Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Fűtés és klíma szerelés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-12-30, 13:16   #11 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 11-03-03
Összes hozzászólás: 105
Kiosztott köszönetek: 18
Begyũjtött 16 köszönetet 15 hozzászólással
djarni Vannak jó hozzászólásaidjarni Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: 2016-ban épült társasházi lakás fűtése

A többi lakó is panaszkodik, hogy nehezen fűt.. Amúgy C besorolást kapott a ház, amin meg is lepődtem (persze az előírásoknak megfelel). A hőveszteség számomra ismeretlenül nagy a lakásban. Ez vagy az első tél miatt van, vagy alapból meg kell ezt majd szoknom, mert ilyenre épült.. Hiába növelném meg a fűtés teljesítményét, ha a hőveszteség miatt hamar kihűl a lakás..

Amúgy energetikai besorolás kötelező új lakás eladásakor is? Mert a ház megkapta a hiteleset C-re, a lakásról is készült, de tájékoztató jelleggel (ami szintén C). Ami még érdekes, amikor tanulmányoztam, hogy van olyan "belső fal fűtetlen tér felé", ami nem megfelelő hőátbocsátási tényezőt kapott..

Az, hogy olyan forró radiátorral, amit már a kezem se bír max 22-23 fok legyen, én azt abszurdnak tartom. Amúgy jobban örülök, ha odakint fagy, mert akkor legalább nyomatják a meleget. Kinti 2 fok felett a kevésbé meleg radiátor órákig fűt ugyanazért a hőfokért.

Amúgy azt olvastam, ha gázzal melegíted kazánt, akkor nem éri meg forró vizet küldeni a radiátorokba, ott a közepes a hatékony.

Üdv.
__________________
Feltöltésben: Építőipari Kisokos
djarni nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 13:57 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum