Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Fűtés és klíma szerelés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-07-07, 10:04   #1 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás Új cserépkályha a házban

Most hogy egy cserépkályhás szakember is csatlakozott hozzánk, rögtön kis is használom a lehetőséget, hogy kikérdezzük.

Ami engem érdekel, hogy egy MÁR MEGLÉVŐ családi ház esetében , hogyan kell elképzelni a cserépkályha létesítést menetét. Kimentek a házhoz, megkeresitek az alkalmas kéményt, és azt mondjátok hogy itt a helye?
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-07, 11:37   #2 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Új cserépkályha a házban

Sziasztok, ki lenne a cserépkályhás?
mert nekemis van kérdésem, nekem már a meglévő cserépkályháról lenne szó, tehát 1 régi dologról van szó 85x55 szeretném megtartani megmenteni, de szemmel látható hogy nem mai darab.Kérdés látok rajta törött cserepet a kémény egyértelműen már nemalakalmas(én újat raknék ha használnám, ilyennel nem szorakoznék, bármi baj lehet a nem jó minőségű 150 éves kémény miatt) érdemes e beruházni a felújításra ekkora nagyságú cserépkályhánál? és vizteressé tételének van e értelme? sokan mondagatják hogy át kellene alakítani és úgy méghasznosabb lenne ha vízteres lenne, mit javasoltok?
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-07, 15:33   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-07-07
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
kalyhasnet Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Új cserépkályha a házban

Nos, a kályhás én lennék, akkor sorban válaszolok is.

sbs: Az emberek többsége házépítéskor nem nagyon gondolkodik azon, hogy hova is tegye a kéményt, szerencsés esetben több is van, de semmi koncepció, ugyanis nem gondolkodtak kályhában.
Amikor cserépkályha építésre adják a fejüket, akkor két ok szokott felmerülni:
1. olcsó, gazdaságos fűtés
2. hangulatos, sugározza a hőt...
A 2. esetben nem olyan fontos a kályha elhelyezése, oda kerül, ahol a kémény van, ez ugyanis csak hangulati, díszítő elem lesz a házban.
Amikor viszont a gázfűtés mellőzése a cél, akkor fontos, hogy a kályha a ház központjába, a nappaliba, illetve abba szobába kerüljön, ahonnan a többi fűtendő helyiség is nyílik. Ha ott van kémény az szerencsés, ha nincs, akkor jönnek a különböző szerelt kémények, de láttam, ennek van külön topikja.
A lényeg: kályha csak ott lehet, ahol kémény is van

hyper: a kályhához akkor kell hozzányúlni, ha rendellenességet tapasztalsz. Ez lehet nem megfelelő huzat, visszafüstölés, lehet tűztérbe potyogó tetőcserép, egyéb anyagok... Attól, hogy egy cserép elreped, a kályha még üzemelhet tökéletesen, a cserepek ugyanis bélelve vannak, tehát nem közvetlenül mögöttük megy a füst. Ami nagy előny, a kályha nem tud színtelen, szagtalan gázokat visszapöfögni, ha szivárgás van azt garantáltan érezni lehet, ilyen szempontból biztonságosabb a gázkészülékeknél. Általában egy cserépkályha élettartama 10-15, ritkán 20 év mindennapos használat mellett (a fűtési szezonban). Az átrakás nem olcsó dolog, jól át kell gondolni, mielőtt az ember belekezd. Ráadásul a kémény újraépítése is költséges dolog lehet, bár ennek az árával nem vagyok tisztában.
A vízteres megoldást én senkinek nem ajánlom, ennek megfelelően ilyen munkát nem is szoktam vállalni, ennek okai:
-sérülékeny hegesztések, forrasztások a kályhában, ezek sérülése setén az egész kályhát le kell bontani
-nagy hőmérsékleti különbség miatt kondenzációs víz megjelenése, fokozott kátránylerakódás a járatokban, a kályha idő előtti elhasználódása

Ha van még kérdés, jöhet
kalyhasnet nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2010-07-07)
Régi 2010-07-07, 20:26   #4 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Új cserépkályha a házban

oké egyettlen kérdésem lenne a kémény az tuti proba az ujjam bedugom 2 tégla között a füstjáratba, néztem a honlapod és ott a képek között ami legjobban mgközelíti az én kéményem az a legalsó bal oldali vajszínű lenne, csak ez közvetlen a földre van rakva nincs ilyen kis padozata vagy hogy kell ezt mondani, nos ennek a cserépkályhának ha úgy döntök mennyi lenne az újra rakása? mert azt a rizikót nem vállalom be hogy majd kiderül és ha jó akkor csak a kéményt kell "renoválni" ha nem tuti drága az ujra rakás akkor lebontom és hagyd a csudába (vegyestűzelésű kazánnal fogok fűteni nagyrészt!)
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-07, 21:39   #5 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Új cserépkályha a házban

Én arra lennék még kíváncsi, hogy régen ugyebár a cserépkályhának nagy hagyománya volt. A nagyszüleimnél, a szomszédainál, mind mind cserépkályha volt, ami természetesen nagyon megszépítette a gyermekkorom, hiszen a cserépkályha csodálatos dolog.

Nem csak egy fűtőtest volt, hanem a lakás középpontja - télen meg leginkább - oda gyűlt a család esténként, én ott játszottam előtte...

Arra is emlékszem, hogy minden esetben a falba volt beépítve és egyszerre fűtötte a nappalit és a hálót. Ez akkoriban elég egyértelmű volt.

Ehhez kapcsolódik a kérdésem. Manapság mi a helyzet? Volt olyan megkeresésed, ami már az építkezés első fázisában volt, és azt kérték hogy ilyen, a falba épített két helységet fűtő cserépkályhát építs?

Vagy az újabb házaknál, a cserépkályha egyszerűen bekerül a nappaliba és kész?
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-07, 22:06   #6 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Új cserépkályha a házban

Ez nem annyira cserépkályhás kérdés, mert az ilyen kialakítást már a tervezésnél lehetővé kell tenni, aminek szerkezeti hatásai is lehetnek. ÉS ebben az esetben is a kályha a végén épül, csak a lyukakat kell neki kihagyni.
Egyébként ma is van aki erre gondol, volt olyan építtetői igény, hogy a cserépkályha a nappalit, és a hálót fűtse, de az előszobából lehessen etetni.
Szóval a gondolkodás nem évszámhoz van kötve.
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-08, 07:19   #7 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-07-07
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
kalyhasnet Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Új cserépkályha a házban

hyper: egy átrakás 140-170 ezer Ft között szokott lenni Pesten. A vidéki árakkal nem vagyok tisztában, ezért ott lehet eltérés. Az ár sok mindentől függ, de leginkább a kályha méretétől, az utazás mennyiségétől, a ház típusától (nem mindegy, hogy földszintről kell lehozni 1t sittet, vagy a 4. emeletről ) Ha ezenfelül még a kéményt is meg kell csinálnod, az együtt már szerintem húzós, ha úgyis kazánnal fűtesz.

sbs:egyetértek istvan62-vel, új építésű ház esetén célszerű előre tervezni, e szerint építeni a falakat, bár ilyennel még nem találkoztam.
A két fal közé épített cserépkályha nagyon praktikus, egy kisebb házat (2 szoba és konyha) ki lehet fűteni vele, viszont nem olyan esztétikus. Ma már inkább az az igény, hogy a kályha szép legyen, a nappaliban minden vendég megcsodálja, és mellesleg kiegészítő fűtésként spórolni is lehet vele.
Általában átrakáskor kell két fal között lévő kályhával foglalkozni, ilyenkor a lyuk adott, de van amikor falat kell törni. Ebben az esetben csak válaszfalról lehet szó, a kályha fölé pedig megfelelő áthidalás szükséges.
kalyhasnet nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-08, 07:45   #8 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Új cserépkályha a házban

Idézet:
kalyhasnet eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
... Általában átrakáskor kell két fal között lévő kályhával foglalkozni, ilyenkor a lyuk adott, de van amikor falat kell törni. Ebben az esetben csak válaszfalról lehet szó, a kályha fölé pedig megfelelő áthidalás szükséges.
Mindig örülök, ha napjainkban az építőiparban azt tapasztalom, hogy valaki nem csak a saját szakmájának nagyon szűken értelmezett keretei között gondolkodik. Sajnos nagyon sok ellenkező példát tapasztaltam (erről esetleg érdemes lenne külön témát indítani - horror).
Itt viszont annyiban bátorítanálak, hogy a teherhordó falnál sem kell megakadni, csak hívjatok statikust. Az esetek nagy részében tudunk megoldást javasolni egy cserépkályha méretű áttöréshez.
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-08, 07:49   #9 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Új cserépkályha a házban

Ha már ennyire körbejárjuk, ide teszem a korábban említett, 5 éve tervezett épület alaprajz részletét
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-10, 06:56   #10 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Új cserépkályha a házban

sziasztok
nagy bajom van
szerintem 2-3 hónapnyi használat után már rég elkellett volna illannia a kellemetlen szagoknak a kályha körül
leírom mit csináltunk a cserépkályhán hátha valaki megtudja mondani mi lehet a baj
tehát: lebontottuk a tetejét kipucoltuk a tűzteret kisöpörtük, kilapátoltuk belőle a lerakódott koszt, hamut ezután visszapakoltuk a tetejére a hódfarkú cserepeket és a tetejét bekentük sárga földes homokos vizes keverékkel!
No ezután a csempék(cserepek)közötti részt kifugáztuk samotliszt citromsárga színezőpaszta és sárgaföld keverékével+víz és ennyi a mai napik kellemetlen szagot áraszt ha begyújtok, begyújtok felfűti a szobát, majd ki kell szellőztetnem, úgy érzem elfogy a melegtől az oxigén éskellemetlen ilyen gázos gőzős szagot áraszt, csak a szoba felőli részben lehet ezt érezni hátul a másik szobában ahol begyujtok ott nem! Van szénmonoxid érzékelő a szobába, pont emiatt vettem! de nem jelez! trehát olyan nagy baj nem lehet, de mégis aggódom a párom és magam miatt, tudtok tippet adni, akályhás még szokott fórumozni?
üdv hyper
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
cserépkályha, fűtés


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 11:50 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum