Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Fűtés és klíma szerelés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-11-24, 15:50   #1 (permalink)
Tag
 
spartacus avatarja
 
Csatlakozott: 13-02-10
Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 83
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 29 köszönetet 19 hozzászólással
spartacus Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Felületfűtés rendszerlemez házilag

Sziasztok!
Ezt a témát azért nyitottam hogy ötleteimet tapasztalataimat megosszam az olvasók közt akiket érdekel a téma, és gondolkozik ilyen megoldásokon de túl drágának tartotta.
Építkezés során eljutottam a fűtésrendszer kialakításához: padló fal és mennyezetfűtés lesz.
A falfűtés már készen van a mennyezetfűtés van soron.
Napokban megcsináltam a présgépet a lemezprofilok elkészítéséhez. Elsődleges szempontok közt volt az, hogy otthon meglévő nyersanyagokból rakjam össze.
Körülbelül 4 óra munka után már csak egy kocsiemelő kellet és lehetett préselni az első elemet. DSC_0373.jpgDSC_0356.jpg

A présgéphez 3m 12-es köracélt kellet venni a többi nálam megtalálható volt. A gyári rendszerlemezhez képest én nem 45x100-ast hanem 90x100-ast csináltam így egy egész táblát csak félbe kellet vágni. A csövek rögzítésén sokat gondolkoztam az eredetinél csak bele kell pattintani a csövet erre is megcsináltam a célszerszámot de sajnos nem nyerte el a tetszésemet a cső belepattan de nagyon eldeformálja a lemezt. Így marad vagy a ragasztószalag vagy a drót.

Utoljára módosítva: spartacus által : 2013-11-24 16:10
spartacus nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
FerencB (2017-03-06)
Régi 2013-11-25, 09:30   #2 (permalink)
Tag
 
spartacus avatarja
 
Csatlakozott: 13-02-10
Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 83
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 29 köszönetet 19 hozzászólással
spartacus Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Felületfűtés rendszerlemez házilag

A lemezekről és a cső rögzítéséről képek :
DSC_0367.jpg
DSC_0363.jpg

A hét második felében megcsinálom a tartórendszert és talán hétvégén felerekom a csöveket.
spartacus nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-11-25, 10:31   #3 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Felületfűtés rendszerlemez házilag

Szép lemezmunka. Milyen felosztásban lesz a lesz padló fal és mennyezet fűtés. Vagy vegyesen?
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-11-25, 13:55   #4 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Felületfűtés rendszerlemez házilag

Első olvasásra bennem az a kérdés merült fel, hogy vajon a nem pattintós, lazább kapcsolat a cső éa a lemez között mennyire befolyásolja a hőátadást?
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-11-25, 15:06   #5 (permalink)
Tag
 
spartacus avatarja
 
Csatlakozott: 13-02-10
Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 83
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 29 köszönetet 19 hozzászólással
spartacus Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Felületfűtés rendszerlemez házilag

Erre én is gondoltam, hisz azért is csináltam célszerszámot, de a kép annyira nem adja vissza valójában mennyire szoros a kapcsolat. A pattintós megoldásnál is nem végig van perforálva csak 30cm ként.Ez még nincs eldöntve, a drótozás ellen szól még, hogy plusz munka még táblánként 36 furat készítése.
spartacus nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-11-25, 15:12   #6 (permalink)
Tag
 
spartacus avatarja
 
Csatlakozott: 13-02-10
Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 83
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 29 köszönetet 19 hozzászólással
spartacus Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Felületfűtés rendszerlemez házilag

Idézet:
Wattocsak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szép lemezmunka. Milyen felosztásban lesz a lesz padló fal és mennyezet fűtés. Vagy vegyesen?
Mind a három helyen lesz: padló, fal, mennyezet a falra és a mennyezetre épített csöveket még pluszba szeretném hűtésre is használni.
A falfűtés már kész 10-es cső 15-ös térhálóra rádrótozva és levakolva.
A mennyezet 30cm gyapot párazáró fólia aluminium lemezprofil 10cm-ként tekerve és gipszkartonnal fedve.
A padló 7cm szigetelés hőtükör 10-es térháló 20-as cső 8cm beton plusz hidegburkolat.
A falra feltekert cső vakolás előtt:
DSC_0280.jpg

Utoljára módosítva: spartacus által : 2013-11-25 15:35
spartacus nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-11-25, 19:45   #7 (permalink)
Tag
 
spartacus avatarja
 
Csatlakozott: 13-02-10
Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 83
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 29 köszönetet 19 hozzászólással
spartacus Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Felületfűtés rendszerlemez házilag

Osztók:

A felületfűtéseknél használt osztók áraik is arra kényszerítettek, hogy valamilyen olcsóbb megoldást találjak ki. A 3000Ft-os szelep nélkülitől a több tízezer forintos áramlás szabályzósig stb.. , de kihasználjuk-e ?
Én így oldottam meg: boltban beszerezhető réz tömlőtoldó, üzemanyag bilincs, rézcső plusz idomok. A réz tömlőtoldót kettévágtam ezt kb. 300-400ft-ért lehet beszerezni és ugye ebből kettő darab jön ki, az üzemanyag bilincset pedig autósboltba 80-100ft-ért lehet megvenni.
Az elterjedtebb falfűtések ugye úgy épülnek fel, hogy a 10-es csőkörök egy gerincbe csatlakoznak amik általában 17-sek. Egy ilyen gerincre kb 3 db 10-es csőkör csatlakozik amik max. 40m-sek. Ezek a csatlakozók vakolhatók atombiztosak.
Ezzel nincs is baj csak ezek a csatlakozók 2000-4000.....-ig. Körönként 2db kell jelen esetben nálam a nappaliban ahol a falban 9 kőr van mindenki ki tudja számolni.
Nálam helységenként egy ilyen osztót csináltam és ezeket külön szelepekkel lehet szabályozni. Arra nem alkalmas, hogy körönként de én úgy gondolom erre nincs is szükség hisz egy ilyen osztó egy légteret szolgál ki. A csövek pedig az osztótól indulnak és kötés nélkül az osztóba térnek vissza. Kivétel egy szoba ahol már csak darab csöveim voltak itt kötődobozokban toldottam és a nyomáspróba után ezek a dobozok is le lettek vakolva. Max. ha hibásodás történik akkor a javítás kisebb bontással járjon. 12.jpg
spartacus nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
gita3 (2014-05-22)
Régi 2013-11-25, 23:20   #8 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Felületfűtés rendszerlemez házilag

Szép hobby!! Ha az akkor semmi baj vele, de ha a költségcsökkentés volt a cél akkor, az nagyon célt tévesztett.
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-11-26, 07:08   #9 (permalink)
Tag
 
spartacus avatarja
 
Csatlakozott: 13-02-10
Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 83
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 29 köszönetet 19 hozzászólással
spartacus Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Felületfűtés rendszerlemez házilag

Hobby, mert egyszerű katona vagyok, de érdekelne pontosabban kijelentésed. Persze nem olyan értelemben, hogy olcsóbban is meg lehetett volna oldani a fűtésrendszert pl. radiátor vagy szimpla padlófűtés hisz a helység energiaigényének bőven megfelelne ezzel én is tisztában vagyok.
Erre gondoltál, hogy a gyári csatlakozókkal osztóelemekkel kevesebb szerelvény és cső szükséges, így az a megoldás olcsóbb ?
spartacus nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-11-26, 09:43   #10 (permalink)
Tag
 
spartacus avatarja
 
Csatlakozott: 13-02-10
Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 83
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 29 köszönetet 19 hozzászólással
spartacus Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Felületfűtés rendszerlemez házilag

Az én elgondolásom az volt, hogy voltam már olyan épületbe ahol volt padló és fal vagy padló és mennyezet de még olyan megoldással nem találkoztam, hogy egy helységet minden oldalról megfűtötték volna, persze ez nem azt jelenti hogy nincs is ( vagy azért nem csináltak mert gazdaságtalan ). Tesztelni akarom mi az a minimális előremenő hőmérséklet ami még a komfortérzetet nem befolyásolja negatív irányba, és egy épület felfűtésére alkalmas teljesen hétköznapi használatnál. A gazdaságosság kapcsán meg semmiféle új dolgot én nem találtam ki, plusz nincs is meg az a iskolai tudásom hogy ezt számításokkal igazoljam. Édesapám fűtésszerelő volt és 50 év alatt felhalmozott nyersanyagokat építem be, ami nincs arra próbálok valami olcsóbb megoldást kitalálni. Persze lehet hogy néhol téves elgondolások alapján épp nem a legtökéletesebb ötlet valósul meg, de élvezem és éltet .
spartacus nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
falfűtés, felületfűtés, mennyezet fűtés

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 14:58 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum