelenség igaz korábban is megvolt. Van úgy hogy 1-2-3 perc múlva a láng kialvása után leáll már az utókeringetés, de van úgy hogy 20-25 percig keringeti a vizet a szivattyú.

A szaki nem találja az okát, azt mondta a panelt megnézeti.

Tehát a panelt megnézette valami mesteremberrel, elvileg jó.
Fejlemény, hogy amikor megy az utókeringetés, olyan mintha a kinyomná a meleg vizet a fűtőkörbe, mert ha nem is megy a fűtés, az egyik cső amiben a fűtési víz csatlakozik a radiátorok felé menő elosztóhoz, tök forró. Miért?

Illetve többször amikor bekapcsol a fűtés, olyan mintha levegős lenne a rendszer, bugyogás hallatszik. Néha találok valamelyik radiátorban egy kis levegőt. Annyit nem légtelenítettem az elmúlt 15 évben, mint az utóbbi időben.
Egyébként ha a fűtés megy, akkor szép csendes a kazán, nem zörög, nem morog.
De most is vagy 15 perce ment az utókeringetés, amikor meguntam, és lekapcsoltam a melegvíz készítést. Ekkor leállt. Visszavettem, de ekkor már nem kapcsolt vissza, nem ment az utókeringetés.


Sajnos előrébb nem vagyunk, a szerelő szerint az ntc-k rendben vannak, akárcsak a 3 járatú szelep. Igaz azt amikor szétszedte elbizonytalanodott, hogy hogyan is kell összerakni.

Most kaptam egy olyan tippet, hogy lehet az áramlásérzékelő De ezt egy "hozzánemértő" emberke mondta. Egy érzékelőről - szerintem az az áramlásérzékelő, levettem a csatit. Az eredmény az lett, hogy hiába engedtem a meleg vizet nem kapcsolt be a kazán. Visszadugva igen. Így valószínűleg az is jól működik.

Mondták még a visszacsapószelepet.

Szerintetek mi lehet a hiba oka?
Vappali nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-01-21, 12:14   #209 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Ha belépsz a kazán fő menüjébe,akkor állítható a HMV készítéskor aktuális fűtési teljesítmény! Illene 80% környékére kalibrálni!
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-01-27, 21:48   #210 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 18-01-21
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Vappali Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Megoldódott. Visszacsapó szelepkitisztítása után.
Vappali nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
hiba, javítás, kazán, szerelés, szerviz, vaillant

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 21:39 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum