Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Fűtés és klíma szerelés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2015-08-04, 08:34   #181 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 15-08-04
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Tibi73 Van már jó hozzászólása
Ez igen! re: Kombi kazán problémák

Sziasztok!

Új vagyok ezen a fórumon, és az alábbi problémában szeretném a segítségeteket, tanácsotokat kérni. Van egy alig két éve üzemelő Saunier Duval Isotwin F25 H mod (kombi, turbó) gázkazánom. A fűtési rendszer el van látva iszapleválasztóval, a radiátorok át lettek mosatva felszerelés előtt, de a 3 utas szeleppel mégis problémáim vannak. Melegvíz készítésnél a fűtési rendszer (kikapcsolt állapotban) is melegszik. Ideiglenes megoldásként elzártam a fűtési rendszer előremenő ágát.
Kérdésem az lenne, hogy a három utas szelep le- és szétszerelésének, valamint tisztításának egy jó műszaki érzékkel, de zéró kazánjavítói tapasztalattal rendelkező ember neki merjen-e állni? Ha igen, akkor mire kell nagyon figyelni, vagy van-e olyan amit utána nem tudok visszaállítani, hanem úgy kellene beszabályozni (pl.: bypass ). Azért vagyok ilyen óvatos, mert járt nálam egy Vailant szakember (ismerősöm), aki telefonon beszélt egy SD szervizes ismerősével, aki azt ajánlotta neki, hogyha még nem látta, hogy a SD 3 utas szelepét hogy kell szétszerelni, akkor ne kísérletezzen vele, mert könnyen kuka lehet a vége. Alternatív megoldási lehetőségként említették még a Fernox F3 szer használatának lehetőségét is.
Kérlek mondjátok el a véleményeiteket, tanácsaitokat a fentiekkel kapcsolatban.

Segítségeteket előre is köszönöm: Tibi73
Tibi73 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-08-04, 20:47   #182 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Szép napot!
Első olvasatra nincs nagy probléma!
A fűtési oldal mennyire melegszik fel? Ha csak az első radiátor melegszik át akkor nincs gond.A HMV készítés menete: Nyitod a csapot,ezek után az áramlás érzékelő által indul a gyújtás folyamata. Az átáramló víz mennyisége modulálja az égőt a gázmotor által.A motor igyekszik az égő teljesítményét optimalizálni bizonyos határok között.Ha erre képtelen akkor a bypass ágon a fölösleges energiát a fűtés oldalra irányítja.Ha viszint a váltószelep hiztizik akkor mind két irányba áramolhat a megtermelt hő.A váltószelep javítása,tisztítása kb 15 min időt vesz igénybe.Sajnos az általad jelzett probléma nem ritka ennél a készüléknél.A beüzemelésnél a minimum és a maximum moduláció értékek helyesen lettek beállítva?Ezt az értéket a kazán szerviz menüjében lehet beállítani. Több most nem jut fejembe!)
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-08-05, 10:27   #183 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 15-08-04
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Tibi73 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Kedves Gázpityu!

Köszönöm a gyors válaszodat!
Megfogom nézni, hogy a moduláció beállítása megfelelő-e, de a kazán majdnem 2 évig kifogástalanul működött ezzel a beállítással.

Sajnos nem csak egy, hanem az összes radiátor melegszik. Kézzel tapintva szerintem kb.: 40 -50 fok között lehet a víz hőfoka (A melegvíz 55 fokra van beállítva).
A kazán amikor vizet enged a rendszerbe (gondolom vízvételezésnél, de nem mindig egyértelműen akkor) gyakran zubogó hang hallatszik, ami korábban nem volt. Vannak még a kazánnak jó pillanatai, amikor nem melegíti a fűtési oldalt és tökéletesen működik, de az esetek 95 % -ban a leírt jelenséget produkálja.

Köszönettel: Tibi73
Tibi73 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-08-30, 18:34   #184 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 15-08-30
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
naszi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Vaillant nyomásemelkedés

Sziasztok!

Van egy Vaillant VUW 240/2-3 típusú kombikazánom. Probléma:
Folyamatosan nő a fűtési rendszerben a nyomás, 3 bar-nál szépen kiold a biztonsági leeresztő. Kb. 0.1-0.2 bar-ral nő óránként.

A szivattyú tetején lévő légtelenítő (ha jól tudom) nedves, szerintem ott folyamatosan szivárog ki víz, az is a nagy nyomás miatt van?

Én feltöltő szelepre gyanakodtam, ma kiszedtem, 10%-os ecettel kimostam, de ez nem jött be.

Fórumot olvasva lehet még a hőcserélő kilyukadása, vagy más ötlet nincs esetleg?

Üdv.
naszi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-09-08, 10:28   #185 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 15-09-08
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
aribarics Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Kedves Fórumozók!

Egy 5-6 éves Saunier Duval Isotwin évente tisztított kondenzációs kazánhoz kérnék segítséget, tippet, ötletet.

Röviden leírom a jelenséget:
Pár napja arra lettünk figyelmesek, hogy a kazánunk folyamatosan napi 24 órában dolgozik, megy benne a keringető szivattyú, vagy vízpumpa vagy ? motorja. Természetesen a fűtés nem megy és meleg vizet sem használunk. A fűtés is (most próbáltam) és a meleg víz gyártás is hibátlanul zajlik de egyszerűen a pumpa, szivattyú rendíthetetlenül működésben van.
Van a készüléken egy "funkció gomb" aminek 3 állása van: 1-fűtés+meleg víz, 2-csak meleg víz, 3-kazán kikapcsolva. Ez eddig ugye mindig az "1"-es állásban volt itt kezdte a szivattyú az ámokfutását... amint ezt átkapcsolom "2"-es állásba (csak meleg víz) szépen felfűti a kívánt hőfokra és elcsendesedik a készülék, minden pumpa,szivattyú leáll benne ahogy annak lennie kell.
Hibakódot nem jelez a készülék!
Két szerelőt felhívtam már telefonon elmondva a hibajelenséget rávágták vezérlő csere 80.000Ft lefordultam az íróasztali székről
Esetleg valakinek köztetek volt hasonló gondja, talált rá megoldást, megúszható a vezérlő csere?
Előre is hálásan köszönöm annak aki válaszol
Üdv
Ádám
aribarics nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-09-08, 19:51   #186 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 15-09-08
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Pisti0321 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Kedves fórumozok!
Van egy kb 3 éves Immergas zeus maior 24kw kazánom,sima meleg víznél semmi gondot nem tapasztalok,viszont ha a fűtésre kapcsolom akkor elkezd folyni a meleg víz a kazán aljából,és 1-2 óra mire el áll. A víz hőfok pedig 45 fok föle nem megy az istennek sem.A szerelő természetesen nem ér rá, de addig is jó lenne tudni hogy mi lehet a probléma.
Pisti0321 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-09-09, 14:05   #187 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 15-09-08
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
aribarics Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Idézet:
aribarics eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kedves Fórumozók!

Egy 5-6 éves Saunier Duval Isotwin évente tisztított kondenzációs kazánhoz kérnék segítséget, tippet, ötletet.

Röviden leírom a jelenséget:
Pár napja arra lettünk figyelmesek, hogy a kazánunk folyamatosan napi 24 órában dolgozik, megy benne a keringető szivattyú, vagy vízpumpa vagy ? motorja. Természetesen a fűtés nem megy és meleg vizet sem használunk. A fűtés is (most próbáltam) és a meleg víz gyártás is hibátlanul zajlik de egyszerűen a pumpa, szivattyú rendíthetetlenül működésben van.
Van a készüléken egy "funkció gomb" aminek 3 állása van: 1-fűtés+meleg víz, 2-csak meleg víz, 3-kazán kikapcsolva. Ez eddig ugye mindig az "1"-es állásban volt itt kezdte a szivattyú az ámokfutását... amint ezt átkapcsolom "2"-es állásba (csak meleg víz) szépen felfűti a kívánt hőfokra és elcsendesedik a készülék, minden pumpa,szivattyú leáll benne ahogy annak lennie kell.
Hibakódot nem jelez a készülék!
Két szerelőt felhívtam már telefonon elmondva a hibajelenséget rávágták vezérlő csere 80.000Ft lefordultam az íróasztali székről
Esetleg valakinek köztetek volt hasonló gondja, talált rá megoldást, megúszható a vezérlő csere?
Előre is hálásan köszönöm annak aki válaszol
Üdv
Ádám
A megoldót egy tálca sörrel jutalmaznám (komolyan)
aribarics nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-10-23, 02:33   #188 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 15-10-23
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
Judittt Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Sziasztok,
Új vagyok ezen a fórumon, a segítségeteket szeretném kérni. Nekem 15 éve vásárolt Vaillant kombi kazánom van. A kazán típusa VU HU200/2-5.
Az a problémám, hogy ha elkezdődik a fűtési szezon, tehát ha elkezdek fűteni. a kazánban a nyomás elkezd csökkenni. Nem jelentős mértékű, de pl. három nap alatt 1.6-ról 1.2-re leesett a nyomás. Ilyenkor újratöltöm a rendszert és kezdem előlről az egészet.
A kazán alján fényképeztem egy olyan csövet (sajnos nem értek a készülékhez), amin teljesen körben kívül vízkövesedés látható. Ez okozhatja a nyomás esését?
Köszönöm segítséget!
Üdvözlettel:
Judit
Judittt nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-10-23, 02:40   #189 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 15-10-23
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
Judittt Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Csatolom a fotot a vizkoves részről.
Koszonom szepen!
Csatolt képek
Fájl típus: jpg image.jpg (18,5 KB, 11 letöltés)
Judittt nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-10-23, 02:43   #190 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 15-10-23
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
Judittt Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

További foto a vizkoves részről.
Csatolt képek
Fájl típus: jpg image.jpg (17,6 KB, 6 letöltés)
Judittt nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Dibi4455 (2018-10-05)
Válaszol

Címkék
hiba, javítás, kazán, szerelés, szerviz, vaillant

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 00:55 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum