Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Fűtés és klíma szerelés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-03-10, 16:58   #61 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Felületfűtés rendszerlemez házilag

Nagyon jó a kérdés!

Egy családi ház esetén most tartunk ennél a fázisnál, és szép csendben kiderült, hogy a rendszernek ezt a részét elfelejtették kitalálni. Járt a helyszínen a rendszer gazdája, a Rigips tanácsadója, de csak egy derült ki: a gépész nem örülne neki, ha a fólia a rendszerlemez, és a gipszkarton közé kerülne, mert akkor valamennyi veszteséget okozna a hőleadásban (nem tudja mennyit). Ráadásul mindenféle süllyesztett elektromos szerelvénnyel kombinálva lesz a rendszerlemez, így az egyetlen logikusnak tűnő helyre semmiképp nem rakhatjuk a fóliát
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-03-10, 17:42   #62 (permalink)
Tag
 
spartacus avatarja
 
Csatlakozott: 13-02-10
Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 83
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 29 köszönetet 19 hozzászólással
spartacus Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Felületfűtés rendszerlemez házilag

Én a szigetelést felerősítettem a gerendákra ha fa födémről beszélünk és utána a párazáró fóliát a széleknél pedig az ud profilokhoz rögzítettem alu. szalaggal az ud profilokat meg szigeteltem a falhoz. Valóban a párazáró fóliát a cd profilok fix tartó csavarjaival átlyukasztottam. Én nem ragasztottam le mert nem láttam értelmét, hisz ha marad is rés az oly csekély persze ha széthasadt akkor javítottam. Amit István említ, hogy a rendszerlemez és a gipszkarton közé rakni nem értem miért lenne jobb, logikusabb ? Hisz az első esetben max 2-3 lyuk m2-ént a másodiknál pedig minden egyes gipszkarton csavarral.

n1.jpg
spartacus nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-03-10, 18:34   #63 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Felületfűtés rendszerlemez házilag

Nálunk annyiban más volt a helyzet, hogy a rendszerlemezt a felülről rápattintott kereszttartókkal kellett a gipszkarton tartóbordáinak tetejére akasztani. Fölötte dupla profilváz, nóniusz rögzítővel, ahol sehol nem adódott egy olyan hely amit korrekt módon fóliázni lehetett volna hagyományosan.
Egyébként a párazáró fólia hagyományos helye ténylegesen közvetlen a gipszkarton fölött van.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-03-10, 19:28   #64 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-12-29
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Kalabocs Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Felületfűtés rendszerlemez házilag

nekem az a gondom hogy függesztő pálcákkal lenne , nem pedig direkt függesztővel.
Ha az UD fölé nem igazán tudom rakni a fóliát , a két Ud közé talán de akkor a kereszt összekötőnél kel átvágnom.
Kalabocs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-03-15, 17:28   #65 (permalink)
Tag
 
spartacus avatarja
 
Csatlakozott: 13-02-10
Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 83
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 29 köszönetet 19 hozzászólással
spartacus Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Felületfűtés rendszerlemez házilag

Ma felkerült a gipszkartonok egy része a mennyezetre. 12,5 cm-es tűzgátlós karton lett végülis. Igaz szerettem volna 9,5-öst rakni, de nem találtam tűzgátlósba.
Itt is 4-bár nyomás volt a csövekben, ha véletlenül elfúrom akkor észrevegyem.
Semmi extra feladat nem volt vele, mintha sima gipszkarton rögzítene az ember a tartószerkezetre.
Az eredmény szépen rásimult a rendszerlemezekre a karton.

g1.jpg

g2.jpg
spartacus nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-11-06, 14:13   #66 (permalink)
Tag
 
spartacus avatarja
 
Csatlakozott: 13-02-10
Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 83
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 29 köszönetet 19 hozzászólással
spartacus Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Felületfűtés rendszerlemez házilag

Festés után az osztók helyei

222.jpg

A használatbavételi engedély a napokba lesz meg egy gyors költözés és lehet tesztelni a fűtést!
Mind három felületen mért hőmérséklet előremenő visszatérő hőmérséklet gázfogyasztás stb. osztom meg tapasztalataimat hamarosan.
spartacus nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
gita3 (2014-11-06)
Régi 2015-01-08, 16:06   #67 (permalink)
Tag
 
spartacus avatarja
 
Csatlakozott: 13-02-10
Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 83
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 29 köszönetet 19 hozzászólással
spartacus Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Felületfűtés rendszerlemez házilag

Egy gyors helyzetjelentés.

Átlagban napi 5m3 gáz fogy el melegvízre és fűtésre 2 fő nél 21c hőmérsékleten.
1m3 gáz fogyásnál 1-1.2 liter kondenzvíz keletkezik ennek nem tudom, hogy van jelentősége de kíváncsi voltam. A BAXI szervizes aki beüzemelte 0.7 litert mondott.

Jelenleg 35c fokra van állítva az előremenő

visszatérők
mennyezet 28c
fal 27c
padló 26c

Talán ezek az értékek logikusak is.

A fűtésrendszerem úgy van kialakítva, hogy mindenhová a 35c fokos előremenő megy ki.
Ez azt okozta hogy a mennyezet és a fal gyorsabban adja le a hőt így a padló nem igazán tud átmelegedni. Tavasszal ezt változtatni kell talán kettő keverőszeleppel és szabályozni 26c 28c és a padlóra 35c fokos előremenőt.

Összességében:
-A fogyasztástól többet vártam, hogy kevesebb lesz.
-A komfort érzet az tökéletes ez a 21c szerintem 22-23 hőérzetet nyújt.
- 42-45% a páratartalom talán ez egy kicsit száraz, de a virágok és a mosógép gondoskodik magasabb értékért.
spartacus nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-01-08, 21:19   #68 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 15-01-08
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
AERO PLUS Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Felületfűtés rendszerlemez házilag

Az AERO PLUS típusú nyílászáróba építhető légbevezető termékcsalád méretezett levegőellátás biztosítására alkalmazható. A légbevezetők közérzetjavító és egészségmegőrző hatásúak és illatpárnával ellátottak.

Az AERO PLUS típusú nyílászáróba építhető légbevezetők egyes típusai gáztüzelésű berendezések méretezett égési levegő ellátására is javasoljuk.
AERO PLUS nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-02-18, 06:49   #69 (permalink)
Tag
 
spartacus avatarja
 
Csatlakozott: 13-02-10
Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 83
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 29 köszönetet 19 hozzászólással
spartacus Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Felületfűtés rendszerlemez házilag

Szia István!
Elnézésedet kérem, de ide válaszolok leveledre így mások is olvashatják, persze akit érdekel.

Tapasztalatok: Ismét építkezem így el voltam foglalva. Amit ígértem, hogy folyamatos osztom tapasztalataimat az elmaradt. De talán azért is mert annyira természetes volt minden tökéletesen működött észrevétlenül. Amit írtam már, hogy a három felületre különböző hőmérsékletet kellene előállítani a nagyobb komfortérzet miatt. Az még elmaradt.
2016-ban megszületett a kisfiam így a páratartalommal nincs gond, de azért így sincs az egekben 40-55% között. A gázfogyasztásról rakok fel képet vagy is a számlázásról. Nem nagyon átlátható mivel 3 havonta van elszámolás ezt a gázszolgáltatóval még a mai napig nem tudtam rendezni, hogy havi legyen. Kombi kazánról beszélünk így fűtés és melegvíz a főzés áramról történik.
gáz.jpg 15-ös év 68313 Ft
gáz1.jpg 16-os év 79920 Ft
spartacus nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-07-23, 15:37   #70 (permalink)
Tag
 
spartacus avatarja
 
Csatlakozott: 13-02-10
Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 83
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 29 köszönetet 19 hozzászólással
spartacus Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Felületfűtés rendszerlemez házilag

Sziasztok!
A nagy meleg rákényszerített hogy összekössem a telken lévő kutat a ház felület fűtés-hűtés rendszerével. Egy 50m-es 125-ös kutam van ebbe raktam bele 20-as kpe csőből csinált hőcserélőt.
Ez 6 szál 40 m-es 20-as kpe cső a végei pedig összehegesztve. A 20-as kpe csövek egy kört alkotnak melynek a közepére beleraktam egy 32-es kpe csövet ez lesz a szivattyúm szívószára.
20170722675.jpg
A csöveknek csináltam saját anyagából távtartókat is hogy minél rendezettebben álljon. Így lett 3 előremenő és 3 visszatérő ágam.
A hőcserélő belehelyezése a kútba probléma mentes volt.
A hőcserélő leengedésekor 20m mélyen elhelyeztem egy hőmérő érzékelőt ez fogja adni a jelet, hogy mikor kell lecserélni a kút vizét.
Az első hét tapasztalata 20m mélyen 14,6 fokos a kút vize. Nálam 50 m2 fal és 60 m2 mennyezet cirka 110 m2 felületet szeretnék ezzel a rendszerrel hűteni.
A rendszer használata előtt 27 fok volt a lakásban most 23-24 de ez a max . jelenleg napi 6 szor indul be a szivattyú kb. 10 percre 20 fokról esik vissza 15,5 -re. Csodát nem vártam tőle, de nekem tökéletesen megfelel.

Utoljára módosítva: spartacus által : 2017-07-23 15:44
spartacus nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
falfűtés, felületfűtés, mennyezet fűtés


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 18:09 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum