Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Fűtés és klíma szerelés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-01-27, 14:05   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-10-22
Összes hozzászólás: 10
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
maci81 Van már jó hozzászólása
Figyelem! Radiátor légtelenítés

Olyan kérdésem lenne, hogy a fűtőtesteket hogyan lehet megfelelően légteleníteni? Van egy kb. 110m2-es házam, ebben 6db lapradiátor (minden helységben egy). Jelenleg turbó-cirkós gázkazánnal használom a rendszert, de folyamatosan lelevegősödik, ill. nem tudom normálisan lelégteleníteni! Lehet, hogy én nem csinálom jól, ezért kérdezem.
Mi a helyes sorrend? A legtávolabbitól kezdve a kazánhoz legközelebbiig? És, ha a levegős radiátor a rendszer közepén van, akkor hogyan kell eljárni? Mitől lehet az, hogy újralevegősödik? Ez ugye hőveszteséggel is jár, ezért érdeklődöm, ill. a "csörömpölő" hangok is idegesítőek.
Másik kérdés: mi a megfelelő vízhőmérséklet, amit a kazánon be tudok állítani, ahhoz, hogy a legoptimálisabban működjön a kazán? Most 60-65fokra van állítva. Azért vagyok bizonytalan, mert ha felemelem mondjuk 75-80fokra, akkor hamarabb felfűti a teret, viszont több energia kell a felfűtésre. Vagy nem így van?
maci81 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-01-27, 15:38   #2 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Én a kazánt mikor elindítom rossz idöben sorend a következő. Kazán bekapcsol feltölt. Öszes radíátor szelep nyítva feltöltés mikor elérte a szintet vége a feltöltésnek én nálam egy olyan másfél óra szokott lenni. Utána van egy kis csavarja a radíátor szélének ott addig van nyítva mig a víz meg nem jelenik. Ha bizonyos idő után csörög akkor szoktam utána tölteni. Egyszer kétszer szükséges. Nyáron kiszoktam engedni a trutyit belöle. Állj be egy egységes 20 fokra és hadd ugy ne vedd le ha elmész akkor se. mert többet megzabál ha lehült lakást kell újra fütened.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-01-27, 17:44   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-10-22
Összes hozzászólás: 10
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
maci81 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Köszi a választ, de ha már most fűtési időszakban vagyok, akkor hogyan tudom megfelelően légteleníteni a radiátorokat?
A másik, hogy nem a szobahőmérsékletet kérdeztem, hanem hogy a fűtővíz hőmérsékletét milyen értékűre kell állítani?
maci81 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-01-27, 18:33   #4 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Mennyi idős a kazánod? Mi a típusa?Ha üzemel mennyire zajos?Ha a zajszint ropogó,forrás közeli hangot hallat,akkor a hőcserélő kezd eldugulni.Ebben az esetben felforr a víz a kazán testben,és az oldott oxigén kiválik a vízből.Ezért is lehetséges az állandó légtelenítési probléma.
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-01-27, 20:52   #5 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-10-22
Összes hozzászólás: 10
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
maci81 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Igazából a kazánnak nincs baja! Nem az a hangos, hanem a levegős melegvíz, ami megy a fűtőtestekben...
A kazán egyébként kb. 7-8éves lehet. Pontosan nem tudom, de mikor vettük a házat (2éve), akkor 5-6 éve újíottak fel mindent, úgyhogy ebből gondolom. Egyébként az előző tulaj nem tudta fizetni a gázszámlákat sem, ezért kikapcsolták a gáz, így a 7-8 éves kazán csak kb. 5-6évet működött. Tavaly év végén üzemeltük be, és mikor aszerelő elindította azt mondta szinte új állapotban van.
A típus egyébként Quadriga-24kW-os.
Ilyen zajokat, amit írtál szerencsére nem hallok.
maci81 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-01-28, 19:48   #6 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Akkor ezt elnéztem nagyon
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-01-28, 20:15   #7 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Normál esetben ha rendesen fel van töltve a rendszer és le lett légtelenítve, akkor nem tudom hogyan kerülhet levegő a rendszeredbe. Az biztos, ha a buborékok mozogni tudnak, azt legfelül kell kiereszteni.

Gondolom, csak az emeleti radiátoraid zörögnek, a földszintikek nem.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-01-28, 20:37   #8 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Hát úgy barátom,hogy kedves lakok a radíátor csapját vagy elzárják meg stb. stb. és akkor kezd el nálunk csörögni. A rendszer mindig kinyomja magából a felesleget. és szerintem az ő rendszere zárt rendszer.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-01-28, 21:21   #9 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-10-22
Összes hozzászólás: 10
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
maci81 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Ez egy "sima" családi ház. Tehát, nincs sem emelet, se pince...
Igen, Krisz ez egy zárt rendszerű kör, de nem tudom, milyen lakókról írsz, mivel ketten lakunk a feleségemmel itt (max. ő teheti ezt....).
Van automata légtelenítőm, de nem úgy nézem, mintha hatásosan működne..... Bár ettől függetlenül, ha lelégtelenítem "kéziben" akkor utána nem kellene visszajönnie.
Szóval a kérdés még mindig ugyanaz, mi a helyes sorrend a radiátorok légtelenítésénél?
A kör úgy van, hogy gázkazán->elágazás->egyik oldal kiszoba, a másik fürdő->hálószoba->nappali, ill. az első elágazás után egyenesen megy az étkező helységbe.
Ebből álltalában a fürdő, és a hálószobai radiátor levegősödik legjobban (leggyakrabban). Érdekes, hogy a körben a háló után lévő nappaliban viszont nem szokott lenni levegő....
maci81 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-01-28, 22:16   #10 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Kombi kazán problémák

Én még nem találkoztam "helyes" sorrenddel egy egyszintes lakáson belül, illetve ilyenkor a kazánoknál van egy olyan légtelenító automata, ami magasabban van mint a radiátorok felső pontja.

De kezdjük előröl (miután utána is olvastam az ügynek), mik jöhetnek szóba:

1. kevés a víz a rendszerben
2, hibás(ak) a légtelenőtő szelep(ek)

Először is hogyan állapíthatod meg, ha levegős a rendszer: Tipikusan az első jele ennek, ha csobogó hangot hallasz a radiátor belsejéből.
Ebben az esetben először tekerd fel a fűtést, és körülbelül fél óráig hagyd maximális üzemmódon működni. Ezután egyszerű tapogatással állapítsd meg, hogy a radiátor bizonyos pontjai hidegebbek-e, mint a többi rész. A levegő általában felülre kerül, így azt tudhatod meg, hogy hűvösödik-e valóban a radiátor oldala lentről felfelé haladva. Ha ez a helyzet, akkor biztos lehetsz benne, hogy légteleníteni kell.

A légtelenítés módjai:

A modern radiátorok legtöbbször automata légtelenítővel rendelkeznek, ezeket elvileg nem szükséges légteleníteni. Viszont ha elromlik akkor ezeket tisztítani, vagy cserélni kell, mivel nem tudják a dolgukat elvégezni.

Ha nem automata a szelep, akkor egy csavarhúzóval, vagy kis villáskulccsal kell a légtelenítést manuálisan elvégezni (ennek a folyamatát bizonyára ismered). Ha a szelep elfordítása után nem jön sem levegő, sem víz a radiátorból, akkor elképzelhető, hogy a légtelenítő szelep eldugult. Ilyenkor jobb szakembert kell hívnod, aki kicseréli a hibás szelepet. (a rendszerből nem keveset le kell ereszteni, légtelenítő csere, majd kezdődik minden előröl, stb... szóval ez szakimunka)

Ha levegő jön, de víz nem jön a radiátorból a légtelenítés végén sem, előfordulhat, hogy nem légbuborék okozta a fűtőtestek egyenetlen hőmérsékletét, hanem az, hogy a rendszerben nincs is elegendő víz!

Ebben az esetben próbálj meg egy másik fűtőtestet is légteleníteni. Ha abból folyik a víz, minden bizonnyal a szeleppel van gond, ha viszont abból sem, már biztos, hogy a víz kevés. Nyisd meg a befolyó szelepet a kazánnál.

Előfordulhat, hogy a légtelenítést háromszor-négyszer meg kell ismételned, mire megfelelően üzemelnek a radiátorok.

Tehát a te esetedben gyanakodnék a radiátor szelepeire, ha biztosan elegendő a víznyomás a rendszerben.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
légtelenítés, radiátor, radiátorszelep

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 09:17 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum