Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Fűtés és klíma szerelés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-11-13, 15:43   #11 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Ez érdekelne. Mi ez a hidro mag? És hol és mennyiért lehet venni? Marhára unom már hogy mindenhol vízkő van. Esteleg a vízóra mőgé ha beteszem, leszüri a teljes bejövő hálozatot?
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-18, 21:34   #12 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-07-24
Összes hozzászólás: 13
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
huncro Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

A hidro mag egy eros magnest tartalmaz nem bonyolult nagyon jo konnyen szerelheto , az ara kb egy eve vettem utoljara mikor othol voltam kb;10000 huf. celszeru berakni vizorahoz mert akkor az egesz hazat vedi [csaptelep , vezetek , stb] de azt tudni kell hogy az igazi vedelmet a bojlernak kell biztositani , de pl mosogatogep ele is szoktam rakni . Olyat tud ,hogy a fogkovet lekezdi oldani a szadba ha csak azt a vizet iszod nagyon jo nekem is van felrakva a hazamba .Oszinten en egy helyrol szoktam beszerezni ezt a magot a ceg neve ; KUN THERM KFT ,
huncro nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2010-11-18)
Régi 2010-11-18, 21:52   #13 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák - Hidromag

Na kezdek kiokosodni....

A HIDROMAGnak magnetizáló hatása van a vízre amely fizikai jellegû, a kezelt víz kémiai összetétele teljesen változatlan marad. A vizet nem lágyítja. A magnetizált víz kb. 24 óráig és/vagy kb. 200 m távolságig képes megõrizni tulajdonságait.

A HIDROMAG-gal kezelt vízben kiválnak a már oldott ásványi kristályok, amik így nem képesek összetapadni és lerakódni, lágy iszap formájában továbbhaladnak.

A kezelt víz megakadályozza a vízkõlerakódásokat, a régieket feloldja, így teljesen szükségtelenné válik bármilyen egyéb adalék bevitele (pl.: vízlágyítók). A HIDRO-MAG hatása a felszerelés után azonnal jelentkezik a rajta keresztül áramolt vízen, a lerakódott vízkõ fellazítása és teljes eltávolítása hosszabb idõt igényel (2-8 hónap). A vízkõlerakódás a fûtõszálak hõleadását csökkenti, ezáltal az elektromos fogyasztásuk növekszik, majd meghibásodáshoz vezet. A vízkõtõl megvédett szerelvények és eszközök élettartama megnõ.

Hidromag ár: Egy családi házhoz való ilyen viztisztitó eszköz 13.000.- FT
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-06-07, 08:24   #14 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-06-07
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
ivancs Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Kedves Fórumozók!

Tanácsotokat szeretném kérni egy gázkazán hibával kapcsolatban.

Otthon, Édesanyámnak van egy Beretta Ciao kombi gázkazánja(kb. 7-8 éves), eddig hiba nélkül ment, de nemrég a fűtésszezon után elkezdett csepegni a "túlfolyója", mintha túl nagy lenne a rendszerbe a nyomás. Ezzel kapcsolatban szeretnék kérni tanácsot, hogy miért lehet ez!

Már kipróbálta egy két dolgot ezzel kapcsolatban, leengedtem a rendszerből vizet, a rendszer legmélyebb pontján található dust removerből (koszszűrőből), akkor lement a nyomás szinte 0rá, ilyenkor viszont nem hajlandó csinálni melegvizet, világít a piros ledje a víznyomásnak. Ilyenkor szoktam a rendszerbe enged egy kis vizet, hogy valamennyi minimális nyomás legyen a rendszerbe, ilyenkor minden megy normálisan, de hiába zárom el a feltöltő szelepet, a nyomás szépen lassan emelkedik a rendszerbe és egy bizonyos nyomás felett el kezd csepegni a "túlfolyó" ismét. Ha bekapcsolom a fűtést(felhúzom 30C fokra a termosztátot, akkor megszűnik a csepegés).Már kicseréltem a (levegő)szelepet, a "kiegyenlítő tartályba" és fújtattam bele levegőt, de ennek sem volt túl sok haszna.


Köszönök előre is minden választ tanácsot!

Üdvözlettel:
Csaba
ivancs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-06-07, 08:38   #15 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Szia, nem vagyok szerelő, de amit leírtál az pont az ami nálam volt: a hőcserélő kilyukadt ezért a használati vizvezeték rendszerből apránként átszivárog a víz a fűtés rendszerébe.

Mivel a használati vizrendszerben a nyomás sokkal nagyobb mint a fűtésnél, törvényszerűen emelkedik a nyomás ott is. Próbáld ki hogy elzárod próbaképpen a bejövő vizet a kazánba és kinyitod a vizcsapot, hogy a nyomás megszűnjön. Ezután már nem fog felmenni a fűtésben sem a nyomás.

A megoldás: a hőcseréplőt mindenképpen cserélni kell. Szerencséd van BERETTA ügyben ajánlhatom a szomszédomat Vadász Ferit: +36 30 479 1414,hivd fel.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-06-07, 12:26   #16 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-06-07
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
ivancs Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Szia!

Köszönöm a gyors választ, ezt ki fogom próbálni hétvégén.
Köszönöm a szerelő elérhetőségét, de mivel édesanyám nyíregyházi, így szerint azon a környéken fogunk szerelőt keresni, de mindenesetre még egyszer köszönöm!


A korábbi hozzászólások között olvastam, hogy érdeklődsz "hidromag" készülékkel kapcsolatban, érdeklődnék, hogy van már valamilyen tapasztalatod ezzel kapcsolatban, mennyire hasznos ez a szerkezet.

(Egyik barátom BlueSoft márkájú készüléket vett, az nagyon szuper készülék, csak rengeteg helyet foglal el, illetve kb 150-200EFt volt.)

Ez a hidromag készülék egyenlő a flodravin készülékkel?

Flodravin Aquatív Elektronikus Vízkőmentesítő készülék csúcstechnológia a piacon!

Válaszodat előre is köszönöm!
ivancs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-06-07, 13:58   #17 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Átraktam a kérdésed ide: http://epitkezes.forum.hu/vizszerele...-hidromag.html igy könnyebben megtalálják a szakik és remélem kielégítő választ fogsz kapni. Van pár a témában járatos ember itt
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-10-18, 12:34   #18 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-10-18
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
trippla Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás termsztát probléma

Sziasztok

Lenne egy BAXI Eco 240 Fi átfolyásos kazánom és szeretném ezt digitális Eberle Instat 2 termosztáttal szabályozni, de nem sikerül. Ahányszor rákötöm, mindig levágja a kazán biztosítékát. A régi hagyományos termosztáttal rendesen működik, de szeretnék időszakokat beállítani a legköltséghatékonyabb módon. Mi lehet a probléma? Erősebb biztosítékot nem mertem a kazánba rakni, mint ami a gyári volt.
trippla nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-11-18, 20:24   #19 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-11-18
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
gizmo Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Én is szeretnék megosztani veletek a szuper vaillant kazánomról egy pár dolgot.Én 6 éve vettem amikor kész lett a házam,több százezer-ért és nekem azóta is folyamatos gondjaim vannak vele.Amit a 20-dik szerelő sem tudott megcsinálni.A lényeg, úgy SZAR ahogy van,soha többé nem vennék ilyet .
gizmo nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-01-16, 08:53   #20 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-01-16
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Ferenc Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Üdvözletem!

A WC öblítéssel kapcsolatos hozzászólást olvasva kaptam fel a fejem.
ARISTON UNO kazánunk leáll (letilt) WC öblítés után. Előző nap a vízmű vízórát cserélt.
A kazán visszajelzése (sárga led világít) szerint ez füstgáz elvezetési probléma.
Tud valaki tanácsot adni?
Ferenc nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
hiba, javítás, kazán, szerelés, szerviz, vaillant


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 00:14 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum